błąd połączeń linii, "pajęczyna" na mapie

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pride13
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2018, 10:47

błąd połączeń linii, "pajęczyna" na mapie

Post autor: pride13 »

Witam, używam C-Geo v8.8.6 (niestety jest zaktualizowane tylko do czerwca 2015) i ostatnio coraz częściej zdarza mi się sytuacja że linie działek zbiegają mi się do jednego punktu. Tworzy mi się jakby "pajęczyna" na mapie (przedstawione na załączonym zdjęciu). Zazwyczaj linię działek importuję z dxfa i później je ewentualnie modyfikuję. Zauważyłem że najczęściej zdarza się to po imporcie punktów do tabeli gdy są nadpisywane - ale też nie zawsze. Pół biedy jak zdarzy to się po imporcie bo biorąc funkcję cofnij wraca do poprzedniego stanu, gorzej jak sytuacja występuję przy otwarciu projektu. Na załączonym zdjęciu zmodyfikowało także linie budynków. Też wam się to zdarza ? Macie jakieś sposoby na przywrócenie porządku na mapie ? Dodam że naprawa bazy I i II stopnia nic nie zmienia.
Załączniki
błąd screen.JPG
błąd screen.JPG (163.59 KiB) Przejrzano 2643 razy
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: błąd połączeń linii, "pajęczyna" na mapie

Post autor: logis »

Dzień dobry,
niestety najlepszą metodą polepszenia działania programu jest po prostu zaktualizowanie go. Wersja z 2015 roku jest już nieco przestarzała, nie tylko z powodu zmian w obsłudze formatu GML ale także i formatów AutoCAD'a. W tym zakresie też dużo ostatnio zmieniliśmy.
Jacek
ODPOWIEDZ