GML

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GML

Post autor: ariel0-0 »

Przy okazji, czy obiekt SUXX_01 nie powinien się eksportować do bazy GESUT?
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML

Post autor: Jurek B. »

Nie - to jest obiekt redakcyjny (KR_ObiektKarto) i jako taki jest zapisywany do GML.
Pozdrawiam Jurek B.
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML

Post autor: Daro »

jak wydzielić np. wyspę z jezdni... zrobić dziurę w obiekcie powierzchniowym?
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: GML

Post autor: Wojtek »

właśnie też miałem się o to zapytać. w chodniku zrobiono klomb, lub chodnik otacza jakiś inny obiekt. No i jeszcze jedno : żeby zachować kształt obiektów nie można za bardzo generalizować szczegółów i wtedy po walidacji pojawia sie błąd "bliskie sąsiedstwo punktów". Jak można sobie z tym poradzić?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GML

Post autor: FaFaL »

Daro pisze: 26 wrz 2018, 20:01 jak wydzielić np. wyspę z jezdni... zrobić dziurę w obiekcie powierzchniowym?
hmmm, a może to coś da : http://softline.geo.pl/wiki/index.php?title=Enklawa
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: GML

Post autor: Wojtek »

FaFaL pisze: 26 wrz 2018, 21:32
Daro pisze: 26 wrz 2018, 20:01 jak wydzielić np. wyspę z jezdni... zrobić dziurę w obiekcie powierzchniowym?
hmmm, a może to coś da : http://softline.geo.pl/wiki/index.php?title=Enklawa
tak właśnie robię, ale denerwuje mnie ten odcinek 3-4 :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML

Post autor: Daro »

za późno na takie coś, mam połączone 2 km drogi i potrzebuję mniej więcej w środku wyciąć wyspę :) trudno, zostanie na całości jezdnia..
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GML

Post autor: FaFaL »

Przecież w dowolnym miejscu można wstawiać dodatkowe załamania łapiąc za linie ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML

Post autor: Daro »

w sumie racja.. ale mało profesjonalne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GML

Post autor: FaFaL »

Można tez wejść w edycje i podać po numerach. Proszę napisać na forum jak by Pan to widział, może programiści stwierdza ze to mozliwe do realizacji.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML

Post autor: Asia T. »

Rozwiązanie jest już ;)
Rysujemy najpierw obiektem zamkniętym to, co chcemy żeby zostało wycięte (czyli tę wyspę), zaznaczamy i wybieramy opcję jak na zdjęciu. Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że jeśli mamy jeszcze coś pod spodem (np. działkę) to dziura zostanie wycięta też i w działce.
Załączniki
wycinanie.png
wycinanie.png (23.75 KiB) Przejrzano 13398 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GML

Post autor: FaFaL »

człowiek się ciągle uczy czegoś nowego :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML

Post autor: Asia T. »

W wersji testowej C-GEO to wycinanie działa tylko na warstwę edytowalną, z tym, że reszta warstw w momencie wycinania musi być niewidoczna ;)
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML

Post autor: Daro »

no i super , dzięki! :)
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML

Post autor: Daro »

to kolejne pytanie.. po edycji którejkolwiek rzędnej urządzenia związanego z siecią , etykieta zmienia się jak na załączonym obrazku. w liczniku i mianowniku są wartości góry i dołu, trzeba ręcznie kasować.. z kolei po wykasowaniu zbędnych rzędnych odnośnik nie wygląda dobrze, odnośnik się źle generuje. da się jakoś na to zaradzić?


jeszcze kwestia wstawiania rzędnych terenu, dobrze by było żeby ciągnęło rzędne z bazy..
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-09-27 11.06.46.png
Zrzut ekranu 2018-09-27 11.06.46.png (87.92 KiB) Przejrzano 13310 razy
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,

proszę podesłać takiego GML'a na at[malpa]xgeo.pl - zobaczymy, co da się zrobić.

Natomiast odnośnie rzędnych z bazy - czy chodzi Panu o aktualizowanie etykiety z bazy danych, czy o pobieranie wysokości H do rzędnej z tabeli współrzędnych?
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Re: GML

Post autor: szneqz »

Przy walidacji wywala mi błąd krytyczny - brak obiektów do którego jest referencja - przy placach i nie wiem dlaczemu co robię źle.
Wykonywałem już kilka plków GML do tego ośrodka ostatnio miesiąc temu i było wszystko ok a teraz robiąc tak samo wywala błąd dodam że jak z poprzednich projektów eksportuje to jest wszystko ok przechodzi bez błędów Nawet jak któryś z istniejących placów przeedytuje to też wywala ten błąd może coś się zmieniło robię nie tak ?
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML

Post autor: Asia T. »

szneqz pisze: 11 paź 2018, 14:43 Przy walidacji wywala mi błąd krytyczny - brak obiektów do którego jest referencja - przy placach i nie wiem dlaczemu co robię źle.
Wykonywałem już kilka plków GML do tego ośrodka ostatnio miesiąc temu i było wszystko ok a teraz robiąc tak samo wywala błąd dodam że jak z poprzednich projektów eksportuje to jest wszystko ok przechodzi bez błędów Nawet jak któryś z istniejących placów przeedytuje to też wywala ten błąd może coś się zmieniło robię nie tak ?
Dzień dobry,
pytanie, czy nie wykonuje Pan eksportu od daty modyfikacji, a tym samym odcina Pan punkty wysokościowe pochodzące z importu (które nie były wyedytowane - mają starą datę modyfikacji) ?
Pozdrawiam
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Re: GML

Post autor: szneqz »

tak robię eksport od daty modyfikacji zrobiłem wsad bez wskazywania daty i błąd zniknął dziękuje
tomkat
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2016, 12:21

Re: GML

Post autor: tomkat »

Dzień dobry,
Jak zrobić raport zawierający wypis z rejestru gruntów? Widzę, że jest coś w temacie SWDE, ale nie mam tego modułu, posiadam tylko moduł GML.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML

Post autor: Jurek B. »

tomkat pisze: 22 paź 2018, 16:23 Dzień dobry,
Jak zrobić raport zawierający wypis z rejestru gruntów? Widzę, że jest coś w temacie SWDE, ale nie mam tego modułu, posiadam tylko moduł GML.
Dzięki.
Niestety moduł "GML" jest przeznaczony wyłącznie dla danych mapy zasadniczej, natomiast pełne dane EGiB są przetwarzane przy pomocy modułu "Import danych podmiotowych i przedmiotowych EGiB w formacie SWDE/GML" - tam można więc między innymi generować wypis z rej. gruntu i inne dokumenty.
Pozdrawiam Jurek B.
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: GML

Post autor: PrzemekN »

Witam!
Ostatnio zauważyłem w otrzymywanych mapach z POGiK nanoszone znaczniki budynków projektowanych. Z otrzymywanych plików GML wczytanych do C-geo w module swde/gml nie wyświetlają się żadne kartoteki tych budynków, natomiast na podglądzie w ODGiK w bazie EGIB są te kartoteki widoczne.
Moje pytanie: pliki GML otrzymane z ODGiK zawierają te kartoteki , czy jest to jakiś błąd w c-geo, że nie wczytuje kartotek budynków projektowanych?
Można sprawdzać je ręcznie na serwerze PODGiK, ale chyba nie oto chodzi?
PrzemekN
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML

Post autor: Jurek B. »

Witam, sprawdziłem na posiadanym pliku GML - obiekty tego typu mają widoczne atrybuty w oknie moduły SWDE.
Czy ma Pan najnowszą aktualizację C-GEO? Jeśli tak, to dobrze byłoby przesłać nam taki GML, z którego u Pana nie widać tych danych.
Pozdrawiam Jurek B.
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: GML

Post autor: PrzemekN »

Witam!
Przesłałem pliki gml na serwis
PrzemekN
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: GML

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Należy ustawić poszerzony szablon:
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (30.81 KiB) Przejrzano 12518 razy
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ