mapa w tle

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

mapa w tle

Post autor: maciekwu »

czy jest możliwość aby przejmując do mapy punkty z mapy w tle przejmować je z atrybutami oraz innymi wartościami np. stary numer?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Postaramy się zrobić w najbliższych dniach.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: mapa w tle

Post autor: maciekwu »

super. Czekam z niecierpliwością :lol:
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: mapa w tle

Post autor: maciekwu »

czy są jakieś szanse?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Trzeba jeszcze czekać.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: mapa w tle

Post autor: maciekwu »

czy jest możliwość aby punkty pobierane z mapy w tle umieszczać na konkretnej warstwie? Teraz lokują się na warstwie zerowej pomimo, że inna jest warstwa edytowalna.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze:czy jest możliwość aby punkty pobierane z mapy w tle umieszczać na konkretnej warstwie? Teraz lokują się na warstwie zerowej pomimo, że inna jest warstwa edytowalna.
Jeżeli mapa ma zdefiniowane przypisanie kodów punktów do poszczególnych warstw, to kody punktów przypisują się do właściwych im warstw.
Np. mapa utworzona z szablonu Mapa Zasadnicza 2015 - gdy do niej jest podpięta mapa w tle, która ma zdefiniowany ten sam zestaw kodów - MapaZasadnicza2015 - punkty pozyskane z mapy w tle trafiają na odpowiednie warstwy. Sprawdziłem to przed chwilą u siebie.
Ponadto, w aktualnej wersji testowej jest już pobieranie wszystkich atrybutów punktów z mapy w tle.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: mapa w tle

Post autor: maciekwu »

w mojej sytuacji posiadam podpięte mapę z punktami, z których pobieram tylko niektóre punkty i chciałbym aby lokowały się na warstwie którą mam edytowalną. Mam także drugą mapę, na której są punkty pozyskana z orto i niektóre z tych punktów chciałbym pobierać na inną warstwę. Rozumiem, że muszę punktom na każdej z map przyporządkować inne kody i dopiero wtedy będę mógł na mapie, na której pracuję segregować punkty przez lokowanie ich na warstwach. Mógłbym wrzucić niby punkty na mapę, na której pracuję ale wykorzystam tylko niektóre a z któregoś wcześniejszego wątku wynikało, że wyeliminowanie punktów zbędnych (nie wykorzystanych) nie jest takie proste. Dlatego przyjąłem rozwiązanie z mapami w tle. Dzięki za możliwość pobierania punktów z atrybutami
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: mapa w tle

Post autor: hasan »

Szukam tej funkcji, ale jej nie mogę znaleźć. Gdzie to jest ?

Mariusz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: mapa w tle

Post autor: FaFaL »

Pozdrawiam Rafał Kocierz
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: mapa w tle

Post autor: hasan »

Chodzi mi o import punktów z mapy w tle. Niestety nie mogę tego zlokalizować ? :cry:

Mariusz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: mapa w tle

Post autor: FaFaL »

Dobrze nie pamietam, ale bodaj działa gdy rysujemy linie i dociągamy się do punktów z mapy w tle, wtedy punkty kopiują się do aktualnej mapy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

FaFaL pisze:Dobrze nie pamietam, ale bodaj działa gdy rysujemy linie i dociągamy się do punktów z mapy w tle, wtedy punkty kopiują się do aktualnej mapy.
Tak jest, ponadto trzeba włączyć przyciąganie do punktów bez numerów. Wszystkie atrybuty punktów mapy w tle są pobierane w aktualnej wersji testowej. Oficjalnie pojawi się to w aktualizacji pod koniec sierpnia.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ