inport punktów z atrybutami

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

inport punktów z atrybutami

Post autor: luk »

Witam
Mam 40 pkt. granicznych z atrybutami w pliku txt, chciałbym im nadać kod EGBP04_02 w tabeli a nastepnie przenieść do bazy danych. Da się to zrobić czy muszę przeklikać używając edytora mapy obiektowej?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

Gdy już Pan je zaimportuje i po imporcie będą miały nadane te dodatkowe atrybuty w tabeli współrzędnych, to wystarczy w tabeli współrzędnych nadać im kody, reszta już zrobi się automatycznie.
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: luk »

robiłem tak, niestety jedyny efekt to zmiana warstwy na "budynek projektowany" pomimo nadania kodu EGBP04_02
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

No to niestety coś Pan robi źle, możemy pomóc ale już przez telefon.
A w opcjach programu ma Pan włączone przypisanie kodów punktów do warstw?
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: luk »

Dziękuję za pomoc.
Opiszę co ustaliliśmy telefonicznie, może komuś się przyda.
Z niewiadomych przyczyn kod EGBP04_02 był na warstwie EGB_budynekprojektowany. Zmieniamy na odpowiednią warstwę poprzez mapa/kody-warstwy/
Importujemy plik txt z atrybutami nadając kod EGBP04_02, pkt zostają przeniesione na odpowiednią warstwę w bazie danych niestety bez atrybutów.
W bazie danych mamy ikonę xyh z czerwoną strzałką, kopiujemy interesującą nas wartość z tabeli roboczej po uprzednim zaznaczeniu pkt. w bazie danych.
Niestety u mnie nie jest wypełniane pole "kod stabilizacji punktu granicznego" tylko "BPP", ale tu już prosto ikonka menu/kopiuj zawartość kolumny do innej kolumny w bazie danych.
:mrgreen: :mrgreen: no chyba, że da się jeszcze prościej :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

Na pewno da się prościej - przechodzą wszystkie atrybuty z tabeli do bazy danych bez żadnych dodatkowych operacji.
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: luk »

w moim przypadku nie działał inaczej, może to wina GMLa z ośrodka ??
Nie jest to czasem wina różnej nazwy poszczególnych tabel w tabeli roboczej i bazie danych?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

Raczej nie - czy sprawdził Pan to przypisanie kodów do warstw w opcjach?
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: luk »

tak, zaznaczone. Chyba, że wymagany restart programu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

Niestety, tak jak pisałem wcześniej, przez forum nie mam możliwości udzielić pomocy w tej sytuacji.
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: luk »

Panie Jerzy, ale ja dzwoniłem do Was i powyższy schemat postępowania wynika z rozmowy telefonicznej :mrgreen: . Jak już się "pobawię" GML, wynotuję pytania to podczas szkolenia rozwiążemy ten problem.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

Ok, ewentualnie proszę o kontakt ze mną, zapewne ktoś z serwisu nie zauważył jakiegoś szczegółu dot. tych punktów.
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: luk »

Przy każdym imporcie nowego GMLa kod EGBP04_02 występuje na warstwie budynek projektowany, zamiast pkt. graniczny.
Czy można prosić o zmianę ?
Dodatkowo nadal występuje problem, po zmianie BBP, ZRD, kodu itp. w bazie danych wartości te nie są zmieniane automatycznie w tabeli.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

luk pisze:Przy każdym imporcie nowego GMLa kod EGBP04_02 występuje na warstwie budynek projektowany, zamiast pkt. graniczny.
Czy można prosić o zmianę ?
Dodatkowo nadal występuje problem, po zmianie BBP, ZRD, kodu itp. w bazie danych wartości te nie są zmieniane automatycznie w tabeli.
Co do pierwszego to nic o tym nie wiem, najlepiej skontaktować się z serwisem.
Co do aktualizacji w tabeli współrzędnych atrybutów punktów zmienianych w bazie danych na mapie to nigdy takiej możliwości nie było - ale być może da się to wprowadzić - omówię to z programistą.
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: luk »

Chciałem jeszcze dopytać.
W tabeli mam kolumny, ZRD, BPP itp. natomiast w bazie danych "źródło danych...", "błąd położenia pkt" itp. (mogę wyświetlić jeszcze dodatkowe G5ZRD oraz ZRD)
Zmieniając atrybuty w tabeli, atrybuty w b.d. w pozycjach "źródło danych...", "błąd położenia pkt" pozostają bez mian zmieniają się tylko w kolumnach ZRD, BPP i muszę korzystać z opcji kopiuj do innej kolumny co jest strasznie uciążliwe. Czasem przy pojedynczej zmianie zmienia i tu i tu.
Czy ja coś robię źle czy tak to działa :oops: ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

luk pisze:Chciałem jeszcze dopytać.
W tabeli mam kolumny, ZRD, BPP itp. natomiast w bazie danych "źródło danych...", "błąd położenia pkt" itp. (mogę wyświetlić jeszcze dodatkowe G5ZRD oraz ZRD)
Zmieniając atrybuty w tabeli, atrybuty w b.d. w pozycjach "źródło danych...", "błąd położenia pkt" pozostają bez mian zmieniają się tylko w kolumnach ZRD, BPP i muszę korzystać z opcji kopiuj do innej kolumny co jest strasznie uciążliwe. Czasem przy pojedynczej zmianie zmienia i tu i tu.
Czy ja coś robię źle czy tak to działa :oops: ?
Ok, teraz już chyba wiem co Pan robi - w tej wersji program synchronizuje te dane przy edycji pojedynczych punktów, natomiast takiej synchronizacji nie ma przy zmianach dla wielu zaznaczonych punktów w tabeli współrzędnych. Zobaczymy czy programista będzie mógł to też wprowadzić.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: inport punktów z atrybutami

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej dodaliśmy synchronizację dodatkowych pól danych w tabeli współrzędnych z bazą danych np. punktów granicznych n mapie także dla operacji typu Wypełnij pole z tabeli współrzędnych.
Niestety takiej synchronizacji w drugą stronę na razie nie będzie - to grubsza sprawa.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ