GML - podział obiektu

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Daro
____
____
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

GML - podział obiektu

Post autor: Daro »

mam np. istniejący chodnik, zinwentaryzowałem nowy chodnik który pokrywa się ze starym. Jak najszybciej podzielić istniejący obiekt, tak aby usunąć go w miejscach gdzie jest nowy..

przy okazji jak z obiektów otwartych zrobić obiekt powierzchniowy?
jak połączyć dwa obiektu powierzchniowe (czy łączymy takie same obiekty ale np jeden jest z pomiaru a drugi z digitalizacji)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML - podział obiektu

Post autor: Jurek B. »

Daro pisze:mam np. istniejący chodnik, zinwentaryzowałem nowy chodnik który pokrywa się ze starym. Jak najszybciej podzielić istniejący obiekt, tak aby usunąć go w miejscach gdzie jest nowy..
Nie może Pan usuwać istniejącego chodnika skoro na jego obszarze pomierzył Pan także chodnik - jeżeli są nowe współrzędne to musi Pan zaktualizować przebieg dotychczasowego obiektu - chodnika.
przy okazji jak z obiektów otwartych zrobić obiekt powierzchniowy
tu jest między innymi info o tym
jak połączyć dwa obiekty powierzchniowe (czy łączymy takie same obiekty ale np jeden jest z pomiaru a drugi z digitalizacji)
Łączenie obiektów - także polecam WIKI
(czy łączymy takie same obiekty ale np jeden jest z pomiaru a drugi z digitalizacji)
W rozporządzeniu w sprawie mapy zasadniczej (zał. 3 par. 3.4.) jest wymóg segmentacji czyli odrębnego traktowania takich obiektów, które mają inne źródło pozyskania.
Pozdrawiam Jurek B.
Daro
____
____
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML - podział obiektu

Post autor: Daro »

jak wyłączyć zaznaczenie obiektów na czerwono (wskazanych jako błędne) ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML - podział obiektu

Post autor: Jurek B. »

Polecam tradycyjnie WIKI:
- jeśli dla obiektów na wielu warstwach to opis tu - funkcja Operacje na bazie danych
- a jeśli dotyczy obiektów z jednej warstwy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: GML - podział obiektu

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
Podepnę się pod temat.
Jest droga 500 m, atrybut z digitalizacji.
Pomierzyłem odcinek w środku 100 m.
Rozumiem dzielę drogę na 3 obiekty. Dwa skrajne zostają po staremu, a środkowy pomierzony zmieniam mu atrybuty i przebieg. Jak to podzielić najprościej?
Oczywiście 2 skrajne dopnę do środkowego.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML - podział obiektu

Post autor: Asia T. »

Maciej_o2 pisze: 21 sty 2021, 09:07 Ave
Podepnę się pod temat.
Jest droga 500 m, atrybut z digitalizacji.
Pomierzyłem odcinek w środku 100 m.
Rozumiem dzielę drogę na 3 obiekty. Dwa skrajne zostają po staremu, a środkowy pomierzony zmieniam mu atrybuty i przebieg. Jak to podzielić najprościej?
Oczywiście 2 skrajne dopnę do środkowego.
Należy użyć narzędzia przecięcie obiektem otwartym - operację fajnie opisał kolega w filmie: :)
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: GML - podział obiektu

Post autor: kouczan »

Czy sposobu z powyższego filmu powinienem użyć również do podzielenia obiektu na dwa. Mam sytuację jak na zrzucie.


Mapa_ PODKŁAD.jpg
Mapa_ PODKŁAD.jpg (24.68 KiB) Przejrzano 1498 razy
Damian
Team
Team
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: GML - podział obiektu

Post autor: Damian »

kouczan pisze: 20 cze 2023, 13:46 Czy sposobu z powyższego filmu powinienem użyć również do podzielenia obiektu na dwa. Mam sytuację jak na zrzucie.



Mapa_ PODKŁAD.jpg
Ta, jak najbardziej, może Pan skorzystać z powyższego filmiku. Podsyłam również link do innego filmu, który może nie co bardziej odpowiada Pana sytuacji. Proszę pamiętać, że przy przecinaniu obiektu powierzchniowego obiektem otwartym ważna jest kolejność wybierania obiektów - najpierw wybiera Pan linię cięcia a następnie przy wciśniętym klawiszu ctrl przecinany obiekt! Powodzenia ;)
pozdrawiam
Damian M.
ODPOWIEDZ