GML z EwMap
GML z EwMap
Witam,
Otrzymałem mapę w pliku gml ze starostwa, jak wykonuję import oraz walidację do Cgeo to pojawiają się błędy w raporcie (mogę pracować na pliku ale jak wykonam eksport to błędy będą i starostwo nie pod czyta pliku). Starostwo uważa że plik który wydają jest dobry i nie posiada błędów (starostwo pracuje na EwMap).
Czy mógł by ktoś spróbować zaimportować plik żeby sprawdzić czy jest ok.
Otrzymałem mapę w pliku gml ze starostwa, jak wykonuję import oraz walidację do Cgeo to pojawiają się błędy w raporcie (mogę pracować na pliku ale jak wykonam eksport to błędy będą i starostwo nie pod czyta pliku). Starostwo uważa że plik który wydają jest dobry i nie posiada błędów (starostwo pracuje na EwMap).
Czy mógł by ktoś spróbować zaimportować plik żeby sprawdzić czy jest ok.
- Załączniki
-
- Targowa.rar
- (99.38 KiB) Pobrany 116 razy
Re: GML z EwMap
Witam, niestety w tym GML z PODGiK jest kilkaset błędów - załączam raport z kontroli.
Zapewne pracownik PODGiK nie sprawdził tego GML, który wydał z bazy, bo nie wie jak to zrobić. Z drugiej strony, nie ma przepisów określających, że te dane, które wydaje Panu PODGiK muszą być poprawne.
Natomiast może Pan wyeksportować do z C-GEO do GML tylko obiekty, które Pan modyfikował, usunął lub dodał - podając przy eksporcie datę modyfikacji (czyli datę od której zaczął Pan pracę na tych danych). W ten sposób do PODGiK wyśle Pan wyłącznie te dane, które Pan edytował, a więc takie, które powinien Pan doprowadzić do zgodności z przepisami.
Dzięki temu, do PODGiK nie wrócą ich własne błędne obiekty, które zapewne przy imporcie do Ewmapy są też sprawdzane, co powoduje sygnalizację tych błędów, z czym jak widać, nie radzą sobie pracownicy PODGiK.
Zapewne pracownik PODGiK nie sprawdził tego GML, który wydał z bazy, bo nie wie jak to zrobić. Z drugiej strony, nie ma przepisów określających, że te dane, które wydaje Panu PODGiK muszą być poprawne.
Natomiast może Pan wyeksportować do z C-GEO do GML tylko obiekty, które Pan modyfikował, usunął lub dodał - podając przy eksporcie datę modyfikacji (czyli datę od której zaczął Pan pracę na tych danych). W ten sposób do PODGiK wyśle Pan wyłącznie te dane, które Pan edytował, a więc takie, które powinien Pan doprowadzić do zgodności z przepisami.
Dzięki temu, do PODGiK nie wrócą ich własne błędne obiekty, które zapewne przy imporcie do Ewmapy są też sprawdzane, co powoduje sygnalizację tych błędów, z czym jak widać, nie radzą sobie pracownicy PODGiK.
- Załączniki
-
- raport.rar
- (257.04 KiB) Pobrany 101 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Re: GML z EwMap
Witam,
Dziękuje za odpowiedź.
Wydaje mi się że dane, które wydaje PODGiK powinny być zgodne z rozporządzeniem a skoro są błędy w pliku to nie spełniają warunku rozporządzenia.
Właśnie byłem ciekaw czy mogę wyeksportować tylko te dane, które ja edytowałem, uprzedził Pan moje pytanie dzięuje
Z tego co zauważyłem to na razie ciężko idzie współpraca GML z EwMap
Dziękuje za odpowiedź.
Wydaje mi się że dane, które wydaje PODGiK powinny być zgodne z rozporządzeniem a skoro są błędy w pliku to nie spełniają warunku rozporządzenia.
Właśnie byłem ciekaw czy mogę wyeksportować tylko te dane, które ja edytowałem, uprzedził Pan moje pytanie dzięuje
Z tego co zauważyłem to na razie ciężko idzie współpraca GML z EwMap
Re: GML z EwMap
Ewmapa bardzo dobrze obsługuje GML gdy jest on zgodny z rozporządzeniami, natomiast gorzej jest z jakością danych, które posiadają PODGiK-i, to już nie jest wina Ewmapy.
Ograniczenie przekazywanych danych w GML do tych zmodyfikowanych, powinno załatwić problem importu do Ewmapy.
Ograniczenie przekazywanych danych w GML do tych zmodyfikowanych, powinno załatwić problem importu do Ewmapy.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: GML z EwMap
To prawda że EwMapa obsługuję GML dobrze jeśli zasób jest OK.
Dziękuje za pomoc
Dziękuje za pomoc
Re: GML z EwMap
Jednak z tym plikiem musi być coś nie tak ponieważ jak edytuje np chodnik i eksportu mape do gml to w raporcie z walidacji pojawiają się błędy (punkty się powtarzają).
Gdy wykonuje mapę obiektową sam i eksportuje ją do gml to wszystko jest w porządku.
Gdy wykonuje mapę obiektową sam i eksportuje ją do gml to wszystko jest w porządku.
Re: GML z EwMap
Tak, oczywiście były w tym GML z PODGiK także błędy topologii, których już w raporcie nie umieszczałem - z litości.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: GML z EwMap
Też mam problem z importem pliku GML z EWmapy. Tak jak na załączonym zrzucie:
- podpory wielosłupowe są błędną linią ciągłą bez kółek
- na słupach dwumasztowych z latarnią symbol latarni jest z kółkiem, wg mnie chyba powinien być sam symbol latarni
- przy zaznaczonej kanalizacji kd500 są opisy "poroj.k", czy linia kanalizacji nie powinna być rysowana jak projektowana czyli l. przerywaną?
GML przesyłam do analizy na serwis
- podpory wielosłupowe są błędną linią ciągłą bez kółek
- na słupach dwumasztowych z latarnią symbol latarni jest z kółkiem, wg mnie chyba powinien być sam symbol latarni
- przy zaznaczonej kanalizacji kd500 są opisy "poroj.k", czy linia kanalizacji nie powinna być rysowana jak projektowana czyli l. przerywaną?
GML przesyłam do analizy na serwis
- Załączniki
-
- Przechwytywanie.PNG (120.08 KiB) Przejrzano 6318 razy
Pozdrawiam
Re: GML z EwMap
symbole projektowane są przerwane, natomiast obok nich są także istniejące studzienki, które przesłaniają obiekty projektowane
Proszę pobrać pliki z załącznika, wypakować jego zawartość do katalogu C-GEO/bin i zamienić.
Tak jest to wysyłane w pliku - jeśli miałby byc to tylko sam symbol "wąsów" powinien zostac wysłany obiekt karto SUSM01_01, a Ewmapa nie obsługuje symboli karto. Natomiast oni wprost wysyłają obiekt "latarnia", a my zgodnie z Rozporządzeniem interpretujemy to jako SUSM01
- Załączniki
-
- pliki.zip
- (165.85 KiB) Pobrany 100 razy
Re: GML z EwMap
Dziękuję za wyjaśnienie, teraz import w kwestii słupów był ok. Niestety mam kolejny problem - taki jak na zrzucie...
Podsyłam kolejny GML do zbadania na serwis
Podsyłam kolejny GML do zbadania na serwis
- Załączniki
-
- Przechwytywanie.PNG (58.8 KiB) Przejrzano 6273 razy
Pozdrawiam
Re: GML z EwMap
Mam pytanie, czy da się w jakiś sposób zamienić te latarnie z podporą na same latarnie? Chodzi mi o szybki sposób zamiany, najlepiej hurtowo w całej mapie. Potrzebuję mieć prawidłowy obraz słupów na wydruku.trazja pisze: ↑29 kwie 2019, 11:45Tak jest to wysyłane w pliku - jeśli miałby byc to tylko sam symbol "wąsów" powinien zostac wysłany obiekt karto SUSM01_01, a Ewmapa nie obsługuje symboli karto. Natomiast oni wprost wysyłają obiekt "latarnia", a my zgodnie z Rozporządzeniem interpretujemy to jako SUSM01
Pozdrawiam
Re: GML z EwMap
W wersji testowej jest już poprawka importu tego GML - był błąd w szczególnym przypadku budowy skarpy, który dawał taki efekt jak na obrazie.Dziękuję za wyjaśnienie, teraz import w kwestii słupów był ok. Niestety mam kolejny problem - taki jak na zrzucie...
Podsyłam kolejny GML do zbadania na serwis
Co do tych symboli latarni - trzeba poczekać na koniec długiego weekendu - w poniedziałek podpowiemy jak to podmienić.
Pozdrawiam Jurek B.