GML półokrągłe schody jak zrobić???

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Trolu87
__
__
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:23

GML półokrągłe schody jak zrobić???

Post autor: Trolu87 »

Witam, tworzę pierwszą mapę, która zostanie wyeksportowana do GML i nie wiem jak zrobić obiekt zamknięty ze schodów, że zachowany był ich kształt. Schody są półokrągłe. Może jest to trywialne ale naprawdę nie wiem jak się za to zabrać, proszę o pomoc w tym temacie.
Druga rzecz z jaką mam problem to przy eksporcie do GML po walidacji dostaję informację: "Dla klasy GES_PunktOOkreslonej wysokosci atrybut idMaterialu jest wymagany (nie moze być pusty)". I mam tu problem, ponieważ dla punktu o określonej wysokości nie ma atrybutu idMatrialu.

Proszę o pomoc w tych dwóch kwestiach bardziej doświadczone osoby.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML półokrągłe schody jak zrobić???

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,
Trolu87 pisze: 23 kwie 2019, 08:50 jak zrobić obiekt zamknięty ze schodów, że zachowany był ich kształt. Schody są półokrągłe.
Można wygenerować takie schody w C-GEO zgodnie z filmem: , natomiast zawsze będzie to łamana zbliżona do półokręgu. Samego półokręgu nie ma sensu robić, ponieważ nie zostanie zachowane wtedy prawidłowo wypełnienie schodów.
Trolu87 pisze: 23 kwie 2019, 08:50
Druga rzecz z jaką mam problem to przy eksporcie do GML po walidacji dostaję informację: "Dla klasy GES_PunktOOkreslonej wysokosci atrybut idMaterialu jest wymagany (nie moze być pusty)".
Informację tę należy zignorować - wynika ona z błędu w Rozporządzeniu (wykonawca nie powinien uzupełniać idMaterialu - jest to identyfikator materiału zasobu) . Więcej na ten temat można poczytać w artykule z zakładki "Wiadomości" w programie C-GEO :)
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: GML półokrągłe schody jak zrobić???

Post autor: PrzemekN »

Witam!
Chciałem przy okazji poruszanego tematu schodów zapytać , jak zrobić obiekt zamknięty (np. chodnik) zawierający łuki. Obecnie przy próbie zamiany prostej na łuk program zamyka obiekt. :wink:
PrzemekN
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GML półokrągłe schody jak zrobić???

Post autor: FaFaL »

na mapie dodano możliwość zamiany fragmentu wybranego obiektu na łuk: wciśnięty lewy klawisz Alt i kliknięcie myszką na punkt który ma być wierzchołkiem łuku powoduje zamianę dwóch sąsiednich odcinków na łuk,
czyli najpierw narysować wszystko na dwadratowo, a później pozmieniać
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ