Windows Story przed uruchomieniem C-Geo

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Windows Story przed uruchomieniem C-Geo

Post autor: MarekOtt »

Witam.

Nie wiem czy to przez jakąś aktualizację Windowsa10, czy coś namieszałem w systemie, ale od jakiegoś czasu, przed uruchomieniem programu, pojawia mi się takie okno:
Przechwytywanie.JPG.618d10bd82e340a40685fa4ccaf03232.JPG
Przechwytywanie.JPG.618d10bd82e340a40685fa4ccaf03232.JPG (21.69 KiB) Przejrzano 3135 razy

ktoś ... coś ?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Windows Story przed uruchomieniem C-Geo

Post autor: Wojtek P. »

Nie jestem pewien ale może to:
W menu Start wybierz polecenie Ustawienia .
Wybierz kolejno opcje Aplikacje > Aplikacje domyślne.
albo to:
1. Otwórz Panel sterowania (widok wg.: małe ikony) i kliknij Opcje internetowe.
2. W zakładce Zaawansowane, kliknij Przywróć ustawienia zaawansowane oraz Resetuj.
3. W zakładce Zabezpieczenia kliknij Resetuj wszystkie strefy do poziomu domyślnego.
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Windows Story przed uruchomieniem C-Geo

Post autor: MarekOtt »

OK udało .. poradziłem sobie z tym problem, a raczej support Windowsa (!), który ładnie przez czat wytłumaczył jak to wyłączyć itp.

Problem jednak jest inny. Po instalacji ostatniej wersji testowej programu, program domyślnie przejmuje wszystkie pliki CGP jako domyślnie otwierane przez C-Geo. Niestety nie da się tego wyłączyć, nawet wyrzucając przypisanie w rejestrze. O dziwo, wracając do wersji officjalnej, wszystko jest OK.

Bardzo mi zależy, by klikając w plik z rozszerzeniem *.cgp nie uruchamiało się c-geo, dlatego że wchodze do tego pliku przez Total Commandera, by coś tam sprawdzić / dograć, usunąć. A tak Total Commander uruchamia c-geo .. chyba że jest na to inny sposób, by total commander nie uruchamiał programu domyślnego, tylko wchodził do pliku jak do pliku ZIP (bo defacto cgp = zip


Problem rozwiązany, wystarczyło odpowiednio skojarzyć pliki w Total Commanderze
ODPOWIEDZ