Jak to powinno działać ? U mnie mimo kilku punktów w tabeli, wyrzuca błąd, program się zatrzymuje, a następnie rozsypuje.C-GEO,
1. dodano szybki dostęp do kolejnych dwóch predefiniowanych usług WMS opracowanych przez firmę GeoSystem sp. z o.o. (Krajowej Integracji Punktów Adresowych, Krajowej Integracji Osnów)
Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Czy można by rozwinąć tą aktualizację:
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
A jaki błąd Panu wyrzuca? Czy mógłby Pan przesłać zrzut ekranu?
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Proszę sprawdzić, czy czasami program antywirusowy nie blokuje Panu pliku wms2.exe - najlepiej dodać go do wykluczeń programu antywirusowego.
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
W zasadzie to nic się nie dzieje, nie wiem też co ma się dziać.
AntyVirus chyba nie, gdyż przez klienta WMS bezproblemowo ściągam dane.
Tu film by zobrazować problem.
http://youtu.be/WdN9t8vgjQw?hd=1
AntyVirus chyba nie, gdyż przez klienta WMS bezproblemowo ściągam dane.
Tu film by zobrazować problem.
http://youtu.be/WdN9t8vgjQw?hd=1
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Niestety ma Pan pecha, bo na tym obszarze - miasto Strzelce Opolskie, PODGiK nie wystawia żadnych danych. Jedyne jakie tam działają, to punkty adresowe z rejestru prowadzonego przez gminę. Więc tylko włączenie Krajowej Integracji Punktów Adresowych da efekt jak niżej widoczny.
Niech Pan wprowadzi na innej mapie nowy punkt z okolic Mińska Mazowieckiego (5787000, 7523500, 2000/21). Wtedy proszę włączyć np. plany zagospodarowania przestrzennego, albo ewidencję. Zobaczy Pan to co na rys. 2
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Dziękuję za wyjaśnienie .. jednak punkty adresowe także nie działają, efekt identyczny jak na filmie.
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
To chyba tylko pomoc zdalna, a czy na tym obszarze z Mińska też nie widzi Pan niczego?
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Chyba jednak pomoc zdalna .. bo w Mińsku także taki sam efekt.Jurek B. pisze:To chyba tylko pomoc zdalna, a czy na tym obszarze z Mińska też nie widzi Pan niczego?
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
To najlepiej proszę do mnie zadzwonić.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
U mnie też MPZP są niewidoczne. Próbowałem na różnych obrębach
(tam gdzie na pewno są MPZP). WMS pobiera zapisuje w pliku i nic nie widać (biała karta).
Punkty adresowe i osnowa działa bez problemów.
Na obszarze Mińska wszystko działa.
KZibi
(tam gdzie na pewno są MPZP). WMS pobiera zapisuje w pliku i nic nie widać (biała karta).
Punkty adresowe i osnowa działa bez problemów.
Na obszarze Mińska wszystko działa.
KZibi
- Załączniki
-
- wms.png (13.76 KiB) Przejrzano 5850 razy
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Trzeba pamiętać, że nie wszystkie powiaty podłączyły się do tego serwisu, czy też podłączyły w wybranym zakresie. To że coś nie jest wyświetlane może nie być winą programu, ale brakiem podłączenia tych danych przez powiat. Pamiętajmy, że wymysł Izdebskiego nie jest dla powiatów obowiązkowy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Dzięki za info, teraz wszystko jasne.FaFaL pisze:Trzeba pamiętać, że nie wszystkie powiaty podłączyły się do tego serwisu, czy też podłączyły w wybranym zakresie. To że coś nie jest wyświetlane może nie być winą programu, ale brakiem podłączenia tych danych przez powiat. Pamiętajmy, że wymysł Izdebskiego nie jest dla powiatów obowiązkowy.
KZibi
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Witam
Czy efekt widoczny na zrzutach to w wyniku nowej funkcjonalności "przy małej skali mapy (od 20x mniejszej od standardowej) wprowadzono wyłączenie trybu prezentacyjnego w celu przyspieszenia odświeżania mapy", bo taki efekt powstaje przy małej skali mapy, przy skali np.1: 500 nie ma tego efektu.
KZibi
Czy efekt widoczny na zrzutach to w wyniku nowej funkcjonalności "przy małej skali mapy (od 20x mniejszej od standardowej) wprowadzono wyłączenie trybu prezentacyjnego w celu przyspieszenia odświeżania mapy", bo taki efekt powstaje przy małej skali mapy, przy skali np.1: 500 nie ma tego efektu.
KZibi
- Załączniki
-
- Zrzut2.png (609 Bajtów) Przejrzano 5562 razy
-
- Zrzut.png (32.33 KiB) Przejrzano 5562 razy
-
- Podgląd.png (22.28 KiB) Przejrzano 5562 razy
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Tak, to wyłączenie trybu prezentacyjnego przy mniejszej skali mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
Najprawdopodobniej po aktualizacji, jest problem z wyświetlaniem rastra. Przy większym powiększeniu, znika raster, przy oddaleniu się pojawia, jest też taki dziwny efekt że przy średnim powiększeniu raster nie jest wyświetlany na całym oknie mapy.
Film przedstawia problem
http://youtu.be/61l-Rvz9vsY?hd=1
Film przedstawia problem
http://youtu.be/61l-Rvz9vsY?hd=1
Re: Aktualizacja 8.11.02.28 z dnia 2018-02-28
U mnie raster jest cały czas, może gdybym miał dokładnie ten sam raster co Pan to wtedy coś więcej mógłbym sprawdzić.
Pozdrawiam Jurek B.