Lokalizacja zapisanych ustawień programu

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
arczis
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2018, 20:55

Lokalizacja zapisanych ustawień programu

Post autor: arczis »

Gdzie lub w jakim folderze/ plikach C-Geo zapisuje ustawienia programu?

Chodzi mi o to że co jakiś czas wykonuję kopię całego folderu "C-Geo" programem "Free File Sync" i teraz chcę go zgrać na swój prywatny komputer. Ze względu na różne rozmiary monitorów rozjadą mi się ikony.
Zależy mi więc na odszukaniu plików odpowiedzialnych za ustawienia programu i pozostawieniu ich takich samych. Które to pliki?

Dzięki.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Lokalizacja zapisanych ustawień programu

Post autor: Jurek B. »

Ustawienia pasków ikon są pamiętane w rejestrze Windows, więc tu nie ma zagrożenia rozjechania się ikon.
Położenie i rozmiary okien w programie są pamiętane w plikach ini w C-GEO\BIN: okna.ini, new_point.ini, opcje.ini, raporty.ini, tab.ini, tab_dok.ini
Pozdrawiam Jurek B.
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Lokalizacja zapisanych ustawień programu

Post autor: pabik1 »

A czy takie ustawienia można zapisać przed ewentualna reinstalacją programu? Mam tu również na myśli dodatkowe paski ( "obiekty mapowe" ) definiowane przez użytkownika.
arczis
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2018, 20:55

Re: Lokalizacja zapisanych ustawień programu

Post autor: arczis »

Jurek B. pisze:Ustawienia pasków ikon są pamiętane w rejestrze Windows, więc tu nie ma zagrożenia rozjechania się ikon.
Hmm... a istnieje jakaś możliwość skopiowania fragmentu rejestru Windows związanego z ikonami w C-Geo.
Jak za jakiś czas przeinstaluję Windowsa to znowu będę musiał ustawiać ikony itp.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2878
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Lokalizacja zapisanych ustawień programu

Post autor: grzes »

arczis pisze: Hmm... a istnieje jakaś możliwość skopiowania fragmentu rejestru Windows związanego z ikonami w C-Geo.
Tak,
należy uruchomić regedit i wybrać opcję Plik->Eksportuj stojąc na HKEY_CURRENT_USER\Software\Softline\CGeo\ToolBars
toolbar.png
toolbar.png (13.86 KiB) Przejrzano 3099 razy
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ