raporty z SWDE

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: raporty z SWDE

Post autor: marioo »

wersja testowa nie wczytuje danych, wyskakuje komunikat:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (10.61 KiB) Przejrzano 5809 razy
Oczywiście Cgeo mam najnowsze i aktualne. Co do daty, to chodzi mi o datę utworzenia pliku swde albo gml przez ośrodek, czyli datę wydania danych. Tą opcję mam zaznaczoną, ale generuje ona datę wczytania pliku do modułu, a nie datę jego utworzenia. No chyba że to zostało zmienione w tej wersji.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: raporty z SWDE

Post autor: Jurek B. »

A niech Pan pobierze też testowe c-geo8.exe i je zapisze do folderu C-GEO, to może być niezbędne do współpracy z testowym swde.exe
Co do daty, to być może nie została ona zapisana w tym pliku SWDE/GML - wtedy będzie widoczna data importu, można podesłać do mnie ten plik - potwierdzę czy jest tam data.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: raporty z SWDE

Post autor: marioo »

Faktycznie z wersją testową wszystko działa. Jeżeli chodzi o datę, to program bierze ją z daty utworzenia pliku, a nie z zapisu zawartego w pliku. Dlatego mam datę wczorajszą, bo wczoraj ściągnąłem i zapisałem plik a dane zostały utworzone 26.04.2018. W załączeniu zrzut z otwartego pliku.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (53.15 KiB) Przejrzano 5796 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: raporty z SWDE

Post autor: grzes »

Ten czas eksportu to komentarz dorzucany przez ewmape - nic standardowego co mozna by odczytywac.
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: raporty z SWDE

Post autor: marioo »

Ok, rozumiem. Mam jeszcze pytanie dot KW. Jeżeli działka zmieniała kilka razy właściciela to w historii miałem kilka wpisów i kilka różnych KW, teraz gdy w formularzu usunąłem historię, dodałem pole KW i wpisałem "[kw]" to tam pojawia się kilka nr KW. Czy da się wyodrębnić z tego ostatni prawidłowy nr KW?? co powinienem wpisać żeby wy świetlał się ostatni nr KW?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (7.98 KiB) Przejrzano 5781 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: raporty z SWDE

Post autor: grzes »

Dorobilem jednak odczyt tej daty. Co do KW to prosze o podpowiedz po czym to rozponawać ktora jest aktualna?
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: raporty z SWDE

Post autor: marioo »

Dziękuję za szybką reakcję, data na pewno się przyda! :)
Co do KW nie mam pojęcia jak to jest zapisywane w pliku bo się na tym nie znam, ale może ostatni wpis albo po dacie, bo jak pamiętam to w ramce "Dokumenty" też było to niechronologicznie. Teraz w niektórych działkach mam kilka różnych KW, w innych jest 3 razy ten sam nr powtórzony, a inne mają jeden nr. Przydałoby się do tego jakoś dojść i uporządkować
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: raporty z SWDE

Post autor: Jurek B. »

Z nr KW będzie problem, bo nie ma w GML oznaczenia, który nr jest aktualny, są też przypadki powtórzeń wynikające z błędów w zasobie EGiB w PODGiK. Moim zdaniem powinno to być pokazywane tak jak jest zapisane w EGiB - czyli także z powtórzeniami.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: raporty z SWDE

Post autor: grzes »

A ja właśnie chciałem napisać ze powtórzenia można by wyrzucić bo i tak nic nie wnoszą :) - ale to tyle co się da zrobić.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: raporty z SWDE

Post autor: Jurek B. »

Faktycznie, przynajmniej te bezsensowne powtórzenia warto wyeliminować dla uzyskania bardziej przejrzystego wykazu.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: raporty z SWDE

Post autor: marioo »

Przy każdym dokumencie jest data, więc wg mnie powinno być z ostatnią datą, no a powtórzenia faktycznie nic nie wnoszą. Może przynajmniej opcja do odhaczenia w ustawieniach dla tych którzy chcą wyświetlanie jednego, ostatniego KW?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (8.82 KiB) Przejrzano 5683 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: raporty z SWDE

Post autor: grzes »

Przy dokumencie jest data, ale w GML numer ksiegi jest tez przy dzialce (jeden lub wiele) i tam juz daty nie ma. A prawdopodobnie te numery są istotniejsze.
Prosze przegladnąć swoje dane - czy numer ksiegi ktory jest w tabelce dokumentów bez daty to jest numer właściwy - wogole ma Pan taką informację które numery są własciwe?
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: raporty z SWDE

Post autor: marioo »

grzes pisze: 16 maja 2018, 09:58 (...)
Prosze przegladnąć swoje dane - czy numer ksiegi ktory jest w tabelce dokumentów bez daty to jest numer właściwy - wogole ma Pan taką informację które numery są własciwe?
Nie mam informacji które numery są właściwe, zostaje jedynie wejście w KW i sprawdzenie czy jest tam dana działka - i ja tak robię. Sprawdziłem, i w tych wypisach które mam u siebie (a trochę tego jest) nr księgi który jest w tabelce dokumentów bez daty był numerem właściwym. Niestety numery z datą najpóźniejszą nie były właściwe więc po dacie nie da się tego stwierdzać.
Pozdrawiam
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: raporty z SWDE

Post autor: PrzemekN »

Witam!
Opisywany problem dotyczy modułu SWDE w C-geo i Geoorganizera.
Po ostatnich aktualizacjach portalu WEBEWID (Geomatyka Kraków - powiat wrocławski) zauważyłem zmiany w otrzymywanych
plikach EGIB - GML, polegające na braku wyświetlania w raportach kolumny "klasoużytki" ,ale na mapę wstawiany jest opis klasoużytku.
Wcześniejsze pliki wczytują się prawidłowo. Wykonałem podmiany pliku SWDE z Waszej strony, ale jak ktoś z forumowiczów zauważył wcześniej
moduł nie chce się teraz w ogóle uruchamiać. Nie pomaga przywrócenie wcześniejszej wersji ( W zaporze systemu plik ustawiony jako zaufany) i nadanie uprawnień administratora. Również GeoOrganizer nie wczytuje klasoużytków do danych działki. Jeżeli trzeba do podeślę na maila przykładowe pliki.
PrzemekN
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: raporty z SWDE

Post autor: grzes »

Jesli mozna prosic o przykład na grzes małpa xgeo.pl to postaram sie szybko cos poradzić.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ