Nowe tabele ...

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Nowe tabele ...

Post autor: Zibi123 »

Czy może ktoś wyjaśnić co jest powodem tworzenia się takich tabel jak te o nazwie "_QSQ..."?
Załączniki
r1.jpeg
r1.jpeg (26.58 KiB) Przejrzano 6789 razy
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Nowe tabele ...

Post autor: Wojtek P. »

Prawdopodobnie są takie pliki w katalogu projektu z rozszerzeniem .DB (wystarczy je usunąć)
-To serve and protect-
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Nowe tabele ...

Post autor: Zibi123 »

Tylko dlaczego utworzyło je C-GEO?
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Nowe tabele ...

Post autor: grzes »

To są pliki tymczasowe tworzone przez silnik bazy danych - z jakiegos powodu nie utworzyły sie w katalogu dla plikow tymczasowych tylko w katalogu projektu. Poszukamy rozwiazania. Poki co mozna je ignorowac albo usuwac.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Nowe tabele ...

Post autor: Wojtek »

a czy jest jakaś maksymalna liczba tabel które może mieć projekt? Mam projekt w którym mam już 22, chcę założyć 23 i ciągle pojawia się komunikat, że taka tabela już istnieje :-/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowe tabele ...

Post autor: Jurek B. »

Wojtek pisze:a czy jest jakaś maksymalna liczba tabel które może mieć projekt? Mam projekt w którym mam już 22, chcę założyć 23 i ciągle pojawia się komunikat, że taka tabela już istnieje :-/
Raczej nie, założyłem 25 tabeli i mógłbym zakładać kolejne, gdybym się nie znudził.
Natomiast wiem, że jest jakiś błąd w programie, który właśnie objawia się takim komunikatem gdy coś się nie powiedzie przy zakładaniu kolejnej tabeli, ale zdarza się to na tyle rzadko, że nie udałe się ustalić przyczyny jak dotąd.
W przypadku Pana projektu, jeśli kopia CGP nie miałaby wiele MB można by ją wysłać do nas - wtedy można by go naprawić najprawdopodobniej, by już nie było tego ostrzeżenia.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Nowe tabele ...

Post autor: piotr j. »

Mam projekt w którym mam już 22, chcę założyć 23 i ciągle pojawia się komunikat, że taka tabela już istnieje :-/
Mi też się zdarzyły takie sytuacje kilka razy i to przy dwóch, trzech tabelach. Jednak tak jak Pan Jurek napisał, są to rzadkie sytuacje. Niestety nie pamiętam dokładnie jak sobie z tym poradziłem (ale jakoś dałem radę :D ), jednak kojarzy mi się taka sytuacja, że program zakładał tabele o nazwie tabeli otwartej w poprzednim projekcie. Należy sprawdzić czy w katalogu (c/cgeo/projekty/xxx) projektu nie ma katalogów tabeli o nazwie, która nie występuje na drzewku tabel w programie, i usunąć to bezpośrednio z katalogu projektu. Włączenie i wyłączenie programu jest wskazane. Taka sytuacja mi się przytrafiała (zakładanie tabel o innych nazwach przez program), ale niestety nie pamiętam dokładnie, czy tyczyła się opisanego wyżej problemu.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Nowe tabele ...

Post autor: Wojtek »

piotr j. pisze:
Mam projekt w którym mam już 22, chcę założyć 23 i ciągle pojawia się komunikat, że taka tabela już istnieje :-/
Mi też się zdarzyły takie sytuacje kilka razy i to przy dwóch, trzech tabelach. Jednak tak jak Pan Jurek napisał, są to rzadkie sytuacje. Niestety nie pamiętam dokładnie jak sobie z tym poradziłem (ale jakoś dałem radę :D ), jednak kojarzy mi się taka sytuacja, że program zakładał tabele o nazwie tabeli otwartej w poprzednim projekcie. Należy sprawdzić czy w katalogu (c/cgeo/projekty/xxx) projektu nie ma katalogów tabeli o nazwie, która nie występuje na drzewku tabel w programie, i usunąć to bezpośrednio z katalogu projektu. Włączenie i wyłączenie programu jest wskazane. Taka sytuacja mi się przytrafiała (zakładanie tabel o innych nazwach przez program), ale niestety nie pamiętam dokładnie, czy tyczyła się opisanego wyżej problemu.
Staram się żeby nazwy tabel się nie powtarzały, też pamiętam że mimo usunięcia tabeli z drzewka zostaje katalog o tej nazwie w katalogu projektu. Niemniej dziękuję za podpowiedź. Projekt poszedł do Pana Jurka, zobaczymy czy uda się ustalić przyczynę.
Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Nowe tabele ...

Post autor: pomiar »

Witam, chciałbym odświeżyć temat. Czasami zdarza się ,że nie można założyć tabeli i wyskakuje ,że tabela już istnieje. Jest jakiś sposób na to ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowe tabele ...

Post autor: Jurek B. »

Dobrze byłoby tak jak napisałem wcześniej w tym wątku, przesłać do nas kopię takiego projektu w którym wystąpił problem z zakładaniem nowej tabeli.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Nowe tabele ...

Post autor: pomiar »

Witam, istnieje możliwość założenia w projekcie kilku tabel na raz? W każdym projekcie powtarzają mi się nazwy tabel i fajnie było by je założyć np po wskazaniu pliku txt z nazwami
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowe tabele ...

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 21 mar 2022, 07:22 Witam, istnieje możliwość założenia w projekcie kilku tabel na raz? W każdym projekcie powtarzają mi się nazwy tabel i fajnie było by je założyć np po wskazaniu pliku txt z nazwami
W tej sytuacji proszę sobie przygotować kopię projektu "szablonowego" - zapisać CGP i potem rozpakowywać jako projekt pod nową, konkretną nazwą.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Nowe tabele ...

Post autor: pomiar »

Dziękuję za podpowiedź
ODPOWIEDZ