Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: rodi »

Witam,
Czy program posiada szablon dla tabeli, który przyjmowałby kody zgodne z nowym rozporządzeniem z 2015 r. Tabele w c-geo nie przyjmują mi najnowszych kodów, np. EGBP04_2a, EGBP04_3a. Da się temu jakoś zaradzić?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie, te 2 kody w C-GEO w zestawie kodów MapaZasadnicza 2015 mają wpisane dodatkowe zero (EGBP04_02a, EGBP04_03a) - w najbliższej aktualizacji poprawimy to.
Samodzielnie można to zrobić także - wystarczy w Okno-Kody usunąć to zero z tych dwóch kodów.
Pozdrawiam Jurek B.
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: rodi »

Ok, tylko, że to nie jest kwestia tylko tych dwóch kodów. Mam wrażenie, że problem leży w przyjęciu kodów obiektów w bazie danych a kodów kartograficznych z wykazu obiektów należących do mapy zasadniczej. Postaram się sporządzić wykaz obiektów dla których nie wskakują kody kartograficzne z wykazu obiektów należących do mapy zasadniczej z rozporządzenia.
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,
proszę wypakować załączony plik do katalogu C-Geo/bin i zamienić pliki - znaleźliśmy problem i poprawiliśmy, dotyczył on wszystkich kodów z "a" i "b".

Pozdrawiam,
Załączniki
bin.zip
(298.15 KiB) Pobrany 211 razy
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: rodi »

Nie ogarniam. Zamieniłem pliki zgodnie z instrukcją ale program nie widzi nowej listy kodów...?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: Jurek B. »

rodi pisze:Nie ogarniam. Zamieniłem pliki zgodnie z instrukcją ale program nie widzi nowej listy kodów...?
Przy wyłączonym programie rozpakował Pan pliki z tego zip do właściwego katalogu C-GEO\BIN, włączył program, sprawdził czy jest wybrany zestaw kodów MapaZasadnicza 2015 i na liście kodów nie ma kodów np. :EGBP04_2a, EGBP04_3a ?
Pozdrawiam Jurek B.
rodi
__
__
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:48

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: rodi »

Dokładnie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: Jurek B. »

No to przez forum nie pomożemy więcej, trzeba dzwonić do serwisu.
Pozdrawiam Jurek B.
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: esgeo »

Witam

Podłączę się pod temat żeby niepotrzebnie nie tworzyć nowego, bo też mam problem z kodami. Program nie chce mi zakodować punktów tworzących obrys budynku w budowie (EGBB03) . Używam edytora mapy obiektowej do narysowania takiego budynku i linie się rysują - kodów brak. Przekodowanie z tabeli też nie działa.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: Jurek B. »

esgeo pisze:Witam

Podłączę się pod temat żeby niepotrzebnie nie tworzyć nowego, bo też mam problem z kodami. Program nie chce mi zakodować punktów tworzących obrys budynku w budowie (EGBB03) . Używam edytora mapy obiektowej do narysowania takiego budynku i linie się rysują - kodów brak. Przekodowanie z tabeli też nie działa.
Czy użył Pan funkcji tu opisanej? Także w instrukcji na str 212 jest o tym jedno zdanie.
Pozdrawiam Jurek B.
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: esgeo »

Praktycznie zawsze mam włączoną tą funkcję, bo tak jak w dyskusji z linku, który Pan podał, też koduję zawsze wszystkie pikiety (również obiekty liniowe). Wydaje mi się, że był jeszcze jakieś kody, które nie wchodziły, ale teraz nie pamiętam. Na pewno "nowa" latarnia, wreszcie rysowana razem ze słupem nie chciała mi się swego czasu zakodować i widzę że teraz też nie działa.

Definicję kodów mam ustawioną na Mapa zasadnicza 2015.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: Jurek B. »

Czy punkty, które Pan łączy obiektem Budynek w budowie mają numery, czy są to punkty tworzone w trakcie rysowania budynku? Muszą mieć numery bez @.
Jeżeli to budynek tworzony np. w czasie wektoryzacji to proszę nadawać punktom załamania numery przez funkcję na dolnym pasku okna mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: esgeo »

Punkty są z pomiaru lub obliczane ortogonalnie. Spróbowałem narysować jeszcze raz i niestety nie kodują się. Dziwne jest to, że po zaznaczeniu w tabeli i wybraniu opcji Tabela-> Zaznaczone punkty -> Zmiana kodu w ogóle nie da się takiego kodu znaleźć - jest budynek i budynek projektowany, nie ma budynku w budowie. Ręczne wpisanie też nic nie daje.
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: Asia T. »

Proszę wysłać do nas kopię projektu na mail at@xgeo.pl, chyba tak będzie najłatwiej wychwycić problem.
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: esgeo »

Poszło na maila.
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Kody zgodne z rozp. z 2015r.

Post autor: Asia T. »

Rozwiązanie problemu na przyszłość: w tym przypadku wybrany był zły zestaw kodów (MapaZasadnicza2013). Do prawidłowego działania na obiektach zgodnych z nowym i starym rozporządzeniem o mapie zasadniczej konieczne jest zastosowanie zestawu szablon+zestaw kodów+zestaw obiektów: dla starego rozporządzenia z 2013 wszystkie trzy elementy mają dopisek "2013", a dla nowego, z przełomu roku 2015/2016 dopisek "2015".
ODPOWIEDZ