Aktualizacja 8.10.10.17

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geo_marcin
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2017, 11:08
Kontakt:

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: geo_marcin »

Mam wrażenie że po ostatniej aktualizacji Cgeo nie jest tak elastyczny jak wcześniej cały czas jakieś łapię błędy. Jak u Was?

Np
Unknown internal operating system error.
File: F:\C-GEO\projekty\KOBYLIN 2_1\DXF.XG5.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: MarekOtt »

Też to zauważyłem, pisałem o tym kilka postów wyżej. Teraz sytuacja trochę się uspokoiła, ale jednak to już nie te same C-Geo. Coś jest nie tak, ale ciężko napisać co .... :(
geo_marcin
_
_
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2017, 11:08
Kontakt:

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: geo_marcin »

Access violation at address 01B18EBD in module 'cgeo8.exe'. Read of address 00000348.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Jurek B. »

geo_marcin pisze:Access violation at address 01B18EBD in module 'cgeo8.exe'. Read of address 00000348.
Najlepiej skontaktować się z serwisem w takiej sytuacji
Pozdrawiam Jurek B.
mnx
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2015, 12:10

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: mnx »

Po aktualizacji, wszystkie projekty na szablonie geoinfo7_zkonwersją_EGB_15.3.2.sz się sypią.
Nie można normalnie wgrać SWDE bo wywala jakieś błędy, których nie było wcześniej. Nie pomagają żadne naprawy bazy, nawet nie można skopiować warstw. Coś wam nie poszło. :evil:
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Jurek B. »

mnx pisze:Po aktualizacji, wszystkie projekty na szablonie geoinfo7_zkonwersją_EGB_15.3.2.sz się sypią.
Nie można normalnie wgrać SWDE bo wywala jakieś błędy, których nie było wcześniej. Nie pomagają żadne naprawy bazy, nawet nie można skopiować warstw. Coś wam nie poszło. :evil:
Chyba przyczyna jest inna bo u mnie import przebiega poprawnie, najlepiej skontaktować się z naszym serwisem - pomogą.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Zibi123 »

W imporcie działek z EwMapy nie zaczytują się dane ZRD, STB, BPP oraz numer operatu (import rozszerzony).
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Asia T. »

Proszę podesłać plik .edz na mail: at[malpa]xgeo.pl - zobaczymy, co się dzieje.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Zibi123 »

Właśnie wysłałem... :D Proszę również o informacje co można zrobić z plikiem Punkty.acs. Obydwa pliki zostały wydane przez ODGiK i wczytują mi się tylko działki bez dodatkowych informacji.
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Asia T. »

Pomogła zmiana nazwy plików z dzialki (7).edz i punkty (10).acs na dzialki.edz i Punkty.acs , a następnie kolejne kroki wykonujemy jak zwykle, czyli:
dodajemy warstwę działki z oznaczeniem typu -działki i Plik -> Import -> Ewmapa. Plik Punkty.acs wczytuje się automatycznie :) na maila przesłałam Panu kopię tabeli po wczytaniu do wglądu.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Zibi123 »

Owszem pomogło. Nie wiedziałem, że nazwa pliku ma znaczenie. Sądziłem, że znaczenie ma tylko rozszerzenie pliku. OK. Na przyszłość będę uważał co wczytuję do bazy... natomiast numerki (7), (10) dodają mi się same podczas ściągania poczty.
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Zibi123 »

Zainstalowałem ponownie najnowszą wersję i ponownie mam problem z importem ... tym razem nie idzie import operatu. Wróciłem do poprzedniej wersji C-Geo, założyłem słowniki i import jest pełny. Już nie wiem w której wersji programu pracować ... coś się sypie ... Panowie i Panie...
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Asia T. »

Na najnowszej wersji i wczorajszych plikach od Pana po zaznaczeniu opcji "Importuj operat (wersja rozszerzona)" pojawiają się numery operatów, jak na zrzucie ekranu - może proszę o telefon i połączymy się z Panem zdalnie.
Załączniki
numer_operatu.PNG
numer_operatu.PNG (15.48 KiB) Przejrzano 5791 razy
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Zibi123 »

Proszę sprawdzić na wykazie współrzędnych punktów (granicznych) - tabela, czy u Pani pojawiają się numery operatów? Nie zawsze wszystkie punkty obwodnicy działki pochodzą z jednego źródła. Dlatego przynajmniej dla mnie cenną informacją jest przypisany operat ale do punktu. Import w starszej wersji idzie bez problemu. Mam jeszcze prośbę. Proszę coś uczynić (może nowy szablon) z wykazem współrzędnych (tabelą). Po wybraniu jakiegokolwiek szablonu po imporcie punktów pojawiają się opisy np. w ZRD - pomiar wykrywaczem. Aby wyszło prawidłowo trzeba zakładać poprzez struktura tabeli -> opcje -> dodaj pola poterzebne do wykazu punktów granicznych, i to też nie zawsze chce zadziałać. Pojawia się tam lista (tak jakby podłączał sie inny słownik np. dla pomiaru uzbrojenia) z opisem dla pomiaru uzbrojenia terenu. Czy da się to jakoś wyeliminować. Może w takim szablonie podłączć dodatkowo łączenie warstw konturów i użytków do jednej warstwy klasoużytków? Może "czytanie" danych przez warstwę klasoużytków odbywało się automatycznie poprzez warstwy kontury i użytki. Jeśli ODGiK nie wyda danych w postaci SWDE lub GML to ciężko wychodzi "łączenie" warstw zaczytanych jako kontury.edz oraz użytki.edz na warstwach stworzonych samodzielnie. Problemu nie ma kiedy zaczytam plik SWDE. Temat był już przeze mnie poruszany w korespondencji mailowej.
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Zibi123 »

Jeszcz jedno. Po założeniu nowego projektu, założeniu w nim warstwy działki (typ warstwy -> działki) utworzeniu a właściwie dodaniu ZRD, BPP, STB, RZG (struktura tabeli -> opcje -> dodaj pola poterzebne do wykazu punktów granicznych) oraz imporcie danych (plik działki.edz) zaczytują mi się wszystkie informacje. Następnie dodaję warstwę np. kontury na którą importuję (plik kontury.edz) dane i o dziwo znikają mi wszysktkie dane w tabeli z kolumny ZRD, BPP, STB, RZG. O dziwo pozostają mi dane w kolumnie operat. Dziwne ... co nie? :lol:
Nie mam już siły ... Jutro się odezwę. Może "kontakt bezpośredni" coś pomoże. :lol:
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Asia T. »

Jutro sprawdzimy jeszcze ten import na poprzedniej wersji z 4go września i też ten efekt ze znikaniem danych.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Jurek B. »

Mam jeszcze prośbę. Proszę coś uczynić (może nowy szablon) z wykazem współrzędnych (tabelą). Po wybraniu jakiegokolwiek szablonu po imporcie punktów pojawiają się opisy np. w ZRD - pomiar wykrywaczem. Aby wyszło prawidłowo trzeba zakładać poprzez struktura tabeli -> opcje -> dodaj pola poterzebne do wykazu punktów granicznych, i to też nie zawsze chce zadziałać. Pojawia się tam lista (tak jakby podłączał sie inny słownik np. dla pomiaru uzbrojenia) z opisem dla pomiaru uzbrojenia terenu. Czy da się to jakoś wyeliminować. Może w takim szablonie podłączć dodatkowo łączenie warstw konturów i użytków do jednej warstwy klasoużytków? Może "czytanie" danych przez warstwę klasoużytków odbywało się automatycznie poprzez warstwy kontury i użytki. Jeśli ODGiK nie wyda danych w postaci SWDE lub GML to ciężko wychodzi "łączenie" warstw zaczytanych jako kontury.edz oraz użytki.edz na warstwach stworzonych samodzielnie. Problemu nie ma kiedy zaczytam plik SWDE. Temat był już przeze mnie poruszany w korespondencji mailowej.
Proszę jeszcze odszukać plik slowniki.ini w katalogu C-GEO\BIN i go usunąć, a potem założyć nową tabelę z szablonu Mapa_Zasadnicza_2015.sz
Proszę wówczas sprawdzić czy po imporcie będą się pojawiać opisy ZRD - pomiar wykrywaczem.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Zibi123 »

trazja pisze:Jutro sprawdzimy jeszcze ten import na poprzedniej wersji z 4go września i też ten efekt ze znikaniem danych.
Ja już sprawdzałem. Jest ten sam efekt. :lol:
Natomiast co do słownika... Nie znalazłem u siebie takiego pliku. Znalazłem i skasowałem plik slowniki.ini.bkup. Założyłem projekt i na razie czekam. Zobaczymy co będzie dalej. Znikanie w całości danych w kolumnach ZRD, BPP itd. nadal występuje. Nawet po założeniu obiektu z szablonem "mapa_zasadnicza_2015.sz." po imporcie kontury.edz lub użytki.edz dane znikają.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2017, 09:32 przez Zibi123, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Zibi
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Asia T. »

Temat słowników i braku operatu poszedł do informatyka do poprawy - jak tylko pojawi się poprawka, damy znać.
Natomiast nie mogę uzyskać efektu znikania atrybutów po imporcie konturów, ale sprawdzałam na innych plikach niż te od Pana, więc może proszę dosłać jeszcze kontury.edz do tych działek i sprawdzę to jeszcze na Pańskich plikach.
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Aktualizacja 8.10.10.17

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,
w wersji testowej do pobrania poprawka importu ewmapa - operat oraz podpięte nowe słowniki.
ODPOWIEDZ