Witam,
Dlaczego po wrysowaniu nowych granic działek (obiekt zamknięty, szablon mapa 2015) przycinając "do wskazanego obszaru" domyka mi działki, a pozostałe, "stare" niebędące obszarami zamkniętymi normalnie obcina. Czy w takim wypadku przed przycięciem muszę obszar rozgrupować na odcinki (przy wielu działkach trochę uciążliwe) czy jest jakaś inna możliwość? Pozdrawiam
"Domykające" się działki po obcięciu obszaru
Re: "Domykające" się działki po obcięciu obszaru
Dzień dobry,
no niestety tak to narzędzie działa - z obiektów otwartych robi obiekt otwarty, z zamkniętych zamknięty. Nie mamy na to jakiegoś patentu jak to obejść, poza tym rozbijaniem.
Z naszego punktu widzenia jest to zaleta - nie ingerujemy w geometrię tych dociętych obiektów, ponieważ często nie mamy wiedzy czy to są działki czy coś innego.
Jacek
no niestety tak to narzędzie działa - z obiektów otwartych robi obiekt otwarty, z zamkniętych zamknięty. Nie mamy na to jakiegoś patentu jak to obejść, poza tym rozbijaniem.
Z naszego punktu widzenia jest to zaleta - nie ingerujemy w geometrię tych dociętych obiektów, ponieważ często nie mamy wiedzy czy to są działki czy coś innego.
Jacek
Re: "Domykające" się działki po obcięciu obszaru
Dzięki, już wiem w czym problem, raczej mój a nie programu. Po prostu pilnuje i nie pozwala na odstępstwa...