Tachymetria-pytanie

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Tachymetria-pytanie

Post autor: herrtur »

Czy da rozbudować istniejące stanowisko tachym o obserwacje do grupy pikiet z bazy bez oddzielnego tworzenia stanowiska z tych pikiet lub liczenia miar biegunowych i ręcznego dopisywania? Jednym słowem : mam stanowsko i chcę aby miało jeszcze obserwacje do wybranych pikiet.
Pozdrawiam.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Tachymetria-pytanie

Post autor: Jakub Kwinta »

Wpisz numery tych pikiet i wysokość lustra, naciśnij oblicz i gotowe, program resztę danych uzupełni. Warunkiem jest to aby ich współrzędne x,y,h były w tabeli :)
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Tachymetria-pytanie

Post autor: herrtur »

Coś tu nie gra,bo po wpisaniu pikiet do doliczenia program chce zmieniać xy nawiązania.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Tachymetria-pytanie

Post autor: herrtur »

Także nie liczy odległości tylko kierunek (przy lustrze 99, odl.przestrzennych i przewyższeniach).
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tachymetria-pytanie

Post autor: Jurek B. »

herrtur pisze:Także nie liczy odległości tylko kierunek (przy lustrze 99, odl.przestrzennych i przewyższeniach).
Proszę tu umieścić zrzut ekranu z tym fragmentem tachimetrii gdzie widać stanowisko, nawiązania i ten punkt który chce Pan doliczyć - wtedy będzie można pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Tachymetria-pytanie

Post autor: herrtur »

Próbowałem,ale poniżej 4oo kB objętości zrzutu nie potrafię uzyskać. Będę próbował dalej ...
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tachymetria-pytanie

Post autor: Jurek B. »

W Windows8 i 10 jest standardowe narzędzie Wycinanie, można też zrzut ekranu otworzyć w Paint i zapisać z obniżeniem jakości i rozmiaru.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ