GML-realcje

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

GML-realcje

Post autor: szneqz »

Czy istnieje jakaś możliwość wstawienia większej ilości punków o określonej wysokości dla przewodu
przykład: inwentaryzacja przewodu przesyłowego np wodociągowego mam wszytko wyliczone i chce tworzyć wsad GML do zablokowanej zaczytanej bazy kopiuje wszystkie punkty wysokościowe wklejam do tabeli w projekcie z GML i kiedy zakoduje jako SUPS01_08 to wszystko ok tylko że są to wtedy wysokości na urządzeniu a potrzebuje na przewodzie żeby miały relacje z przewodem a klikanie na każdym przez edytor mapy obiektowej jest troche męczące da się to jakoś z automatu zrobić?
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML-realcje

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,
od strony tabeli wystarczy, że po zakodowaniu zostawi Pan zaznaczenie na tych punktach, a następnie wybierze z menu "Tabela" -> "Zaznaczone punkty..." -> "Wpisz atrybuty do baz danych".
Pojawi się okno wyboru atrybutów i tam zaznaczamy "Punkt wysokościowy GESUT" i wybieramy jego wartość "p|na przewodzie".
Załączniki
pkt.PNG
pkt.PNG (16.34 KiB) Przejrzano 4525 razy
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML-realcje

Post autor: Daro »

czy istnieje jakaś możliwość, aby przy wstawianiu Punktu wysokościowego naturalnego bądź sztucznego program pobierał wysokość z tabeli?

druga sprawa: mam drogę 5km, zaznaczam punkty w których chcę mieć pkt wysokościowy sztuczny, zmieniam wszystkim punktom kod na RTPW02 i uzupełniam atrybuty. Ale jak wstawić w kolumne Wysokość rzędne, tak żeby z automatu wstawić etykiety?
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML-realcje

Post autor: Asia T. »

W Edytorze mapy obiektowej proszę kliknąć w ikonę [...] -> Przypisz wysokość punktu do... -> rzędnej górnej.

Jeśli byłaby włączona ta opcja przed zakodowaniem wysokość uzupełniłaby się automatycznie. Jednak jeśli nie była włączona wcześniej wysokości można wstawić jako H opcją "Wstaw X,Y,H" :
xyh.PNG
xyh.PNG (11.58 KiB) Przejrzano 4504 razy
a następnie ustawić się myszką na tej nowej kolumnie (powinna dodać się na końcu) i wybrać z menu (ikona najbardziej po lewej w bazie danych) -> Kopiuj zawartość kolumny do... -> innej kolumny w bazie danych i wskazujemy kolumnę rzednaGorna.
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML-realcje

Post autor: Daro »

tak też robiłem, ale pojawia się błąd po wybraniu XYH --> H
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-01-15 10.48.31.jpg
Zrzut ekranu 2019-01-15 10.48.31.jpg (48.37 KiB) Przejrzano 4500 razy
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: GML-realcje

Post autor: Daro »

problem się rozwiązał prawdopodobnie po restarcie cgeo.

ostatnia kwestia związana z wysokościami która mnie trapi :)
Wysokości ciągnie do bazy z wieloma miejscami po przecinku, czy można to zmienić? zmiana w opcjach zaokrąglania tu pomoże?
czy ew. walidator może wskazać błędy?
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML-realcje

Post autor: Asia T. »

Wiele miejsc po przecinku w bazie nie ma znaczenia, bo rzędne zaokrąglamy przy eksporcie do dwóch miejsc po przecinku dla rzędnych na urządzeniach i na przewodach oraz do jednego miejsca po przecinku dla rzędnych przewodów elastycznych :wink:
ODPOWIEDZ