Aktualizacja 12 maj

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Aktualizacja 12 maj

Post autor: KZibi »

Witam
Symbole SUUS22_01 - Właz okrągły [WLZ, 506] [506] szafa elektroenergetyczna SUUS18_01 wyglądają jak na zrzucie, czy coś się zmieniło? czy to zwyczajny "chochlik" , SUUS05 też jakiś niekompletny.
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Zrzut.png
Zrzut.png (7.15 KiB) Przejrzano 4487 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

Witam, faktycznie, ktoś u nas nie przekazał wszystkich plików symboli do instalacji aktualizacji - proszę więc rozpakować pliki z tego ZIP do C-GEO\BIN, albo poczekać - do poniedziałku uzupełnimy zawartość programu aktualizacyjnego i wtedy pomoże ponowne pobranie aktualizacji.
Załączniki
symbole.ZIP
(54.49 KiB) Pobrany 100 razy
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze:Witam, faktycznie, ktoś u nas nie przekazał wszystkich plików symboli do instalacji aktualizacji - proszę więc rozpakować pliki z tego ZIP do C-GEO\BIN, albo poczekać - do poniedziałku uzupełnimy zawartość programu aktualizacyjnego i wtedy pomoże ponowne pobranie aktualizacji.
OK dzięki :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: MarekOtt »

Ładne jest to nowe porównanie współrzędnych w wersji pionowej dla punktów granicznych. Czy można było jednak dodać do opisu punktów "XY zasób GiK" i "XY Pomiar", tak jak to było w pierwotnej wersji pionowego.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:Ładne jest to nowe porównanie współrzędnych w wersji pionowej dla punktów granicznych. Czy można było jednak dodać do opisu punktów "XY zasób GiK" i "XY Pomiar", tak jak to było w pierwotnej wersji pionowego.
W testowej jest już chyba to co trzeba.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: ariel0-0 »

Zauważyłem dwie sprawy:
błąd wyskakuje przy próbie przesunięcia krawędzi wypełnienia schody2
schody.PNG
schody.PNG (25.61 KiB) Przejrzano 4294 razy
symbol wjazdu do podziemia to pojedyncza kropka (kreator)
wjazd.PNG
wjazd.PNG (12.97 KiB) Przejrzano 4294 razy
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

ariel0-0 pisze:Zauważyłem dwie sprawy:
- błąd wyskakuje przy próbie przesunięcia krawędzi wypełnienia schodów,
- symbol wjazdu do podziemia to pojedyncza kropka (kreator)
Przy schodach nie mam takich problemów, natomiast co do wjazdu - proszę narysować większy wjazd - wtedy kropek będzie więcej: 2,4, itd. W zależności od powierzchni mieści się w niej tyle kropek ile wynika ze wzoru tego znaku kartograficznego w rozporządzeniu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: ariel0-0 »

Jurek B. pisze: Przy schodach nie mam takich problemów, natomiast co do wjazdu - proszę narysować większy wjazd - wtedy kropek będzie więcej: 2,4, itd. W zależności od powierzchni mieści się w niej tyle kropek ile wynika ze wzoru tego znaku kartograficznego w rozporządzeniu.
Narysowanie większego wjazdu nie załatwia sprawy.
Jednak udało się poprzez wypełnienie symbolem. I jest zgodnie z rozporządzeniem.
wjazd.PNG
wjazd.PNG (5.84 KiB) Przejrzano 4252 razy
Jeszcze, znalazłem problem z modułem SWDE, nie mogę podejrzeć danych. Przy ponownym imporcie to samo.
swde.PNG
swde.PNG (13.46 KiB) Przejrzano 4252 razy
Chociaż nie jestem pewien czy to przypadkiem mój Windows nie odpowiada za takie problemy.
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

Co do wjazdu to czy ma Pan włączoną tą opcję:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (89.16 KiB) Przejrzano 4251 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

I jeszcze, czy pobierał Pan aktualizację w piątek 12 maja czy może 14 maja lub później? W tej wersji z 12 maja był błąd w liście kodów - mógł on powodować taki efekt dla wjazdu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: ariel0-0 »

mam zaznaczoną opcje nr 2 - otwórz okno. Niestety, okno nie wyskakiwało.
Skoro można wypełnić ręcznie, to problemu nie ma. Niemniej dziękuję za odpowiedzi.
Aktualizację pobrałem dzisiaj około 10
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

ariel0-0 pisze:mam zaznaczoną opcje nr 2 - otwórz okno. Niestety, okno nie wyskakiwało.
Skoro można wypełnić ręcznie, to problemu nie ma. Niemniej dziękuję za odpowiedzi.
Aktualizację pobrałem dzisiaj około 10
To musi być włączona ostatnia opcja.
Co do SWDE to proszę spróbować po restarcie kompa, a jak nie pomoże to proszę sprawdzić czy jest ten plik version.dll w Windows\System32 i jaka jest jego wersja i data (u mnie widzę nr 10.0.14393.0 z 17.07.2016). Ewentualnie proszę jutro się z nami skontaktować.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: MarekOtt »

Po aktualizacji zauważyłem problem w module SWDE ---> wykaz zmian danych dotyczących budynku, dla wartości nieznanych wpisywana jest wartość "0" a powinno być puste pole, czyli tak jak do tej pory:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (139.12 KiB) Przejrzano 4150 razy
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Zibi123 »

W oknie "rozliczenie użytków" opcja "Zaznacz wszystkie <+>", "Odznacz wszystkie <->" oraz "Zaznacz odwrotnie <*>" wprowadzane z klawiatury nie działają. Działa jedynie "Zaznacz F5".

Opcja "Pokaż okno z mapami Google" zawiesza mi cały program C-Geo. :(
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

W oknie "rozliczenie użytków" opcja "Zaznacz wszystkie <+>", "Odznacz wszystkie <->" oraz "Zaznacz odwrotnie <*>" wprowadzane z klawiatury nie działają. Działa jedynie "Zaznacz F5"
Poprawione w wersji testowej
Opcja "Pokaż okno z mapami Google" zawiesza mi cały program C-Geo
Tu trudniej pomóc - prawdopodobnie trzeba będzie zaktualizować Internet Explorer, który przekazuje od C-GEO dane do Google.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Po aktualizacji zauważyłem problem w module SWDE ---> wykaz zmian danych dotyczących budynku, dla wartości nieznanych wpisywana jest wartość "0" a powinno być puste pole, czyli tak jak do tej pory:
Kiedys te wartosci nie byly odczytywane - a teraz wyglada ze taki błędny plik GML z zerami Pan otrzymal :(
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:Po aktualizacji zauważyłem problem w module SWDE ---> wykaz zmian danych dotyczących budynku, dla wartości nieznanych wpisywana jest wartość "0" a powinno być puste pole, czyli tak jak do tej pory:
Proszę sprawdzić ten zbiór danych który Pan ładuje do modułu SWDE - bo u nas na przypadkowym GML tak właśnie jest - są zera w danych, np. rejestrze zabytków:
<egb:numerRejestruZabytkow>0</egb:numerRejestruZabytkow>
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Zibi123 »

Czy funkcja cofnij ma jakieś ograniczenia. Albo brak jest opisu ostatniej czynności wykonanej w programie, albo brakuje kilku czynności wykonanych ... na liście na pierwszym miejscu widnieje np. jakieś obliczenie wykonane dużo wcześniej. Brak jest na liście np. wstawionego przed chwilą tekstu lub edycji jakiegoś obiektu. Nie mogę tego zademonstrować ... niestety.
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: Jurek B. »

Zibi123 pisze:Czy funkcja cofnij ma jakieś ograniczenia. Albo brak jest opisu ostatniej czynności wykonanej w programie, albo brakuje kilku czynności wykonanych ... na liście na pierwszym miejscu widnieje np. jakieś obliczenie wykonane dużo wcześniej. Brak jest na liście np. wstawionego przed chwilą tekstu lub edycji jakiegoś obiektu. Nie mogę tego zademonstrować ... niestety.
Ograniczeniem jest przejście do mapy w innym projekcie, lub wyłączenie C-GEO.
Proszę wstawić tekst i sprawdzić co widać w undo - czy jest tak jak tu?:
P.S. I może lepiej byłoby założyć w takim wypadku nowy wątek.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (42.42 KiB) Przejrzano 4076 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
MarekOtt pisze:Po aktualizacji zauważyłem problem w module SWDE ---> wykaz zmian danych dotyczących budynku, dla wartości nieznanych wpisywana jest wartość "0" a powinno być puste pole, czyli tak jak do tej pory:
Proszę sprawdzić ten zbiór danych który Pan ładuje do modułu SWDE - bo u nas na przypadkowym GML tak właśnie jest - są zera w danych, np. rejestrze zabytków:
<egb:numerRejestruZabytkow>0</egb:numerRejestruZabytkow>

Zbiór wczytywany jest z SWDE pliku generowanego przez GeoInfo. Sprawdziłem go w notatniku i nie ma przypisanych wartości dla tych atrybutów. W załaczniku wklejam screen z notatnika budynku, którego dotyczy przykład wykazu zmian, wklejony parę postów wyżej.

I od razu drugie.
Pokaż okno z mapami google - ktoś wyżej napisał że mu się nie otwiera, mi się otwiera, ale wcześniej było tak że jak kliknę na mapie C-Geo to pojawa mi się ten punkt w Google (wyśrodkowany), teraz niestety ta opcja nie działa, mapa stoi w miejscu a ponowne klikane w c-geo (nie zależnie cyz to punkty czy obiekty) nic nie zmienia.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (79.19 KiB) Przejrzano 3987 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: grzes »

Ciezka sprawa - proszę na początek usunąć (skopiować w inne miejsce) plik BIN/BIN/wzde_bud.fr3. Program sam odtworzy aktualną wersję - być moze edytował go Pan wczesniej i teraz nie wczytuje aktualnego.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:Ciezka sprawa - proszę na początek usunąć (skopiować w inne miejsce) plik BIN/BIN/wzde_bud.fr3. Program sam odtworzy aktualną wersję - być moze edytował go Pan wczesniej i teraz nie wczytuje aktualnego.
Posprawdzam wszystko i dam znać, na pewno jednak nic nie edytowałem (to dla mnie za trudne) :), pewne jest też że taki wykaz z zerami generuje się po wgraniu aktualnej wersji.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: grzes »

To jeszcze mam prosbe o pliki swd_bud.* (2 szt.) z katalogu projektu/nazwa_mapy.swd na adres grzes małpa xgeo.pl
pozdrawiam
grzes
marcin0583

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: marcin0583 »

Ciągle nie ma symboli w zestawach kodów 2015 jak wrzucę 2013 to są
marcin0583

Re: Aktualizacja 12 maj

Post autor: marcin0583 »

Przy eksporcie do dwg też są cyrki
ODPOWIEDZ