wrześniowa aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

wrześniowa aktualizacja

Post autor: marioo »

Po tej aktualizacji na Cgeo przestały mi działać dodatkowe przyciski myszy :(
Wszędzie działają a w Cgeo nie...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

U mnie klawisz Start Windows w myszce nie działa w C-GEO już od dawna (może od zawsze). Tak samo nie działa ten klawisz w TotalCommander, Miranda, w naszym GeoOrganizerze i jeszcze w innych aplikacjach.
Może programista powie coś więcej...
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

To jest tak, że jeśli dana aplikacja nie włączy obsługi dodatkowych klawiszy myszki, to one nie będą działać w niej. Podobnie jak to jest ze skrótami klawiszowymi - w C-GEO jest CTRL-O - oblicz, ale w Excelu już ten skrót nie spowoduje wykonania obliczeń :)
Nie wiem czy uda się nam włączyć obsługę innych klawiszy w myszce, ale sprawdzamy.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: marcinn »

Pytanie odnośnie nowych funkcji:
1. "Aby przesunąć obiekt liniowy/powierzchniowy należy złapać za punkt załamania, aby obrócić taki obiekt - należy złapać w pobliżu punktu załamania wokół którego ma nastąpić obrót"- nie mogę wykonać obrotu- cały czas wychodzi mi przesunięcie obiektu

2. "w legendzie mapy, pod prawym klawiszem myszki dodano - Ustaw kolor domyślny - nadaje wszystkim obiektom (liniowym, powierzchniowym, punktom, tekstom) domyślny kolor warstwy"- nie widzę takiej funkcji pod ppm
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Ad. 1 - przygotuję za chwilę mały filmik
Ad. 2:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (105.76 KiB) Przejrzano 4393 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

A tu filmik - proszę też poczytać wyjaśnienia pod filmem.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:To jest tak, że jeśli dana aplikacja nie włączy obsługi dodatkowych klawiszy myszki, to one nie będą działać w niej. Podobnie jak to jest ze skrótami klawiszowymi - w C-GEO jest CTRL-O - oblicz, ale w Excelu już ten skrót nie spowoduje wykonania obliczeń :)
Nie wiem czy uda się nam włączyć obsługę innych klawiszy w myszce, ale sprawdzamy.
Mam mysz z 2 klawiszami pod kciukiem, jeden zaprogramowany jako "enter", drugi jako "backspace" - oba działały do wczoraj wszędzie - w C geo przestały działać po aktualizacji...
Coś zostało zmienione, proszę o powrót do stanu z przed aktualizacji. Nie muszę chyba pisać, że takie klawisze bardzo mocno skracają klikanie w Cgeo - enterem zatwierdzam większość okien, kończę linie na mapie itd, teraz znów mam stan z przed kilku lat...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Mam mysz z 2 klawiszami pod kciukiem, jeden zaprogramowany jako "enter", drugi jako "backspace" - oba działały do wczoraj wszędzie - w C geo przestały działać po aktualizacji...
Coś zostało zmienione, proszę o powrót do stanu z przed aktualizacji. Nie muszę chyba pisać, że takie klawisze bardzo mocno skracają klikanie w Cgeo - enterem zatwierdzam większość okien, kończę linie na mapie itd, teraz znów mam stan z przed kilku lat...
Sprawdzałem na wersji z czerwca 2016 i na wersji z 2012 r - na obu nie działa mi mój dodatkowy klawisz w myszce, w C-GEO nie zmienialiśmy nic co dotyczy myszki. Proszę dla kontroli cofnąć aktualizację do czerwcowej i sprawdzić czy zadziała.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: marioo »

Zainstalowałem aktualizację czerwcową - nic, z 2015 roku - też nic, a przedtem na 200% działało...
Ostatnio aktualizowałem system, więc zacząłem grzebać w ustawieniach myszy, i właściwie nic nie zmieniłem tylko przejrzałem i pozatwierdzałem to co już tam było, ale pomogło - teraz działa także na C geo... nic z tego nie rozumiem ale już jest ok. Dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

marioo pisze:Zainstalowałem aktualizację czerwcową - nic, z 2015 roku - też nic, a przedtem na 200% działało...
Ostatnio aktualizowałem system, więc zacząłem grzebać w ustawieniach myszy, i właściwie nic nie zmieniłem tylko przejrzałem i pozatwierdzałem to co już tam było, ale pomogło - teraz działa także na C geo... nic z tego nie rozumiem ale już jest ok. Dziękuję za zainteresowanie.
A to ciekawe - może po tej aktualizacji Windows zresetował ustawienia myszy, albo je zamroził i wejście w konfigurację je uruchomiło.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Zibi123 »

Proszę o poprawienie opisu w oknie styl linii: napowietrznej energetycznej średniego i wysokiego napięcia (opis chyba jest zamieniony) i tym samym typ linii niezgodny z przepisami. A może się mylę?

Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Asia T. »

Opis jest zamieniony, bo nazwy są jeszcze wg instrukcji K-1 1998, a tam są odwrotne style jak w nowych przepisach. Pracujemy nad dostosowaniem opisów linii w wersji 3.0 do nowych przepisów tak, aby nie było takich niejasności. Pojawi się to pewnie w kolejnej aktualizacji.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Zibi123 »

A proszę podpowiedzieć co jest nie tak. W trakcie wpasowywania pliku rastrowego a właściwie po jego zapisaniu Wyskakuje okienko z komunikatem "Plik rastra został zapisany". Po przyciśnięciu OK komputer jakby się na chwilę zawieszał i wyskakuje komunikat. I po naciśnięciu OK. Program przechodzi do dalszych czynności. Dzieje mi się to za każdym wpasowaniem pliku rastrowego. Czy przesłanie raportu coś podpowie?

Zibi
Załączniki
kom1.jpeg
kom1.jpeg (13.98 KiB) Przejrzano 4304 razy
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Asia T. »

Proszę usunąć z katalogu C-Geo/bin pliki rastermanager (zaznaczone na załączniku). Powinno to wyeliminować błąd.
Załączniki
raster.JPG
raster.JPG (57.77 KiB) Przejrzano 4302 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: FaFaL »

Było to już wielokrotnie na forum
http://www.softline.geo.pl/forum/viewto ... ger#p28174
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Zibi123 »

Wiem, wiem, co niektórzy to już chyba doktoraty porobili z wiedzy o C-GEO. Ja niestety jestem zwykłym użytkownikiem i dosyć długo nieobecnym na tym forum. I dlatego bliżej mi od takich jak "trazja". Nie jestem też informatykiem. Szybciej mi zadać pytanie na tym forum, niż siedzieć dwa dni i szperać na wszystkich forach odpowiedzi. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Zibi
Pozdrawiam
Zibi
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: janek »

Jak przeprowadzić sortowanie w oknie bazy danych?
Janek B,
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

janek pisze:Jak przeprowadzić sortowanie w oknie bazy danych?
Janek B,
Tak jak w tabeli współrzędnych - kliknąć na tytuł kolumny.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: janek »

Dziękuję
Pytałem, bo w opcjach brak sortowania (w tabeli jest), a kiedyś było.
Janek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: grzes »

janek pisze:Dziękuję
Pytałem, bo w opcjach brak sortowania (w tabeli jest), a kiedyś było.
Janek B.
Teraz sortowanie realizowane jest w inny sposób, dlatego stare opcje sortowania z menu okna bazy danych musielismy wyrzucic.
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: marcinn »

Czy można wprowadzić modyfikację podczas nowej opcji przesuwania obiektów, żeby działało snapowanie do punktów (narożnik przesuwanego obiektu za który złapiemy, żeby po przesunięciu do danego pkt został do niego przyciągnięty)?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Czy można wprowadzić modyfikację podczas nowej opcji przesuwania obiektów, żeby działało snapowanie do punktów (narożnik przesuwanego obiektu za który złapiemy, żeby po przesunięciu do danego pkt został do niego przyciągnięty)?
Ok, postaramy się to wprowadzić.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: arttiq »

Witam,

czy można dodać możliwość wprowadzenia wartości kątowej dla obrotu i wielkość odsunięcia dla przesuwanego obiektu?
pozdrawiam
arttiq
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: marcinn »

Takie funkcje już są- funkcja przesuń oraz obróć (dwie ikonki na pasku).

Można by ewentualnie dodać podczas obrotu snapowanie do punktu, tak żeby podczas obrotu kierunek obrotu był na boku który obracamy. Wtedy łatwo możemy sobie zdefiniować jakiś punkt do którego chcemy żeby się obiekt obrócił (czyli wielkość obrotu)
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: wrześniowa aktualizacja

Post autor: tomek_79 »

Witam
Po aktualizacji symbol słupka telekomunikacyjnego otrzymał kolor czerwony ?!
ODPOWIEDZ