Aktualizacja marcowa

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Aktualizacja marcowa

Post autor: KZibi »

trazja pisze:Dzień dobry,

fakt, etykietowanie budynków jest u nas odwrotnie - po aktualizacji etykiety będą generowały się już w kolejności poprawnej (czyli m2, t , bez oznaczenia "1", jeśli taka jest liczba kondygnacji).
Aktualizacja też będzie zawierała poprawkę w rysowaniu murku oporowego jako obiektu powierzchniowego.
Moduł importu SWDE
......,
drobne poprawki, np. dotyczące funkcji budynku.
Witam
Po aktualizacji marcowej problem pozostał nie rozwiązany nadal etykiety budynku generują się niepoprawnie zamiast m2 jest 2m itd :(
Szablon w projekcie jest właściwy tzn. mapa_zasadnicza 2015 (nowy po aktualizacji)
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Jurek B. »

Informacja o poprawce związanej z funkcją budynku dotyczyła modułu SWDE i raportów w nim.
Cytat o etykietowaniu budynków dotyczył edytora obiektów na mapie i etykiet umieszczanych na mapie przy jej tworzeniu.
Pan chyba zwraca tu uwagę na coś innego - może chodzi Panu o import danych SWDE do modułu SWDE i generowanie z nich mapy ewidencyjnej z redakcją budynków?
Dotąd nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących problemów z importem SWDE i etykietami budynków - proszę o potwierdzenie, czy o to Panu chodzi.
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze:Informacja o poprawce związanej z funkcją budynku dotyczyła modułu SWDE i raportów w nim.
Cytat o etykietowaniu budynków dotyczył edytora obiektów na mapie i etykiet umieszczanych na mapie przy jej tworzeniu.
Pan chyba zwraca tu uwagę na coś innego - może chodzi Panu o import danych SWDE do modułu SWDE i generowanie z nich mapy ewidencyjnej z redakcją budynków?
Dotąd nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących problemów z importem SWDE i etykietami budynków - proszę o potwierdzenie, czy o to Panu chodzi.
Witam
Tak właśnie o to mi chodzi
Na forum ( wątek Aktualizacja 29.01.2016) z 01 luty 2016 dołączyłem zrzuty z Cgeo po imporcie z SWDE i skan wyrysu na którym widoczne jest poprawne etykietowanie (TEwid) stąd moje
założenie, że eksport do SWDE z TEw jest prawidłowy i po imporcie do modułu SWDE będzie tak samo. Pisałem o tym na forum jak i kontaktowałem się mailowo z Waszym biurem (m.inn. wysłałem plik SWDE), co prawda Pani Joanna pisała, że powiadomi na forum lub mailowo o dokonanych poprawkach (nie było takiej informacji) założyłem że informacja w opisie (SWDE) dotycząca aktualizacji (drobne poprawki, np. dotyczące funkcji budynku) dotyczyła tego problemu.
Jeżeli błędnie odczytałem tą informację to przepraszam, co do cytatu to faktycznie mój błąd podobny problem ale nie do tyczył SWDE.
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Jurek B. »

Ok, zapewne dzisiaj lub jutro udostępnimy testowy swde.exe, który już będzie tak generował etykiety budynków.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Jurek B. »

Proszę pobrać wersję testową cgeo8.exe i zapisać do katalogu C-GEO.
Zmieniliśmy już kolejność generowania etykiet budynków przy imporcie z SWDE.
Pozdrawiam Jurek B.
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Manix1961 »

Używam Leice Vivę i korzystam z sieci LeicaSmartNet
Przy imporcie do modułu RTK/RTN program zachowuje się niestabilnie. Raz wszystkie daty pomiaru są OK a innym razem część OK a cześć z 1890 r
a jeszcze innym razem wszystkie zjedzone. Droga Redakcjo co robię nie teges.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: FaFaL »

Manix1961 pisze:Używam Leice Vivę i korzystam z sieci LeicaSmartNet
Przy imporcie do modułu RTK/RTN program zachowuje się niestabilnie. Raz wszystkie daty pomiaru są OK a innym razem część OK a cześć z 1890 r
a jeszcze innym razem wszystkie zjedzone. Droga Redakcjo co robię nie teges.
Czy to odnosi się do aktualizacji marcowej, a wcześniej było dobrze ? Czy może jest to problem ogólny ? Jeśli tak to dobrze by było założyć oddzielny wątek. W celu weryfikacji problemu należy przesłać na serwis wygenerowany plik w formacie Land XML (z zaznaczeniem HexagonXML), jeśli tylko taki format jest obecny w odbiorniku, dodatkowo można załączyć pliki wygenerowane za pomocą formularza FRT obecnego w C-GEO, może również pomóc raport txt.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Manix1961 »

Nie podnosiłem larum bo radziłem sobie w inny sposób. Zaraz wysyłam pliki.
Pozdrawiam.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze:Proszę pobrać wersję testową cgeo8.exe i zapisać do katalogu C-GEO.
Zmieniliśmy już kolejność generowania etykiet budynków przy imporcie z SWDE.
Dzięki, teraz jest ok.
Pozdrawiam
KZibi
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: marioo »

Czy muszę zainstalować standardowe pliki kodów i symboli czy mogę pozostawić istniejące przy tej aktualizacji?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Jurek B. »

marioo pisze:Czy muszę zainstalować standardowe pliki kodów i symboli czy mogę pozostawić istniejące przy tej aktualizacji?
Zalecane jest instalowanie standardowych plików kodów i symboli - są w nich zmiany związane z nowymi przepisami.
Dlatego odradzam samodzielne modyfikacje oryginalnych zestawów kodów (najlepiej po modyfikacji zapisywać je jako własne zestawy pod inną nazwą), symboli lub linii (tu nie ma możliwości tworzenia różnych plików definicji), szablonów (bez zmiany nazw szablonów).
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: marioo »

Jeżeli chodzi o zestaw kodów to można zapisać swoje, ale jak zapisać swoje symbole żeby po każdej aktualizacji nie tworzyć ich od nowa?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Jurek B. »

marioo pisze:Jeżeli chodzi o zestaw kodów to można zapisać swoje, ale jak zapisać swoje symbole żeby po każdej aktualizacji nie tworzyć ich od nowa?
1. Przed aktualizacją zapisać w innym katalogu pliki z katalogu C-GEO\BIN - o nazwach SR*.* ,
2. Zainstalować aktualizację.
3. W eksploratorze Windows odnaleźć plik w katalogu C-GEO/BIN: edytor_s.exe.
4. Utworzyć do niego skrót (prawy klawisz myszki - Utwórz skrót), w jego właściwościach (Ogólne) dopisać w polu Element docelowy - parametr /m: (wtedy będzie wpis np. C:\C-GEO\bin\edytor_s.exe /m)
1.jpeg
1.jpeg (173.2 KiB) Przejrzano 5154 razy
5. Uruchomić edytor symboli z tego nowego skrótu
6. W lewym górnym rogu ekranu monitora pojawi się zminimalizowane okienko drugiego edytora symboli i tam pozycja menu o nazwie: Nowe okno - proszę to wybrać, wskazać katalog do, którego zapisał Pan swoje definicje symboli i zatwierdzić.
2.JPG
2.JPG (33.48 KiB) Przejrzano 5154 razy
7. Pojawi się drugie okno z listą symboli własnych
4. Znaleźć symbol, który zdefiniował Pan w poprzednim zestawie, złapać go lewym klawiszem myszki i przenieść do edytora symboli z C-GEO.
3.JPG
3.JPG (182.43 KiB) Przejrzano 5154 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: marioo »

Faktycznie da się, ale ile z tym zachodu...
Co miesiąc po każdej aktualizacji taka robota nie jest przyjemnością, stąd moje pytanie czy coś w kodach się zmienia czy nie. Mam dorysowanych kilka swoich kodów miedzy innymi poprawioną bramę (rysowaną łukami) która w standardzie jest rysowana liniami i wygląda na niesymetryczną, furtki w prawo i lewo, i kilka innych które są na mapach z ośrodka, do tego kilka symboli przydatnych do tworzenia szkiców tyczenia i comiesięczne przenoszenie tego jest kłopotliwe.
Może dałoby się coś wymyślić? może jakiś oddzielny plik z własnymi symbolami? może jakieś zaznaczanie symboli które powinny zachować się w nowym zaktualizowanym pliku? może jakieś inne rozwiązanie które z automatu zostawiałoby nasze symbole?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Wojtek P. »

Proszę wysłać mi na serwis pliki SR_*.* z katalogu BIN i wypisać o które numery chodzi. Dołączę je na stałe
-To serve and protect-
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: marioo »

Wojtek P. pisze:Proszę wysłać mi na serwis pliki SR_*.* z katalogu BIN i wypisać o które numery chodzi. Dołączę je na stałe
Poszło
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: tomek_79 »

Mam kłopot z instalacją aktualizacji marcowej.
wyświetla mi błąd:
błąd.JPG
błąd.JPG (39.56 KiB) Przejrzano 4961 razy
dodam że pracuję na stanowisku wyposażonym w :
-system op. WINDOWS XP sp3
-procesor INTEL CELERON 2,66 GHz
- 768 MB RAM
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: Wojtek P. »

"Ignoruj". Windows XP tej biblioteki nie obsługuje. Program będzie i tak pracował prawidłowo
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: tomek_79 »

Jeszcze jedna sprawa ...
mianowicie cóż takiego się zmieniło po ostatnich aktualizacjach ( 2) że eksport do formatu dxf 2004 nie działa jak dotąd ?
wyjaśniam:
plik generuje się ok, można otworzyć go w np. Auto Cad True View, tyle tylko że my w firmie korzystamy z programu GStarCad w wersji 2011
i tutaj program generuje informacje o błędzie i niemożliwości otwarcia pliku.
Radzę sobie tak że eksportuję do dwg i wtedy można go otworzyć, lecz brak jest symboli np. ogrodzeń - wszystko linie ciągłe.

Proszę zróbcie coś z tym bo tak nie da się pracować.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: logis »

Dzień dobry,
staramy się doprowadzić do zgodności tego eksportu do możliwości programów Autodesk'u, jeśli chodzi o inne programy cadowskie, to jest ich już za dużo i to nie zawsze się uda. Inaczej mówiąc, nie gwarantujemy odczytu tych plików dowolnym programem.
Jacek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: FaFaL »

tomek_79 pisze:plik generuje się ok, można otworzyć go w np. Auto Cad True View, tyle tylko że my w firmie korzystamy z programu GStarCad w wersji 2011
i tutaj program generuje informacje o błędzie i niemożliwości otwarcia pliku.
Chyba by trzeba było załączyć tu taki plik, wtedy byłaby możliwość weryfikacji. Z moich doświadczeń to właśnie oryginalny Autocad był wyczulony na wszelkie problemy. Może Pan spróbuje jakiś darmowych programów np. DraftSight ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: energeo »

Zapewne zależy to od wariantu obiektów w pliku, ostatnio miałem eksport, który nie chciał się otworzyć w najnowszym DraftSight ale dał sobie z nim radę poczciwina A9CAD z 2005 który chodzi też na pewno w Win8.1 i on został użyty jako "tłumacz".
Nie sprawdzałem czy są jakieś szczegółowe straty w obrazie !
pozdrawiam
wini
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: piotrt »

Dzień dobry
Zwrócono mi uwagę że program niewłaściwie koduje symbol włazu kwadratowego i prostokątnego - powinna być na końcu mała litera "a" i "b' zamiast dużej
Załączniki
włazy.png
włazy.png (31.36 KiB) Przejrzano 4787 razy
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: tomek »

Po aktualizacji nie widzę nowych raportów. Jest komunikat "raport zapisany",a nie pojawia się w edytorze.Mogę tylko wydrukować bezpośrednio.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Aktualizacja marcowa

Post autor: tomek »

Sorry mój błąd - włączone w przypadkowy sposób wybieranie po dacie.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
ODPOWIEDZ