Edycja raportu GPS

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
mlaskowski
__
__
Posty: 20
Rejestracja: 19 paź 2015, 10:37

Edycja raportu GPS

Post autor: mlaskowski »

Czy jest możliwość wyedytowania i dostosowania do swoich potrzeb szablonu raportu z modułu Dziennik pomiarów RTK/RTN?
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Edycja raportu GPS

Post autor: piotr j. »

Raport ze znakiem zapytania pozwala na pewne modyfikacje i ustawienia.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (7.12 KiB) Przejrzano 3930 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
mlaskowski
__
__
Posty: 20
Rejestracja: 19 paź 2015, 10:37

Re: Edycja raportu GPS

Post autor: mlaskowski »

chciałbym dołożyć nagłówek i stopkę firmową oraz zmodyfikować wygląd danych ogólnych
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edycja raportu GPS

Post autor: Jurek B. »

Nagłówek i stopkę definiuje się w menu Opcje-Parametry raportów, a co do wyglądu danych ogólnych to co dokładniej chciałby Pan zmodyfikować?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Edycja raportu GPS

Post autor: piotr j. »

Nagłówek i stopkę można edytować w Opcje/parametry raportów. Jest tam sporo opcji do wyboru, można też wstawić rysunek, więc logo firmy też może się w takim raporcie znaleźć :D . Z tym, że te ustawienia dotyczą wszystkich raportów, nie tylko RTK/RTN.
Wygląd ogólny..., no cóż, przychodzi mi do głowy tylko to co opisałem wcześniej.
Pozdrawiam.
piotr j.
mlaskowski
__
__
Posty: 20
Rejestracja: 19 paź 2015, 10:37

Re: Edycja raportu GPS

Post autor: mlaskowski »

To prawda, jednak zmiany które wprowadzam w parametrach raportów wyświetlają się tylko w przypadku wydruku bezpośrednio z programu C-GEO. Ja natomiast zapisuje raport do RTF i dokonuję obróbki (grubości lini w tabelach, kolory pomierzonych pikiet, większe odstępy między wierszami, nagłówki w tabelach powtarzane na każdej stronie itp.)

Chciałbym sobie taki szablon ustawić w C-GEO, żebym za każdym razem nie musiał tego robić ręcznie, ale chyba z tego co widzę nie ma takiej opcji.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Edycja raportu GPS

Post autor: piotr j. »

Nagłówek na każdej stronie, to idzie ustawić w cgeo, i tak też się eksportuje do RTF'a. Grubość linii tabeli również, więc tu nie ma kłopotu. No chyba, że dochodzi styl linii, ale tutaj jest tylko jeden. Odstępy m-y wierszami, no cóż, próbowałem różne ustawienia, jednak żadnych zmian w wyglądzie raportu nie widziałem, chyba, że źle patrze :). Kolor czcionki tylko czarny. Nigdy nie ingeruje specjalnie w raport. Ma być, zawierać odpowiednie dane, a jak wygląda to już sprawa drugorzędna :D. Tutaj tylko twórca programu może dodać nowe możliwości :D .
Pozdrawiam.
piotr j.
ODPOWIEDZ