paski narzędzi

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

paski narzędzi

Post autor: maciekwu »

mam zablokowane wszystkie paski narzędzi ale przy każdym uruchomieniu programu ładuje się pasek edycji rastra mimo jego wyłączenia. Czy coś na to można poradzić?
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: paski narzędzi

Post autor: maciekwu »

ten pasek jest szczególnie natrętny. Próbuję go usunąć. Też jest to nie wykonalne. Jak można się go pozbyć?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: paski narzędzi

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej już to jest poprawione.
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: paski narzędzi

Post autor: Polaris »

Paski narzędzi - ikona "Kolor rastra"
Pod ikoną jest opis tekstowy, który powiększa wysokość całego paska (i pozostałych w tej samej linii).
Ponadto w edytorze pasków ta ikona ma wygląd kolorowych kwadracików, natomiast już po osadzeniu w pasku widać ciemny kwadrat ze wspomnianym podpisem.
Proponuję usunięcie podpisu i ujednolicenie wyglądu - obstawiam wersję "kolorową".
Ps. Posiadam wersję sprzed kilku miesięcy więc istnieje prawdopodobieństwo (chociaż wątpię :wink: ) nieaktualności problemu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: paski narzędzi

Post autor: Jurek B. »

U mnie na bieżącej wersji pasek koloru rastra nie ma dodatkowego opisu, nie pamiętam też by miał taki opis we wcześniejszych aktualizacjach, natomiast faktycznie w edytorze pasków, ikonka ta ma inny wygląd - to można by ujednolicić - przekażę programiście.
PS. Jeśli nie ma Pan dostępu do aktualizacji bieżących, proszę może zainstalować sobie aktualne C-GEO w innej lokalizacji jako demo i sprawdzić jak to tam wgląda.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: paski narzędzi

Post autor: Jurek B. »

Co do wyglądu tej ikonki w ustawieniach pasków narzędzi, programista wytłumaczył, że tam jest kolorowy by wiadomo było czego dotyczy, a na mapie w C-GEO nie może być wielokolorowy bo tam jest w konkretnym, ustalonym przez użytkownika kolorze.
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: paski narzędzi

Post autor: Polaris »

Moja wersja 8.10.5.12, a demo z ciekawości przetestuję.
Jak widać poniżej mam też piękny podpis (znaczy special edition :lol: )

Wygląd ikonki - jeżeli faktycznie zmienia kolor (nie testowałem) to jest sensowne.
Tylko, że sam kwadrat jednokolorowy "dubluje się" z ikoną zmiany kolorów obiektów na mapie. Może warto dodać jakiś "ozdobnik" dla rozróżnienia, przykładowo literę "R" w tle kwadratu lub aby ta litera miała aktywny kolor?
Oczywiście jeżeli taka ikona jest w miarę łatwa w produkcji :D
Załączniki
Kolor rastra.jpg
Kolor rastra.jpg (141.6 KiB) Przejrzano 9860 razy
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: paski narzędzi

Post autor: Zibi123 »

Osobiście ... mnie to nie przeszkadza a nawet widzę jaki aktualnie kolor rastra mam ustawiony. Co do ozdobnika... zawsze mile widziane. :lol:
Pozdrawiam
Zibi
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: paski narzędzi

Post autor: Polaris »

Oczywiście aktualność koloru w samej ikonie to pomysł super, "czepiam się" jedynie identyczności dwóch ikon (bywa mylące) i napisu (jeżeli nadal występuje) psującego równe ułożenie pasków. Ot, taki pedantyzm :D
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: paski narzędzi

Post autor: grzes »

Zrzut ekranu naprowadził mnie na problem z tym tekstem "Kolor rastra": tak się dzieje jak sami dodamy tą ikonkę na jakiś pasek.
Na liście "Dostępne ikony" ta ikonka ma tekst zeby wyjasnic co to jest, ale nie powinna go mieć po przerzuceniu na listę "Ikony na pasku"
W wersji testowej poprawione.
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: paski narzędzi

Post autor: maciekwu »

wygodnie było by gdyby ikonki na liście "dostępne" miały chociaż króciutki opis gdyż czasem szczególnie z rzadko używanymi jest kłopot
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: paski narzędzi

Post autor: marcinn »

Odświeżę temat. Tak jak kolega pisał- dobrze byłoby jakoś uczytelnić dostępne ikony, bo czasami tekst się nie mieści. Okna niestety nie da się powiększyć. Mam też problem z dodaniem ikony "zaznaczone punkty"- działa mi ona tylko w oknie mapy, a w oknie tabeli jest nieaktywna. Szukałem też drugiego skrótu pod tą nazwą (tak jest np. z importem i eksportem do dxf), ale nie znalazłem. Więc nie wiem co jest nie tak, że nie działa
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: paski narzędzi

Post autor: grzes »

W wersji testowej:
tool_opisy.png
tool_opisy.png (18.04 KiB) Przejrzano 7839 razy
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: paski narzędzi

Post autor: marcinn »

Przydałoby się szersze okno, żeby było widać całość opisu. I teraz pojawił się problem, że te opisy są widoczne na pasu (a to chyba nie jest potrzebne). Bardziej istotny był opis w skrótach
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: paski narzędzi

Post autor: grzes »

Aaaa - tego nie sprawdziłem - dobra, na razie proszę tego nie uzywać

UPDATE:
Poprawione - można testować aktualny testowy exe
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: paski narzędzi

Post autor: MarekOtt »

Zauważyłem pewną niespójność związaną z ikonkami.

W dzienniku RTN/RTK prenumerowanie pikiet ma taką ikonkę:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (8.2 KiB) Przejrzano 6986 razy


Natomiast w tabeli roboczej taką:
2Przechwytywanie.JPG
2Przechwytywanie.JPG (15.01 KiB) Przejrzano 6986 razy


Jakby było mało jest też taka ikonka:
3Przechwytywanie.JPG
3Przechwytywanie.JPG (12.37 KiB) Przejrzano 6986 razy
jednak jest ona odpowiedzialna za coś innego.


Prosiłbym to ujednolicić, bo za jakiś czas zrobi się zamęt.
ma.concept
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:35

Re: paski narzędzi

Post autor: ma.concept »

Po raz drugi odświeżę temat.
Tworze sobie pasek narzędzi z własnymi funkcjami, których często używam (np. edytor napisów). Za każdym razem jak wyłączę program i wejdę do niego z powrotem pasek znika, mało tego jak chce go włączyć aby był widoczny w : opcje-->paski narzędzi, to wszystkie ustawione przeze mnie funkcję są usunięte z mojego paska (tka jak by było on pusty).

Uprzedzając standardową poradę techniczną, C-Geo zainstalowałam raz jeszcze oraz zaktualizowałem do najnowszej wersji.
Proszę o pomoc team-u bo problem jest strasznie denerwujący.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: paski narzędzi

Post autor: Jurek B. »

ma.concept pisze: 24 mar 2021, 21:06 Po raz drugi odświeżę temat.
Tworze sobie pasek narzędzi z własnymi funkcjami, których często używam (np. edytor napisów). Za każdym razem jak wyłączę program i wejdę do niego z powrotem pasek znika, mało tego jak chce go włączyć aby był widoczny w : opcje-->paski narzędzi, to wszystkie ustawione przeze mnie funkcję są usunięte z mojego paska (tka jak by było on pusty).

Uprzedzając standardową poradę techniczną, C-Geo zainstalowałam raz jeszcze oraz zaktualizowałem do najnowszej wersji.
Proszę o pomoc team-u bo problem jest strasznie denerwujący.

Pozdrawiam
Jeśli zalecane ustawienia są wprowadzone, to najlepiej wprost kontaktować się z serwisem - pomożemy online.
Pozdrawiam Jurek B.
ma.concept
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2021, 13:35

Re: paski narzędzi

Post autor: ma.concept »

Po ponownym zainstalowaniu programu nie wykonałem tych czynności, niemniej i tak nic nie wniosły. W przyszłym tygodniu zadzwonię do Państwa.
ODPOWIEDZ