Kolor biały

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Kolor biały

Post autor: MarekOtt »

Dlaczego linia koloru białego lub delikatnych odcieni, mimo braku jej widoczności na podglądzie wydruku, drukowana jest jako czarna linia (przy wydruku czarno biłabym).

edit: także na białym kolorze tła, linia prawidłowo zlewa się - a więc jest niewidoczna.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kolor biały

Post autor: Jurek B. »

Nie mam teraz dostępu do drukarki więc wydrukowałem do PDF PDFCreatorem (zarówno jako rysunek kolorowy jak i czarno-biały) linię o parametrach RGB 251,251,251 i jej nie widzę w tym PDF. Nie wiem czy to nie jest kwestia drukarki? Czy to kolorowa czy czarno-biała drukarka?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Kolor biały

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Nie mam teraz dostępu do drukarki więc wydrukowałem do PDF PDFCreatorem (zarówno jako rysunek kolorowy jak i czarno-biały) linię o parametrach RGB 251,251,251 i jej nie widzę w tym PDF. Nie wiem czy to nie jest kwestia drukarki? Czy to kolorowa czy czarno-biała drukarka?
Ja próbowąłem też na pdf creator i też była czarna linia ale ja drukowałem kolor 255:255:255 i później dla testu 254:255:255.

Sprawdziłem 251:251:251 tez drukuje jako czarną.

Ogólnie dlaczego mi na tym zależy. Otrzymujemy z ośrodków mapy które są wycinkiem z dużych map. I teraz na krawędzi tego wycięcia znajdują się wszystkie przecięte warstwy. Efekt jest taki jak na złączonym rysunku nr 1. Więc pomyślałem że wezmę białą grubą linie przejadę tą krawędź wycięcia, ustawię ją na pierwszym miejscu w kolejności warstw (opcja rysuj zgodnie z kolejnością włączona) i wtedy będę miał elegancki obraz mapy. I tak też mam, problem w tym że tak tego nie drukuje zarówno drukarka jak i PDF Creator.
Efekt przy białym tle obrazuje rysunek 2, efekt wydruku PDF Creator to rysunek 3.
Załączniki
3.JPG
3.JPG (45.83 KiB) Przejrzano 5064 razy
2.JPG
2.JPG (52.76 KiB) Przejrzano 5064 razy
1.JPG
1.JPG (52.53 KiB) Przejrzano 5064 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Kolor biały

Post autor: MarekOtt »

Niestety dalej istnieje problem wydruku białej linii jako czarna. Próbowałem na kilku drukarkach i nie ma szans, wszędzie drukuje linię czarną, wszystko jedno czy drukuję z opcją czarno-białą czy kolorową.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kolor biały

Post autor: Jurek B. »

Czyli tak naprawdę nie chodzi Panu o biały kolor jednej już istniejącej linii, ale o to by przykryć wiele istniejących już krawędzi, inną nową linią - o kolorze białym, tak aby nie widać było tych przykrytych krawędzi?
Pozdrawiam Jurek B.
KZibi
____
____
Posty: 232
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Kolor biały

Post autor: KZibi »

MarekOtt pisze:Niestety dalej istnieje problem wydruku białej linii jako czarna. Próbowałem na kilku drukarkach i nie ma szans, wszędzie drukuje linię czarną, wszystko jedno czy drukuję z opcją czarno-białą czy kolorową.
Witam
Próbowałem robić tak jak kolega efekt ten sam, ale spróbowałem z przysłanianiem (ikonka z lewej "obiekt zamknięty") i jest ok.
Wymaga to wyłączenia "przyciąganie do linii" i poprowadzenie max blisko linii która ma być niewidoczna, pewnie Ameryki nie odkryłem ale może ta opcja uszła uwadze, chyba że nie oto chodziło.
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Przed zast przykrycia.png
Przed zast przykrycia.png (35.93 KiB) Przejrzano 4850 razy
Po zast przykrycia.png
Po zast przykrycia.png (30.49 KiB) Przejrzano 4850 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kolor biały

Post autor: Jurek B. »

Jeśli chodzi o to by faktycznie ukryć wiele różnych krawędzi jednocześnie, to proszę poprowadzić po tych krawędziach linię łamaną (nie powierzchnię), w oparciu o nią zbudować bufor o szerokości np. 0.15m, umieścić go na odrębnej warstwie. Potem tą pomocniczą linię łamaną usunąć, ustawić dla warstwy z buforem typ linii niewidoczny, a wypełnienie nieprzezroczyste - wszystko co będzie pod tą powierzchnią bufora - będzie niewidoczne.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Kolor biały

Post autor: MarekOtt »

Tak właśnie mi chodzi by przykryć te linie które powstają gdy otrzymujemy z ośrodków mapy z zakresem.

Państwa metoda powinna załatwić sprawę, choć wypróbuję ją przy najbliższej okazji ;). Pracuję już na C-Geo ponad 15 lat nie wpadłbym na to :), dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kolor biały

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:Tak właśnie mi chodzi by przykryć te linie które powstają gdy otrzymujemy z ośrodków mapy z zakresem.

Państwa metoda powinna załatwić sprawę, choć wypróbuję ją przy najbliższej okazji ;). Pracuję już na C-Geo ponad 15 lat nie wpadłbym na to :), dziękuję za odpowiedź.
Bo to jest trochę pokrętna metoda :)
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Kolor biały

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Jeśli chodzi o to by faktycznie ukryć wiele różnych krawędzi jednocześnie, to proszę poprowadzić po tych krawędziach linię łamaną (nie powierzchnię), w oparciu o nią zbudować bufor o szerokości np. 0.15m, umieścić go na odrębnej warstwie. Potem tą pomocniczą linię łamaną usunąć, ustawić dla warstwy z buforem typ linii niewidoczny, a wypełnienie nieprzezroczyste - wszystko co będzie pod tą powierzchnią bufora - będzie niewidoczne.

No niestety jednak to nie działa. a to dlatego że bufor jakoś dziwnie się domyka, mimo że linii pomocniczej nie zamknąłem.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (69.92 KiB) Przejrzano 4629 razy
2Przechwytywanie.JPG
2Przechwytywanie.JPG (178.67 KiB) Przejrzano 4629 razy
3Przechwytywanie.JPG
3Przechwytywanie.JPG (113.66 KiB) Przejrzano 4629 razy
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kolor biały

Post autor: ariel0-0 »

czy zamiast przykrywać linię inną linią nie lepiej wyłączyć widoczność warstwy?
Have a nice day
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Kolor biały

Post autor: MarekOtt »

ariel0-0 pisze:czy zamiast przykrywać linię inną linią nie lepiej wyłączyć widoczność warstwy?
Przeczytaj parę postów wyżej, opisałem problem ;)
ODPOWIEDZ