Ten sam punkt ?

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Ten sam punkt ?

Post autor: Zibi123 »

Mam pytanie. W załączeniu przesyłam zrzut ekranu. Do bazy wprowadziłem punkt 13 o widocznych na rysunku współrzędnych. Punkt ten skopiowałem do pamięci w nadałem nowy numer 14-996. Dlaczego na ekranie występuje różnica a dodatkowo (dół ekranu) występuje różnica między tymi punktami 0,01m (Długość 0,01)?????
Problem? Podczas łączenia obwodnicy np. działki, wyłapywany jest raz jeden raz drugi punkt (bez wyboru - wykaz punktów bliskich) a na rysuku występują dwie niepokrywające się linie.
Załączniki
rys1.jpeg
rys1.jpeg (83.02 KiB) Przejrzano 5242 razy
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Asia T. »

Być może jest różnica na dalszych miejscach po przecinku - albo trzeba by to sprawdzić, albo w Opcje -> Parametry programu -> Obliczenia włączyć "Zaokrąglaj wsp.(z pominięciem dalszych miejsc znaczących).
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Zibi123 »

Samo włączenie tej opcji nic nie zmienia. Nadal jest to samo co było. :(
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Asia T. »

Proszę przesłać projekt na at[malpa]xgeo.pl, zobaczymy, o co może chodzić
KZibi
____
____
Posty: 232
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: KZibi »

Zibi123 pisze:Mam pytanie. W załączeniu przesyłam zrzut ekranu. Do bazy wprowadziłem punkt 13 o widocznych na rysunku współrzędnych. Punkt ten skopiowałem do pamięci w nadałem nowy numer 14-996. Dlaczego na ekranie występuje różnica a dodatkowo (dół ekranu) występuje różnica między tymi punktami 0,01m (Długość 0,01)?????
Problem? Podczas łączenia obwodnicy np. działki, wyłapywany jest raz jeden raz drugi punkt (bez wyboru - wykaz punktów bliskich) a na rysuku występują dwie niepokrywające się linie.
Witam
O ile dobrze zrozumiałem to kolega skopiował ten sam punkt i nadał mu nowy nr a to znaczy że "stary" pozostał i dlatego funkcjonują dwa nr
Moim zdaniem należało zmienić nr pktu 13 na docelowy 14-996 to by załatwiło problem istnienia dwóch punktów a co do różnicy nie powinno tak być.
Może kontrola spójności mapy pomoże.
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: piotr j. »

Wydaje mi się, że jest to związane z zaokrągleniami, tak jak napisała trazja. Tylko to opcja (zaokr wsp) powinna być wyłączona.

Sprawdziłem u siebie przez "kopiowanie" punktu obliczaniami na mapie (obl. odległ. między tym samym punktem, tylko w jednym wierszu zmieniłem mu numer). I przy włączonym zaokr. wsp. otrzymałem wsp nowego punktu do drugiego miejsca po przecinku (tak jak w ustawieniach programu), a przy wyłączonym zaokr. wsp. otrzymałem dwa różne punkty o tych samych współrzędnych na dalszych miejscach po przecinku
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8190
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Jurek B. »

piotr j. pisze:Wydaje mi się, że jest to związane z zaokrągleniami, tak jak napisała trazja. Tylko to opcja (zaokr wsp) powinna być wyłączona.

Sprawdziłem u siebie przez "kopiowanie" punktu obliczaniami na mapie (obl. odległ. między tym samym punktem, tylko w jednym wierszu zmieniłem mu numer). I przy włączonym zaokr. wsp. otrzymałem wsp nowego punktu do drugiego miejsca po przecinku (tak jak w ustawieniach programu), a przy wyłączonym zaokr. wsp. otrzymałem dwa różne punkty o tych samych współrzędnych na dalszych miejscach po przecinku
Jest tak jak Pan opisał - włączone zaokrąglanie współrzędnych oznacza, że nowy punkt otrzymuje już współrzędne zaokrąglone do 0.01 cm w tym wypadku - i dlatego jest różnica między nim i oryginalnym punktem.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Zibi123 »

Nie wiem sam co mam już zrobić. Program zawiesza mi się tak często że robota wogóle nie idzie. Potrafi się zawiesić a po jego ponownym uruchomieniu gubi np. opisy (zostają tylko odnośniki), przywraca a właściwie wraca do opracowania sprzed kilku, kilkunastu minut ... itd. w ciągu dnia (tylko program C-GEO inne mi sie nie zawieszają) potrafi się zawiesić od kilku do kilkunastu razy. Samo zamknięcie C-GEO przy takim zawieszeniu traw nawet do kilku minut. Pracuję w systemie Win 7. Pomocy !!!! Ale co ciekawe mogę dokonać drugiego "równoległego" uruchomienia programu. Jeden "wisi" drugi pracuje :lol: .
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Zibi123 »

A poniżej przykład komunikatu jaki wyświetla się przed takim właśnie "zawieszeniem"... Zrobiłem tylko eksport do nowej tabeli ... I program znowu "wisi".
Załączniki
abc.jpeg
abc.jpeg (42.37 KiB) Przejrzano 5036 razy
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: FaFaL »

Zibi123 pisze:Nie wiem sam co mam już zrobić. Program zawiesza mi się tak często że robota wogóle nie idzie. Potrafi się zawiesić a po jego ponownym uruchomieniu gubi np. opisy (zostają tylko odnośniki), przywraca a właściwie wraca do opracowania sprzed kilku, kilkunastu minut ... itd. w ciągu dnia (tylko program C-GEO inne mi sie nie zawieszają) potrafi się zawiesić od kilku do kilkunastu razy. Samo zamknięcie C-GEO przy takim zawieszeniu traw nawet do kilku minut. Pracuję w systemie Win 7. Pomocy !!!! Ale co ciekawe mogę dokonać drugiego "równoległego" uruchomienia programu. Jeden "wisi" drugi pracuje :lol: .
Ja przyznam, że po zmianach ustawień BDE według opisu z wiki oraz dodatkowo według poniższego postu nie mam problemów z pracą w C-GEO:
http://softline.geo.pl/wiki/index.php?t ... danych_BDE

viewtopic.php?f=507&t=10249&p=26283&hilit=BDE#p26307

Najlepiej zadzwonić na serwis, oni pomogą wprowadzić powyższe ustawienia.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Zibi123 »

Nadal czekam na odpowiedź z Softline w kwestii zawieszania programu. Temat obszedłem metodą prób i błędów ponieważ musiałem oddać robotę do PODGiK, ale znalazłem coś innego. Jak na załączonym zrzucie ekranu, przy dużym powiększeniu zauważyłem, że odnośnik tekstu podpięty do tekstu na czerwono nie pokrywa się z podkreśleniem do tekstu i nie jest równoległy do tegoż tekstu. Powiem szczerze że coś takiego zauważyłem pierwszy raz ... Przesunięcie tekstu powoduje przesunięcie podstawy odnośnika i nadal je jest to równoległe :?
Załączniki
rys111.jpg
rys111.jpg (128.03 KiB) Przejrzano 4916 razy
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8190
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Jurek B. »

Nadal czekam na odpowiedź z Softline w kwestii zawieszania programu. Temat obszedłem metodą prób i błędów ponieważ musiałem oddać robotę do PODGiK, ale znalazłem coś innego. Jak na załączonym zrzucie ekranu, przy dużym powiększeniu zauważyłem, że odnośnik tekstu podpięty do tekstu na czerwono nie pokrywa się z podkreśleniem do tekstu i nie jest równoległy do tegoż tekstu. Powiem szczerze że coś takiego zauważyłem pierwszy raz ... Przesunięcie tekstu powoduje przesunięcie podstawy odnośnika i nadal je jest to równoległe
Niestety nie wiem z kim z naszego serwisu się Pan kontaktował i kiedy.
Proszę więc o telefon do nas jutro i kontakt z serwisem pod nr 71 7889287.
Co do odnośnika - zalecam także kontakt z serwisem, najlepiej mailowy, z przesłaniem kopii tej mapy, bo z obrazka niewiele można wywnioskować.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Zibi123 »

Kontaktowałem się bezpośrednio z Panem Wojtkiem P. Projekt wysłałem mailem na softline@xgeo.pl - 03.08.2017r. Potwierdzenie dostarczenia wiadomości również przyszło do mnie 03.08.2017r. Pan Wojtek kazał czekać ... :D Temat obszedłem ponieważ klient nerwowy i ośrodek ... czas urlopów ... Tak więc nie wiem co jeszcze miałbym dosłać. Kontakt był zarówno mailowy jak i telefoniczny ...
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8190
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Ten sam punkt ?

Post autor: Jurek B. »

Zibi123 pisze:Kontaktowałem się bezpośrednio z Panem Wojtkiem P. Projekt wysłałem mailem na softline@xgeo.pl - 03.08.2017r. Potwierdzenie dostarczenia wiadomości również przyszło do mnie 03.08.2017r. Pan Wojtek kazał czekać ... :D Temat obszedłem ponieważ klient nerwowy i ośrodek ... czas urlopów ... Tak więc nie wiem co jeszcze miałbym dosłać. Kontakt był zarówno mailowy jak i telefoniczny ...
Niestety nie dotarło nic do nas mailem na softline@..., a telefon też nic nie dał bo kolega Wojtek obsługuje mail serwis@... na który Pan nie wysłał maila, więc nie mógł w niczym pomóc. Skoro Panu zależało na czasie, zalecałbym kontakt bezpośredni z nami, a nie pisanie na forum o sprawie już nieaktualnej.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ