Przyciąganie

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Przyciąganie

Post autor: marcinn »

Tak jak kolega pisze- temat znany i potrzebny od bardzo dawna, a niestety nic nie drgnęło w tym temacie.
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Przyciąganie

Post autor: Daro »

Jurek B. pisze: 07 wrz 2019, 15:34
Daro pisze: 07 wrz 2019, 07:38 chyba nie ma co nagrywać. po prostu chodzi o dodanie vertexów w miejscach przecięć, oznaczonych strzałką na zrzucie.

czy ktoś z Softline'u mógłby napisać czy jest to możliwe przy pomocy samego przyciągania ? bo w tej sytuacji krzyżyk się nie pojawia. Krzyżyk owszem pojawia się, ale w sytuacji gdy rysuję nowy obiekt i chce przysnapować do przecięcia - wtedy jest OK.
To co pisał Daro, jest zrozumiałe, nie ma takiej funkcji obecnie w C-GEO, nie wiem czy programista będzie mógł ją dodać - musi to sprawdzić.


coś wiadomo już, czy się da zrobić taką funkcję?


jeżeli nie to jak najszybciej sobie radzić z przesunięciem jak na zrzucie.
mam już dwa istniejące obiekty, i chcę czarny narożnik przesunąć w miejsce przecięcia.
Załączniki
zrzut.jpg
zrzut.jpg (11.47 KiB) Przejrzano 5108 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przyciąganie

Post autor: Jurek B. »

Dodanie punktu do obiektu gdy ten punkt ma być na przecięciu dwóch innych obiektów jest w tym wypadku dość proste - poniżej film to pokazujący:
Pozdrawiam Jurek B.
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Przyciąganie

Post autor: Daro »

super, to mi załatwia sprawę, ale nie działa w każdym przypadku.
wysłałem na serwis przykładowy projekt. Gdyby mógł Pan sprawdzić dlaczego w zaznaczonych miejscach nie można wstawić punktów przecięć.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przyciąganie

Post autor: Jurek B. »

Nie działa w przypadku gdy jeden z obiektów przecinających się jest na bieżącej mapie, a drugi na mapie w tle - wtedy program nie ma możliwości przyciągania do przecięcia takich obiektów w różnych mapach.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Przyciąganie

Post autor: marcinn »

Czy można dodać zapamiętywanie wartości zakresu przyciągania do punktu globalnie? Przy nowych projektach zawsze ta wartość startuje od 1.5
ODPOWIEDZ