Witam,
mam problem związany z modułem dziennik pomiarów RTN i RTK. Podczas importu pliku, który został zapisany za pomocą programu MAGNET Field zauważyłem, że dziennik nie zgrywa pojedynczych pikiet.
Porównałem to z raportem wygenerowanym z programu Raport GPS v2.5a firmy TPI i wychodzi na to, że Wasz moduł nie zgrywa pikiet, które w polu "Rozwiązanie" przyjmują wartość "gps"
Załączam do analizy oryginalny plik mjf oraz pliki, które wygnerował program Raport GPS, czyli xyz oraz html z raportem.
Dziennik pomiarów RTN/RTK - brak pikiet
-
- __
- Posty: 20
- Rejestracja: 19 paź 2015, 10:37
Dziennik pomiarów RTN/RTK - brak pikiet
- Załączniki
-
- pomiar.zip
- (124 KiB) Pobrany 103 razy
Re: Dziennik pomiarów RTN/RTK - brak pikiet
Dzień dobry,
sprawdziłem, faktycznie te wspomniane punkty nie pojawiają się w module RTK/RTN. Wysyłam to dalej do rozpracowania.
Jacek
sprawdziłem, faktycznie te wspomniane punkty nie pojawiają się w module RTK/RTN. Wysyłam to dalej do rozpracowania.
Jacek
Re: Dziennik pomiarów RTN/RTK - brak pikiet
Hmmm, GPS ? Czyli że są to punkty pomierzone z dokładnościami nawigacyjnymi ? Przeglądnę i w razie potrzeby usunę filtr na tego typu dane, ale czy słusznie ?
Ogólnie odsiewaliśmy wszystkie pomiary które nie miały stacji referencyjnej, czyli właśnie pomiary nawigacyjne kodowe (tu nazwane gps). Zmienimy to, ale należy pamiętać, że są to punkty o dokładności ok 1m (jeśli nie gorzej).
Ogólnie odsiewaliśmy wszystkie pomiary które nie miały stacji referencyjnej, czyli właśnie pomiary nawigacyjne kodowe (tu nazwane gps). Zmienimy to, ale należy pamiętać, że są to punkty o dokładności ok 1m (jeśli nie gorzej).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
-
- __
- Posty: 20
- Rejestracja: 19 paź 2015, 10:37
Re: Dziennik pomiarów RTN/RTK - brak pikiet
Niektóre pikiety mają faktycznie większą odchyłkę mp i mh, ale nie zawsze potrzebna jest wielka dokładność. Natomiast część pikiet w raporcie ma odchyłki nie przekraczające 10 cm i również zapisują się jako gps. Nie wiem czy nie jest to czasem jakaś wada oprogramowania MAGNET.
Może to jest spowodowane również parametrem PDOP, który przekracza wartość 3?
Kod: Zaznacz cały
29 5641872.856 5618547.522 173.989 0.064 0.047 3.282 8 4 5 gps 27/12/2017 08:37:51 09:37:51 2.40 5641872.86 1807752.59 215.60
30 59641880.312 5618533.404 173.222 0.027 0.018 3.173 8 4 29 gps 27/12/2017 08:38:44 09:38:44 2.40 5641880.31 1807738.47 214.83
31 5641887.124 5618526.108 174.225 0.037 0.025 3.173 8 4 9 gps 27/12/2017 08:39:12 09:39:12 2.40 5641887.12 1807731.18 215.84
32 5641888.557 5618516.684 173.881 0.036 0.025 3.173 8 4 15 gps 27/12/2017 08:39:39 09:39:39 2.40 5641888.56 1807721.75 215.4
-
- __
- Posty: 20
- Rejestracja: 19 paź 2015, 10:37
Re: Dziennik pomiarów RTN/RTK - brak pikiet
Również pikieta oznaczona jako float z bardzo niskim mp się nie zgrała.
Kod: Zaznacz cały
94 5641783.713 5618344.292 166.901 0.017 0.017 2.011 7 6 5 float 27/12/2017 09:03:51 10:03:51 2.40 5641783.71 1807549.36 208.52
Re: Dziennik pomiarów RTN/RTK - brak pikiet
Tak, zgadza się, ale to dlatego, że program Magnet nie przypisał jej do stacji referencyjnej.mlaskowski pisze:Również pikieta oznaczona jako float z bardzo niskim mp się nie zgrała.
Na dniach będzie poprawka w wersji testowej (kod już został poprawiony), a dodatkowo Pana przypadek pozwolił na lepszą interpretację danych, więc zamiast COS, pojawi się float itp... więc bardzo dziękujemy za Pana przykład
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Dziennik pomiarów RTN/RTK - brak pikiet
Poprawki już w wersji testowej.
Pozdrawiam Rafał Kocierz