Problem z globalną zmianą kolorów.

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Problem z globalną zmianą kolorów.

Post autor: herrtur »

Po wczytaniu do najnowszej wersji cgeo mapy w kolorowej dxf zaznaczam w Legendzie wszystkie warstwy i wybieram ,Ustaw kolor i typ linii' dając czarny (zresztą w poprzednich wersjach też tak było).
Dla pewności wybieram jeszcze ,Ustaw obiektom domyślny styl linii', choć pewnie niepotrzebnie. Na mapie wszystko jest cz-b za wyjątkiem opisów sieci,nr-ów działek,opisów użytków i np.koloru punktów załamań sieci i rur osłonowych. W legendzie wszystkie warstwy są na czarno. Dopiero wybranie na mapie konkretnego opisu albo punktu i wybór ,Ustaw obiektom domyślny kolor' zmienia kolor.
Chyba nie tak to powinno działać...
Ponadto znowu program nie trzyma ustawień importu z dxf,tzn. zamiast punktu osnowy pozaklasowej mam symbol reperu,choć już to ustawiałem i wgrałem też plik I_gi7,który od Was otrzymałem.
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Problem z globalną zmianą kolorów.

Post autor: giekon »

Witam, też się spotkałem z takim problemem. A u mnie to załatwiam w taki sposób: po imporcie dxf-a do mapy z szablonem mimo wszystko odświeżam wszystkie warstwy w legendzie i dopiero zabieram się do ich "obróbki". Podobnie jest z kodami - nie importuję w ciemno tylko za każdym razem sprawdzam przypisanie kodów program-dxf. Nie wiem dlaczego ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z "identycznym" dxf-em przysłanym z jednego ośrodka, zawsze jakaś nowa warstwa, inna nazwa itd.
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Problem z globalną zmianą kolorów.

Post autor: Asia T. »

"Ustaw obiektom domyślny kolor" działa u nas bez problemu dla całej warstwy, niezależnie od tego, czy na warstwie są napisy, czy symbole - proszę jednak pamiętać, że często symbole i napisy mogą trafiać na warstwę zerową, wtedy musimy przenieść je na odpowiednią warstwę lub (w przypadku napisów) skorzystać z narzędzia Mapa -> Edytor napisów i tam zmienić kolor.
Najlepiej może by było skontaktować się z nami bezpośrednio telefonicznie lub mailowo i wtedy moglibyśmy Panu pomóc.
Plik I_gi7 to plik kodów Geoinfo7, za przyporządkowania odnośnie importu odpowiada plik importDXF.ini - najlepiej przed wykonaniem aktualizacji zachować sobie ten plik, żeby nie został on podmieniony przez nas na domyślny. Wtedy program na pewno będzie trzymał ustawienia importu.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Problem z globalną zmianą kolorów.

Post autor: herrtur »

Przed momentem otworzyłem inną mapę, a tam :
- zamiast drzew liściastych są punkty z ,małpą' i kodem GSSMBG
- zamiast osnowy pozaklasowej są punkty z ,małpą' i kodem GSPPS3
- zamiast symbolu trawnika są punkty z ,małpą' i kodem GESJGM
- zamiast GUPEWZ są punkty z ,małpą' i kodem GEPADR

Czy ja mógłbym się zająć nowymi robotami,a nie poprawianiem map już przygotowanych do wydruku !!!???
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Problem z globalną zmianą kolorów.

Post autor: FaFaL »

a przez przypadek nie zmieniono kodów w projekcie ? np w innej tabeli w tym samym projekcie ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Problem z globalną zmianą kolorów.

Post autor: herrtur »

Nic nie robiłem z tą mapą ani tabelą.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Problem z globalną zmianą kolorów.

Post autor: Asia T. »

herrtur pisze: Ponadto znowu program nie trzyma ustawień importu z dxf,tzn. zamiast punktu osnowy pozaklasowej mam symbol reperu,choć już to ustawiałem i wgrałem też plik I_gi7,który od Was otrzymałem.
Obawiam się, że w momencie, kiedy zmienił Pan plik I_gi7 to pozmieniały się Panu identyfikatory kodów i stąd zmiany. Proszę spróbować przywrócić poprzedni zestaw kodów Geoinfo7, lub przysłać nam kopię tego projektu - spróbujemy coś z tym zrobić. Kopię projektu można wysłać na at[malpa]xgeo.pl
ODPOWIEDZ