eksport do dgn

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

eksport do dgn

Post autor: maciekwu »

przy eksporcie Microstation v2 następuje zmiana punktu wstawienia tekstu. Przy eksporcie topologicznego rysunku działek przy małych działkach generuje to masę błędów (brak tekstu, podwójny tekst) i konieczność pracochłonnego naprawiania topologii
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: eksport do dgn

Post autor: Jurek B. »

Proszę pobrać wersję testową C-GEO - dodaliśmy eksport atrybutu justyfikacja do DGN.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: eksport do dgn

Post autor: maciekwu »

pobrałem wstawianie wygląda, że jest prawidłowe (CEGEO lewy-dół, Microstation LB )ale zmienia się położenie czcionek, przesuwają się w dół, przez co przy małych lub wąskich działkach napisy lokują się na innych działkach
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: eksport do dgn

Post autor: Jurek B. »

To proszę spróbować ustalić w C-GEO justyfikację na lew-góra i wtedy wyeksportować - tak powinno być lepiej.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: eksport do dgn

Post autor: maciekwu »

zmieniłem justyfikację zgodnie z sugestią i wynik jest nie porównywalny - w poprzednich eksportach błędów było około 2000 na 10000 działek teraz jest 24. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: eksport do dgn

Post autor: Jurek B. »

To dobrze.
Okazało się, że oprócz justyfikacji jest też ważny punkt wstawienia przy eksporcie do DGN i tu pomaga to co napisałem wcześniej, ale programista zmodyfikuje jeszcze program tak, żeby przy eksporcie do DGN przy każdym typie justyfikacji to działało.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ