Rozliczenie użytków

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Rozliczenie użytków

Post autor: Tomek83 »

Dzięki opcji rozliczenie użytków w działkach mogę rozliczyć wszystkie użytki i powstaje tabela z oznaczeniem użytku i powierzchnią użytku. Czy można do tej tabeli zrobić obliczenie powierzchni poszczególnych użytków. Chodzi mi o to iż obecnie mam np. kontur 9-206/Ba który ma powierzchnię 1000 m2, a powierzchnia tego konturu w mojej działce to 250 m2. Czy mogę jakoś automatycznie otrzymać raport dla tej powierzchni 250 m2 zawierający rozliczenie tego konturu z wyliczonymi wszystkimi przecięciami?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Taki wynik można uzyskać poprzez wykonanie przecięcia dwóch warstw w menu Mapa-Przecięcie warstw. W wyniku powstaje nowa warstwa zawierająca obiekty wynikowe tej operacji.
Aby uzyskać raport z wykazem wszystkich punktów załamań tych obiektów trzeba tą warstwę ustalić jako warstwę typu Działki i wykonać raport z listą wszystkich działek z punktami załamania. Najlepiej to zrobić po przeniesieniu warstwy z obiektami po przecięciu do nowej mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Tomek83 »

Tak ale w tym przypadku będę miał tylko raport z przecięć a ja chciałbym otrzymać raport z obliczeniem powierzchni poszczególnych użytków w działce rozliczanej. Jest to niestety wymóg mojego PODGiK-u. Obecnie rozwiązuję tę sytuację ręcznie objeżdżając każdy użytek w działce. Nie ma problemu jeśli tych użytków jest kilka ale gdy pojawia się ich więcej to zabawy jest sporo.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Proszę zwrócić się do PODGiK o podstawę prawną takiego wymagania - ciekawe co napiszą, bo nie ma takiego głupiego wymogu w żadnym rozporządzeniu.
Pozdrawiam Jurek B.
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Tomek83 »

Szkoda że nie można tego zrobić. Czyli pozostaje mi liczenie każdego konturu oddzielnie.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: FaFaL »

Czemu oddzielnie ? Proszę zrobić sobie kopię projektu lub tylko tabeli i na tej kopii zrobić to co napisał Jurek B. Później zostaje już tylko zrobić zbiorczy raport obliczenia powierzchni bo już obiekty będą zdefiniowane.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ