Wysokości w Dzienniku pomiarów RTN/RTK
: 17 sty 2019, 08:46
Dzień dobry.
Ostatnio zauważyłem pewnie problem z wysokościami w dzienniku. Po zaimportowaniu danych z pliku RW5 wysokości punktów różnią się, od tych które mam w kontrolerze o ok. 2m. W ustawieniach mam wybraną opcję obliczenia wsp. punktów na podstawie geoidy cgeo. Jeżeli zmienię opcję na odczyt wsp. z pliku pomiarowego, to wysokości są prawidłowe. Niestety w tej opcji nie mam możliwości edytowania wysokości anteny, bo moduł wtedy nie przelicza współrzędnych i pozostają bez zmian.
Pozdrawiam
Ostatnio zauważyłem pewnie problem z wysokościami w dzienniku. Po zaimportowaniu danych z pliku RW5 wysokości punktów różnią się, od tych które mam w kontrolerze o ok. 2m. W ustawieniach mam wybraną opcję obliczenia wsp. punktów na podstawie geoidy cgeo. Jeżeli zmienię opcję na odczyt wsp. z pliku pomiarowego, to wysokości są prawidłowe. Niestety w tej opcji nie mam możliwości edytowania wysokości anteny, bo moduł wtedy nie przelicza współrzędnych i pozostają bez zmian.
Pozdrawiam