Problem z uprawnieniami administracyjnymi win 7 cgeo 8

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
tomasw
__
__
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2016, 11:31

Problem z uprawnieniami administracyjnymi win 7 cgeo 8

Post autor: tomasw »

Witam
Mam następujący problem w cgeo.
Od jakiegoś czasu cały czas na ikonie startowej jest znaczek administratora. Ale to nie problem, problemem jest to że występuje taka np. sytuacja:
1. Tworzę nową tabelę
2. Włączam podgląd w google
3. Klikam sobie jakiś punkt na mapie żeby wycentrować mapę na obiekcie który mnie interesuje ( klikając wprowadzam zmianę w tabeli bo tworzy się punkt z @)
i po tej czynności już nie jest możliwe po raz kolejny otworzenie widoku google i podglądu narysowanych obiektów na ortofotomapie.

Nadmienię że ten problem nie dotyczy tabel utworzonych przed sytuacją gdzie na ikonce startowej pokazał się znak administratora. Mój komputer nie posiada żadnych innych użytkowników.

Oczywiście w zakładce zgodność wybierałem już wszystkie możliwe opcje: uruchom jako administrator w trybach zgodności ze wszystkimi pozycjami i nic, odinstalowałem cgeo i zainstalowałem i to samo.
Próbowałem rozwiązywać problemy ze zgodnością ale to również nic nie daje.

Cóż mogło się stać z tymi uprawnieniami administracyjnymi??

Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Problem z uprawnieniami administracyjnymi win 7 cgeo 8

Post autor: Jurek B. »

Witam, a proszę pobrać wersję testową cgeo8.exe i zapisać do katalogu C-GEO - ostatnio jakieś zmiany były w Google w zakresie lokalizacji.
U mnie mam taki sam znaczek administratora na ikonce C-GEO i wszystko działa ok - ten znaczek oznacza tylko, że program ma przyznane wyższe uprawnienia od standardowych.
Pozdrawiam Jurek B.
tomasw
__
__
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2016, 11:31

Re: Problem z uprawnieniami administracyjnymi win 7 cgeo 8

Post autor: tomasw »

może nie zwróciłem uwagi na ten znaczek, a może był wcześniej.
Rozumiem że pobrać demo cgeo 8 i po wypakowaniu przenieść plik exe do katalogu mojego cgeo??
Czy dobrze rozumiem?
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Problem z uprawnieniami administracyjnymi win 7 cgeo 8

Post autor: Asia T. »

Wersja testowa znajduje się w tym dziale: http://softline.xgeo.pl/index.php/aktualizacje , musi Pan pobrać plik cgeo8.exe i (bez uruchamiania) skopiować go do głównego katalogu C-Geo i zamienić z istniejącym plikiem.
ODPOWIEDZ