GML-Obiekty,podobiekty
: 26 mar 2018, 13:55
Witam,
czy istnieje jakiś sposób, aby w C-GML przypisać obiekt do drugiego obiektu, tak aby np. filar stał się podobiektem nawisu, a w dalszej kolejności nawis stał się podobiektem budynku? Analogiczny przykład, mam budynek i w obrębie tego budynku chciałbym wydzielić dwie części, jedną o dwóch kondygnacjach, drugą o jednej kondygnacji (utworzyłem to poprzez opcję "Część budynku wyodrębniona ze względu na liczbę kondygnacji
nadziemnych"). Podobno te dwie wydzielone części mają być podobiektami obiektu budynek. Takich relacji wymaga ośrodek, bo w taki sposób prowadzą mapę. Czy istnieje funkcja, która wykonuje takie relacje?
Drugie pytanie dotyczy tego, czy punkt o określonej wysokości na przewodzie (SUPS01_xx) nie powinien mieć rzędnej dołu, zamiast rzędnej góry?
Przykładem jest to, że chcąc opisać rzędną załamania rury kanalizacyjnej dodaję na załamaniu "punkt o określonej wysokości na przewodzie", C-GML pobiera rzędną pikiety i umieszcza ją w polu "rzędna góry" podczas, gdy faktycznie jest to "rzędna dołu" (pomiar na przewodzie odkrytym).
Pozdrawiam serdecznie
czy istnieje jakiś sposób, aby w C-GML przypisać obiekt do drugiego obiektu, tak aby np. filar stał się podobiektem nawisu, a w dalszej kolejności nawis stał się podobiektem budynku? Analogiczny przykład, mam budynek i w obrębie tego budynku chciałbym wydzielić dwie części, jedną o dwóch kondygnacjach, drugą o jednej kondygnacji (utworzyłem to poprzez opcję "Część budynku wyodrębniona ze względu na liczbę kondygnacji
nadziemnych"). Podobno te dwie wydzielone części mają być podobiektami obiektu budynek. Takich relacji wymaga ośrodek, bo w taki sposób prowadzą mapę. Czy istnieje funkcja, która wykonuje takie relacje?
Drugie pytanie dotyczy tego, czy punkt o określonej wysokości na przewodzie (SUPS01_xx) nie powinien mieć rzędnej dołu, zamiast rzędnej góry?
Przykładem jest to, że chcąc opisać rzędną załamania rury kanalizacyjnej dodaję na załamaniu "punkt o określonej wysokości na przewodzie", C-GML pobiera rzędną pikiety i umieszcza ją w polu "rzędna góry" podczas, gdy faktycznie jest to "rzędna dołu" (pomiar na przewodzie odkrytym).
Pozdrawiam serdecznie