Podgląd map google nie działa

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: MarekOtt »

Czy działa Państwu podgląd map Google ? .. bo mi przestał działać, zauważyłem wczoraj :)
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Polaris »

Zgadza się, nie rabotajet :(
Opisana opcja "Wymuś..." nie pomogła.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2022, 11:32 przez Polaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Jurek B. »

Google ma wyłączyć tą usługę w lipcu, ale może już zaczęli - raczej nic na to nie poradzimy- będzie trzeba usunąć tą funkcję z C-GEO. Programista sprawdza czy da się coś z tym zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: arttiq »

to możne przerzucić do geoportalu.gov.pl, albo e-mapa.net, albo openstreetmap.gov...
pozdrawiam
arttiq
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Jurek B. »

arttiq pisze: 17 lut 2022, 18:19 to możne przerzucić do geoportalu.gov.pl, albo e-mapa.net, albo openstreetmap.gov...
Przerzucanie do geoportalu.gov.pl jest od dawna i także przerzucanie na mapy.google.pl - pod prawym klawiszem myszki na mapie i też w ikonkach paska usług sieciowych:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (42.45 KiB) Przejrzano 12458 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: MarekOtt »

Racja, ale jednak w oknie Google mozna bylo popularność położenie wybranego obiektu na mapach Google, można było też po adresie wyszukać nieruchomość, a nawet przeklikac kontur w oknie Google, którego punkty pojawiły się w tabeli roboczej.

Fajnie by to było czymś zastąpić.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Jurek B. »

Prawdopodobnie uda się wprowadzić coś co będzie lepsze niż dotychczasowe rozwiązanie - będzie miało te funkcje poprzednio dostępne, ale też wiele nowych. Trzeba jednak poczekać około miesiąca-dwóch.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 21 lut 2022, 08:59 Prawdopodobnie uda się wprowadzić coś co będzie lepsze niż dotychczasowe rozwiązanie - będzie miało te funkcje poprzednio dostępne, ale też wiele nowych. Trzeba jednak poczekać około miesiąca-dwóch.
Super.. będę czekał .. dziś znwou by się przydało .. dodam że mi osobiście kompletnie nie jest potrzebne podpięcie pod street view, najważniejsze jest by:

1) móc kliknąć obiekt na mapie C-Geo - zobaczyć jego lokalizację na mapie google (lub jakiejkolwiek innej ale dobrze by było by była ortofotomapa)
2) móc kliknąć w oknie "google" i punkt kliknięty przenosi się do tabeli roboczej CGeo - wcześniej wyszukany obiekt w oknie google np. po adresie

To narzędzie było mi bardzo pomocne przy zgłaszaniu prac, gdy klienci nie znali numeru działki.
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Igor »

W takim razie czekamy, również używaliśmy tej opcji głównie przy zgłaszaniu pracy.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Jurek B. »

W wersji testowej wprowadziliśmy już nowe rozwiązanie do komunikacji z mapami Google - oparte na przeglądarce EDGE, ze względu na to, że Google przestał wspierać współpracę poprzez Internet Explorer.
Funkcja będzie dostępna w ciągu około dwóch tygodni z aktualizacją C-GEO.
Jednak, jeśli ktoś chciałby już teraz z tego nowego rozwiązania korzystać, może pobrać wersję testową C-GEO, oraz dwa dodatkowe pliki, do których linki podałem poniżej.
Trzeba mieć jednak świadomość, że to wersja testowa C-GEO, zawierająca poza mapami Google, inne nowe funkcje, których działanie jest uzależnione od plików, których przed aktualizacją nie udostępnimy. Dlatego mogą tam pewne opcje być nieaktywne, lub niedziałające.
Link do cgeo8.exe - do zapisania w katalogu C-GEO.
Link do spakowanych plików, które należy rozpakować w C-GEO\BIN.
Funkcja działa teraz trochę inaczej: dopiero po wywołaniu okna mapy Google, powinno się kliknąć na mapę w C-GEO w celu wybrania punktu/linii/obiektu do wyświetlenia w oknie mapy Google, Wtedy pojawi się pinezka i można będzie powiększyć mapę do widoku z wybranym obiektem:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (230.91 KiB) Przejrzano 10827 razy
Ostatnio zmieniony 23 lut 2022, 19:39 przez Jurek B., łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 23 lut 2022, 19:40 Teraz linki już zadziałają.
Ja wiem że to wersja testowa, ale myślę że już na tym etapie chciałbym zgłosić, by po kliknięciu w C-Geo obiektu i oznaczeniu go w "nowym oknie google" oznaczony obiekt pokazywał się na maksymalnym zbliżeniu,. Będzie chyba wygodniej niż za każdym razem klikać zbliżenie z pozycji wyjściowej mapy Polski.

Nie zmienia to faktu Panie Jurku, że dobra robota całego zespołu. Przetestowałem już to narzędzie i wygląda to bardzo dobrze i rzeczywiście możliwości większe. Super dziękuję za bardzo szybką reakcję !
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 23 lut 2022, 21:47
Ja wiem że to wersja testowa, ale myślę że już na tym etapie chciałbym zgłosić, by po kliknięciu w C-Geo obiektu i oznaczeniu go w "nowym oknie google" oznaczony obiekt pokazywał się na maksymalnym zbliżeniu,. Będzie chyba wygodniej niż za każdym razem klikać zbliżenie z pozycji wyjściowej mapy Polski.
linki podmienione - powinno juz na starcie zoomować
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: maciekwu »

przy pobieraniu cgm.zip wykrywa mi wirusa.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: MarekOtt »

maciekwu pisze: 28 lut 2022, 15:38 przy pobieraniu cgm.zip wykrywa mi wirusa.
Mi też, windows defender, trzeba dodać wyjątek.
Din
_
_
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2021, 10:38

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Din »

Podgląd pięknie działa, jednak przy okazji przestał pamiętać "Data pomiaru" przy ustawieniach wartości domyślnych GML (zmienia sobie na obecną) oraz nie wstawia jej w odpowiednie pole przy kodowaniu. Oczywiście przy zainstalowaniu ostatniego update wszystko wraca do normy, czyli podgląd nie działa, data zaś tak.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Jurek B. »

Din pisze: 12 mar 2022, 16:16 Podgląd pięknie działa, jednak przy okazji przestał pamiętać "Data pomiaru" przy ustawieniach wartości domyślnych GML (zmienia sobie na obecną) oraz nie wstawia jej w odpowiednie pole przy kodowaniu. Oczywiście przy zainstalowaniu ostatniego update wszystko wraca do normy, czyli podgląd nie działa, data zaś tak.
Ok, dziękuję za zgłoszenie, poprawimy w oficjalnej aktualizacji w tym tygodniu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Jurek B. »

Jurek B. pisze: 13 mar 2022, 08:26
Din pisze: 12 mar 2022, 16:16 Podgląd pięknie działa, jednak przy okazji przestał pamiętać "Data pomiaru" przy ustawieniach wartości domyślnych GML (zmienia sobie na obecną) oraz nie wstawia jej w odpowiednie pole przy kodowaniu. Oczywiście przy zainstalowaniu ostatniego update wszystko wraca do normy, czyli podgląd nie działa, data zaś tak.
Ok, dziękuję za zgłoszenie, poprawimy w oficjalnej aktualizacji w tym tygodniu.
Powinno to już działać poprawnie w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: MarekOtt »

Znowu nie działa okno google. Po uruchomieniu białe tło i nic się nie dzieje :(.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze: 07 wrz 2022, 15:13 Znowu nie działa okno google. Po uruchomieniu białe tło i nic się nie dzieje :(.
Jakieś zmiany w funkcjonowaniu OSM, które są u nas powiązane w oknie do wyświetlania z GoogleMaps.
Zmieniliśmy moduł do tej funkcji - można go pobrać stąd i zapisać do C-GEO\BIN - powinno być wtedy już ok.
Pozdrawiam Jurek B.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: kristof »

Czy jest możliwe wysłanie na telefon komórkowy (np. sms-em) pinezki z podglądu map google, aby potem łatwiej trafić na miejsce pomiaru ?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: grzes »

kristof pisze: 26 lis 2023, 09:22 Czy jest możliwe wysłanie na telefon komórkowy (np. sms-em) pinezki z podglądu map google, aby potem łatwiej trafić na miejsce pomiaru ?
Prawy przycisk myszki na mapie w cgeo i "Pokaż w portalach mapowych->Pokaż w Google Maps". Później w oknie przeglądarki jest opcja wysyłki na telefon:
gm.png
gm.png (7.28 KiB) Przejrzano 1178 razy
Chyba że korzysta Pan z telefonu z Androidem - to polecam: https://play.google.com/store/apps/deta ... .droidgeo2
Mapę z C-Geo można wysłać do D-Geo i tam juz udostępniać dowolny punkt np do nawigacji samochodowej.
pozdrawiam
grzes
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: kouczan »

Dzień dobry.
Mam problem w wyświetlaniem podglądu map googla. Po wywołaniu okna program się zawiesza. Zarówno na mapach google jaki na OSM. Czy trzeba coś specjalnie zmienić w ustawieniach systemu lub samego programu zmienić, żeby podgląd działał płynnie.
Michał
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: grzes »

kouczan pisze: 01 gru 2023, 12:03 Dzień dobry.
Mam problem w wyświetlaniem podglądu map googla. Po wywołaniu okna program się zawiesza. Zarówno na mapach google jaki na OSM. Czy trzeba coś specjalnie zmienić w ustawieniach systemu lub samego programu zmienić, żeby podgląd działał płynnie.
Michał
Jaka wersja windows? Podgląd korzysta z kontrolki Microsoft Edge. Jeśli jej brak w systemie lub jest jakaś stara wersja, to można doinstalować ręcznie ze strony: https://developer.microsoft.com/en-us/m ... ad-section
Na dole strony - najlepiej ta opcja:
edge.png
edge.png (30.62 KiB) Przejrzano 1046 razy
pozdrawiam
grzes
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: kouczan »

Windows 11 21H2. Edge jest zainstalowany. Dla pewności odpaliłem jeszcze ta instalkę, którą Pan podał ale pojawił się komunikat, że to już mam zainstalowane.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podgląd map google nie działa

Post autor: grzes »

kouczan pisze: 01 gru 2023, 13:35 Windows 11 21H2. Edge jest zainstalowany. Dla pewności odpaliłem jeszcze ta instalkę, którą Pan podał ale pojawił się komunikat, że to już mam zainstalowane.
To trochę brak pomysłu - nie ma żadnego komunikatu? Cokolwiek w tym oknie się pojawia? Czy to aktualna wersja c-geo? Układ w mapie jest prawidłowo ustawiony? Za ten podgląd odpowiada plik gm.exe z katalogu BIN - mój ma rozmiar 17097328 - ma Pan taki sam?
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ