błąd połączeń linii, "pajęczyna" na mapie
błąd połączeń linii, "pajęczyna" na mapie
Witam, używam C-Geo v8.8.6 (niestety jest zaktualizowane tylko do czerwca 2015) i ostatnio coraz częściej zdarza mi się sytuacja że linie działek zbiegają mi się do jednego punktu. Tworzy mi się jakby "pajęczyna" na mapie (przedstawione na załączonym zdjęciu). Zazwyczaj linię działek importuję z dxfa i później je ewentualnie modyfikuję. Zauważyłem że najczęściej zdarza się to po imporcie punktów do tabeli gdy są nadpisywane - ale też nie zawsze. Pół biedy jak zdarzy to się po imporcie bo biorąc funkcję cofnij wraca do poprzedniego stanu, gorzej jak sytuacja występuję przy otwarciu projektu. Na załączonym zdjęciu zmodyfikowało także linie budynków. Też wam się to zdarza ? Macie jakieś sposoby na przywrócenie porządku na mapie ? Dodam że naprawa bazy I i II stopnia nic nie zmienia.
- Załączniki
-
- błąd screen.JPG (163.59 KiB) Przejrzano 2664 razy
Re: błąd połączeń linii, "pajęczyna" na mapie
Dzień dobry,
niestety najlepszą metodą polepszenia działania programu jest po prostu zaktualizowanie go. Wersja z 2015 roku jest już nieco przestarzała, nie tylko z powodu zmian w obsłudze formatu GML ale także i formatów AutoCAD'a. W tym zakresie też dużo ostatnio zmieniliśmy.
Jacek
niestety najlepszą metodą polepszenia działania programu jest po prostu zaktualizowanie go. Wersja z 2015 roku jest już nieco przestarzała, nie tylko z powodu zmian w obsłudze formatu GML ale także i formatów AutoCAD'a. W tym zakresie też dużo ostatnio zmieniliśmy.
Jacek