Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniach

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniach

Post autor: Zbysiu »

Przy przenumerowaniu punktów w tabeli zaznaczam opcję z przenumerowaniem w zadaniach. W tabeli punkty zostają zmienione zgodnie z zaznaczonymi opcjami (nr pierwszego, skok, przedrostek), ale w zadaniu jest już źle, zaznaczone punkty mają zmienioną numerację, ale w ten sposób,że wszystkie mają ten sam numer (z przedrostkiem). Proszę o sprawdzenie tej opcji (próbowałem tylko w zadaniach tachimetrycznych), może ja robię coś źle?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniach

Post autor: Jurek B. »

Zrobiłem taką operację jak Pan opisał, ale mam wynik poprawny - wszystko się zgadza. Jeśli u Pana nadal są jakieś problemy, może proszę o kontakt z nami - pomożemy.
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniach

Post autor: Zbysiu »

Trochę dziwne, problem, który opisałem, pojawił się wczoraj. Dziś najpierw napisałem na forum, a dopiero teraz przed telefonem do Was, postanowiłem to jeszcze raz sprawdzić i .... wygląda na to, że jest ok. Sorry.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Przenumerowanie punktów w tabeli i zadaniach

Post autor: MarekOtt »

Wychodzę z propozycją, by przy prenumerowaniu pikiet w tabeli i zadaniach (dzienniki obserwacyjne) można było wybrać które konkretnie dzienniki będą przenumerowane. Można dodać listę gdzie dodaje się pliki.
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (100.87 KiB) Przejrzano 2386 razy
Aktualnie można wybrać z listy ogólnie, czyli we wszystkich dziennikach RTN-RTK, tachimetrii itp., a moja propozycja miała by dotyczyć konkretnego pliku dziennika.

Kiedy pomocne ? - głownie jak mam w katalogu *.zad 10 plików obserwacyjnych w których często powiela się numeracja, w takim wypadku wszystko się miesza, przy wybraniu konkretnego dziennika, ten problem zanika :).

Idealne rozwiązane - nie wiem czy możliwe. By przy przenumerowaniu w dzienniku np. RTK-RTN pikiety o numerze A1 na 101, taka sama operacja dokonała się w tabeli roboczej, czyli także pikieta A1 zmieniła by swój numer na 101. Oczywiście musiało by być to także opcjonalne. Bardzo przydatne by to było, przy opracowaniu dzienników pomiarowych, szczególnie gdy z 20 dzienników trzeba stworzyć 1, po usuwaniu pikiet nie potrzebnych.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ