Symbole

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Symbole

Post autor: MACIERZ »

Wydaje mi się, że pracując na mapie i nie korzystając z edytora obiektów zakładka na pasku narzędzi "ostatnio używane symbole" niezbyt pomaga. Po zapisaniu kopi zapasowej projektu i ponownym otwarciu tabeli symbole te znikają w tej zakładce. Jest to jak dla mnie nieprzemyślane bo muszę ponownie wyszukiwać ich w zakładce "symbole". Czy można wprowadzić zmianę by ostatnie symbole pozostawały w tej stworzonej dla nich zakładce do momentu aż zdecyduję ja o ich usunięciu a nie zamykany program ?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Symbole

Post autor: Wojtek P. »

W katalogu projektu jest plik projekt.ini. Można go otworzyć na przykład notatnikiem. Na końcu powinno być [Last_kod] Tam są przechowywane dane o ostatnio używanych kodach. U mnie pamięta ostatnio używane kody (dla każdego projektu oczywiście ta lista jest inna). Może u Pana nie ma dostępu do tego pliku .
Proszę sprawdzić TEustawiewnia
-To serve and protect-
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Symbole

Post autor: MACIERZ »

Dziękuję za odpowiedź. U mnie pliki "Projekt: nie zawierają tego wpisu. Gdy zrobię ten wpis to symbole zostaję, ale mam za każdym razem otwierać plik i uzupełniać na końcu wpis ? To chyba nie ma sensu. We właściwościach pliku cgeo mam ostawione wszystko tak jak w podanym linku.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Symbole

Post autor: Wojtek P. »

Proszę pobrać plik testowy. Powinno być już ok
-To serve and protect-
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Symbole

Post autor: MACIERZ »

Dziękuję, chyba jest ok.
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Symbole

Post autor: bartek1122 »

Zniknęły mi symbole z Mapa Zasadnicza 2013- z 2015 jest ok?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Symbole

Post autor: Jurek B. »

bartek1122 pisze:Zniknęły mi symbole z Mapa Zasadnicza 2013- z 2015 jest ok?
Jeśli w zestawie kodów Mapa Zasadnicza 2015 są symbole to dobrze - te obowiązują obecnie.
Czy zniknęły Panu tylko znaki kartograficzne z ostatniej kolumny zestawu kodów Mapa Zasadnicza 2013, czy także nie ma całego zestawu kodów? Chyba najlepiej zadzwonić do naszego serwisu, wtedy można będzie pomóc lepiej.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ