napis z odnośnikiem

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

napis z odnośnikiem

Post autor: maciekwu »

wstawiane odnośniki są dłuższe od napisów co bardzo psuje rysunek. Czy jest możliwość aby odnośnik miał długość napisu?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jurek B. »

Czy chodzi może o tą końcówkę?
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (23.67 KiB) Przejrzano 7106 razy
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: maciekwu »

tak ale jest znacznie dłuższa tak przed jak i za liczbą. Rysunek w pliku
Załączniki
odnosniki.zip
(75.59 KiB) Pobrany 130 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jurek B. »

Dziwne, zawsze takie były na tej mapie? I takie są też gdy generuje Pan je od nowa?
Przydałaby się ta mapa do sprawdzenia.
Pozdrawiam Jurek B.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: geobar »

Mnie czasem pojawiają się takie odnośniki, gdy importuję mapę w pliku dxf otrzymanym z PODGiK, ale nie zawsze.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: maciekwu »

odnośniki wstawiane były funkcją wstaw odnośnik. Mapę prześlę na serwis
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: janek »

A czy przypadkiem ta mapa nie powstała po przeskalowaniu?
Janek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: maciekwu »

owszem, ale odnośniki wstawiane były już po przeskalowaniu. Przy zmianie skali czcionka się nie skaluje to odnośnik powinien tak się zmieniać?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze:odnośniki wstawiane były funkcją wstaw odnośnik. Mapę prześlę na serwis
Niestety nic nie dotarło do nas serwis@...
Pozdrawiam Jurek B.
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: tomek »

Potwierdzam.Po przeskalowaniu mapy ,trzeba te długie odnośniki usuwać i wstawiać nowe.Trochę uciążliwe.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: MarekOtt »

Mam problem odnośnikami.

Pracuje na warstwie kanalizacji, a następnie chcę wprowadzić odnośnik do tekstu na warstwie opisów działek. Klikam zatem w numer działki, następnie skrót klawiszowy CTRL+Q celem ustawienia edytowalnej. Ustawia się edytowalna warstwa tą którą chcę, a więc GESDZ_O (potwierdzenie na dolnym pasku informacyjnym). Wstawiam odnośnik a jest on koloru brązowego, t.j. po kanalziacji. Tak jakby nie ustawia się kolor ustawiony jako domyślny. Sam odnośnik prawidłowo wstawiany jest na warstwie GESDZ_O, jednak nie pasuje kolor.

Problem przybliżyłem na poniższym filmie:

http://youtu.be/ipyKy7PY3BA?hd=1

Przy edycji DXF'ów ... bardzo kłopotliwe.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie odnośnik dostaje kolor nie z warstwy edytowalnej - programista to sprawdzi.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jurek B. »

Poprawka w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Poprawka w wersji testowej.
Niestety u mnie bez zmian. Mam wrażenie że dzieje się to przez brak zapamiętywania "haczyka" przy domyślnie w opcji [aktywny kolor]. Mimo że zaznaczam jako domyślne, to co jakiś czas ten haczyk zostaje odznaczony.

EDIT: Mam też wrażenie, że przy używaniu klawisza CTRL+Q, bezproblemowo zmienia się warstwa domyślna i kolor gdy przyłapujemy domyślność wybranej warstwy z symboli, linii itp, a nie zmienia się kolor w przypadku przyłapywania z tekstów. Tak jest na aktualnej wersji testowej.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jurek B. »

Proszę sprawdzić na aktualnej wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jakub Kwinta »

Problem z długim odnośnikiem. Mapa zaimportowana z dxfa w skali 1:1000 przeskalowana do 1:500. Po przeskalowaniu i dorysowaniu braków czas na przestawianie napisów itd. Wstawiam odnośnik i jest mocno za długi , jest na to jakaś rada? Część napisów usunąłem i wpisałem na nowo ale trochu to męczące mimo używania okna szybkiego wstawiania tekstu.
Załączniki
odnośnik.png
odnośnik.png (93.15 KiB) Przejrzano 6140 razy
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, 20:28 przez Jakub Kwinta, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jurek B. »

Proszę spróbować pod prawym klawiszem myszki - Zmień czcionkę i tam - Napraw odnośniki.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jakub Kwinta »

Niestety nie działa , ale po takiej operacji każdy następny jest wstawiany prawidłowo. Dzięki za szybką odpowiedź.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Zibi123 »

A ja zauważyłem, że niekiedy zmiana długości odnośnika następuje dopiero po zmianie pozycji tekstu. Jeśli się nie poruszy tekstem, to długość odnośnika pozostanie bez zmian. Dopiero delikatne przesunięcie opisu i nowne "podłączenie" odnośnika skraca podstawę tegoż odnośnika. Bez przesunięcia można sobie usuwać i wstawiać odnośniki i nic to nie daje. Dopiero po przesunięciu tekstu następuje zmiana długości odnośnika.
Poprzednio kiedy stary odnośnik nie był automatycznie usuwany z treści mapy (było to też dobre w przypadku kiedy dany opis tyczył się kilku elementów na rysunku, teraz trzeba kombinować jak opisać tym samym tekstem kilka elmentów i "podłączyć" kilka odnośników do tego samego tekstu) było to lepiej widoczne.
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Zibi123 »

Jeszcze jedno pytanie. Widząc załącznik kolegi Jakuba zauważyłem, że linia użytku/konturu jest "odsunięta" od linii ogrodzenia. Rozumem, że granica pokrywa się z istniejącym ogrodzeniem. Czy byłoby możliwe (pytanie: jak to zrobić) aby linia kontyru klasyfikacyjnego (warstwa nie stanowiąca klasoużytku) biegnąca właśnie przy granicy była "odsunięta" od linii granicznej o gruność linii i nie pokrywała się z np. granicą. Ciężko jest się domyślić gdzie przebiega użytek lub kontur (zwłaszcza na wydruku) kiedy granica pokrywa się z użytkiem a to wszystko przykryte jest konturem klasyfikacyjnym a do tego w tym samym miejscu biegnie granica obrębu czy gminy ... Myślę tu o czymś takim jak generowana jest linia typu np. taras, weranda (symbol odcunięty od środka linii ... temat poruszony w viewtopic.php?f=507&t=8900
Załączam jeszcze zrzut ekranu gdzie ten sam kontur w części tworzy linię ciągłą a w części jest pokazana prawidłowo (sytuacja powstała po imporcie z Ewmapy). Aby efekt zniknął z np. wydruku potrzeba jest ingerencja w treść mapy i np. usunięcie w tym przypadku całego konturu RIVb?
:lol: :lol: Odnośnik dorobiłem w C-Raster i był wygenerowany w C-Geo... :wink:
Załączniki
rys.jpeg
rys.jpeg (48.88 KiB) Przejrzano 6077 razy
Pozdrawiam
Zibi
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jakub Kwinta »

Zibi123 pisze:Jeszcze jedno pytanie. Widząc załącznik kolegi Jakuba zauważyłem, że linia użytku/konturu jest "odsunięta" od linii ogrodzenia. Rozumem, że granica pokrywa się z istniejącym ogrodzeniem. Czy byłoby możliwe (pytanie: jak to zrobić) aby linia kontyru klasyfikacyjnego (warstwa nie stanowiąca klasoużytku) biegnąca właśnie przy granicy była "odsunięta" od linii granicznej o gruność linii i nie pokrywała się z np. granicą. Ciężko jest się domyślić gdzie przebiega użytek lub kontur (zwłaszcza na wydruku) kiedy granica pokrywa się z użytkiem a to wszystko przykryte jest konturem klasyfikacyjnym a do tego w tym samym miejscu biegnie granica obrębu czy gminy ... Myślę tu o czymś takim jak generowana jest linia typu np. taras, weranda (symbol odcunięty od środka linii ... temat poruszony w viewtopic.php?f=507&t=8900
Załączam jeszcze zrzut ekranu gdzie ten sam kontur w części tworzy linię ciągłą a w części jest pokazana prawidłowo (sytuacja powstała po imporcie z Ewmapy). Aby efekt zniknął z np. wydruku potrzeba jest ingerencja w treść mapy i np. usunięcie w tym przypadku całego konturu RIVb?
:lol: :lol: Odnośnik dorobiłem w C-Raster i był wygenerowany w C-Geo... :wink:
U mnie użytek jest z dxfa a płot jest przerysowany z rastra więc celowo został tak wkreślony.
Jeżeli użytek jest obiektem no to ciężka sprawa będzie żeby takie coś uzyskać bez przesunięcia na mapie. W przypadku pojedynczej linii można odsunąć równolegle i po sprawie.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Zibi123 »

To i ja też ... niestety... robię w ten sam sposób. Robię odsunięcie od zadanej linii. Natoniast wiem, że można utworzyć taki rodzaj linii który będzie odsunięty o zadaną wartość. Podałem tu przykład "taras/weranda" która to linia kreślona jest nie w osi obiektu liniowego. Może ktoś wie jak to zrobić, gdzie o tym przeczytać...? :wink:
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Wojtek P. »

Jest zdefiniowana linia użytku pobocznego :
Załączniki
poboczny.JPG
poboczny.JPG (44.92 KiB) Przejrzano 5973 razy
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napis z odnośnikiem

Post autor: Jurek B. »

A tu jest opis jak definiuje się własne linie - warto szukać na wiki.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ