Rejestracja przez internet.01-09-2017

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: maxim »

Nie działa u mnie jak w temacie. Pomogła instalacja poprzedniej wersji programu.
Pozdrawiam
maxim
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: MACIERZ »

A umnie po aktualizacji wyswietla się "wersja demonstracyjna" :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: Jurek B. »

Niestety okazało się, że te problemy występują na wielu komputerach.
Nasi programiści będą szukali rozwiązania przez weekend i mam nadzieję, że w ciągu kilku dni będzie udostępniona już nowa aktualizacja tak by nie sprawiała problemu z rejestracją.
Proszę aby Ci użytkownicy, którzy mieli problem z rejestracją, pobrali instalację poprzedniej aktualizacji z 30.06.2017 r. - z menu Pomoc - Aktualizacja programu przez Internet.
Do czasu rozwiązania problemu wyłączyliśmy możliwość pobrania tej najnowszej aktualizacji z 1.09.2017.
Przepraszam za zamieszanie w związku z tym i problemy, które Państwo mieli.
Pozdrawiam Jurek B.
Kunzite
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 18 mar 2014, 09:09

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: Kunzite »

Nie bardzo orientuje się w tej zmianie. Dotychczas miałem jeden klucz hasp i mogłem spokojnie pracować na swoim stanowisku, po czym zabrać klucz i jechać z laptopem w teren, a z terenu pracę dokończyć u siebie w domu. Słowem na wielu sprzętach w różnym czasie na jednym kluczu.
Nie bardzo wiem, co ma zmienić ta aktualizacja internetowa - czy będę musiał co chwilę licencje usuwać i rejestrować ponownie przechodząc na laptop jeszcze będąc w sieci? Laptopa w ogóle nie podłączam sieci. Czy jak mi w niedziele internet w pracy nawali to w poniedziałek nie odpalę programu bo go nie zarejestruje ponownie? I jak się ma ta licencja do sprzętowego klucza - czy z kluczem się uruchomi po anulowaniu licencji internetowej, czy też drugie będzie blokować pierwsze? Przepraszam za tyle pytań, ale niewiele Państwo informacji w tym zakresie wypuścili, a przede wszystkim, czy to ma być narzędzie dla użytkowników, a jeśli tak to jakie to rozwiązanie ma dawać korzyści.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: MarekOtt »

Kunzite pisze:Nie bardzo orientuje się w tej zmianie. Dotychczas miałem jeden klucz hasp i mogłem spokojnie pracować na swoim stanowisku, po czym zabrać klucz i jechać z laptopem w teren, a z terenu pracę dokończyć u siebie w domu. Słowem na wielu sprzętach w różnym czasie na jednym kluczu.
Nie bardzo wiem, co ma zmienić ta aktualizacja internetowa - czy będę musiał co chwilę licencje usuwać i rejestrować ponownie przechodząc na laptop jeszcze będąc w sieci? Laptopa w ogóle nie podłączam sieci. Czy jak mi w niedziele internet w pracy nawali to w poniedziałek nie odpalę programu bo go nie zarejestruje ponownie? I jak się ma ta licencja do sprzętowego klucza - czy z kluczem się uruchomi po anulowaniu licencji internetowej, czy też drugie będzie blokować pierwsze? Przepraszam za tyle pytań, ale niewiele Państwo informacji w tym zakresie wypuścili, a przede wszystkim, czy to ma być narzędzie dla użytkowników, a jeśli tak to jakie to rozwiązanie ma dawać korzyści.
Mam podobny problem, a mianowicie przedwczoraj pracowałem w biurze, a wieczorem w domu chciałem coś dokończyć i niestety zapomniałem anulować licencji na komputerze w pracy i nici. Może dało by się zrobić tak że przy przejściu na inny komputer można by było anulować licencje na poprzednim stanowisku z poziomu komputera na którym aktualnie się pracuje. Jednym słowem który pierwszy się włączy ten ma licencje, a drugi demo.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: geobar »

Przyłączam się do prośby, gdyż to bardzo utrudnia prace takie ciągłe anulowanie licencji i od nowa jej pobieranie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: Jurek B. »

Nie bardzo orientuje się w tej zmianie. Dotychczas miałem jeden klucz hasp i mogłem spokojnie pracować na swoim stanowisku, po czym zabrać klucz i jechać z laptopem w teren, a z terenu pracę dokończyć u siebie w domu. Słowem na wielu sprzętach w różnym czasie na jednym kluczu.
Przy licencji z HASP nie ma w ogóle tematu tej rejestracji internetowej - wszystko działa jak wcześniej.Wystarczy wpiąć klucz do USB.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: Jurek B. »

Mam podobny problem, a mianowicie przedwczoraj pracowałem w biurze, a wieczorem w domu chciałem coś dokończyć i niestety zapomniałem anulować licencji na komputerze w pracy i nici. Może dało by się zrobić tak że przy przejściu na inny komputer można by było anulować licencje na poprzednim stanowisku z poziomu komputera na którym aktualnie się pracuje. Jednym słowem który pierwszy się włączy ten ma licencje, a drugi demo.
Ok, zrobimy takie rozwiązanie, które umożliwi zdalne przenoszenie licencji.
Pozdrawiam Jurek B.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: geobar »

Jest problem, gdyż po włożeniu klucza i uruchomieniu pojawia się licencja, ale gdy zamknę projekt i chcę
otworzyć nowy to pokazuje mi, że jest wersja demonstracyjna. Natomiast gdy jest zarejestrowana licencja to przy otwarciu następnego projektu nie znika.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rejestracja przez internet.01-09-2017

Post autor: Jurek B. »

geobar pisze:Jest problem, gdyż po włożeniu klucza i uruchomieniu pojawia się licencja, ale gdy zamknę projekt i chcę
otworzyć nowy to pokazuje mi, że jest wersja demonstracyjna. Natomiast gdy jest zarejestrowana licencja to przy otwarciu następnego projektu nie znika.
To proszę ponownie pobrać aktualizację z 4 września. Wczoraj przez jakiś czas był problem z aktualizacją dla kluczy HASP i po godz. 14 poprawiliśmy tą aktualizację.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ