GML z EwMap

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

GML z EwMap

Post autor: viadro »

Witam,
Otrzymałem mapę w pliku gml ze starostwa, jak wykonuję import oraz walidację do Cgeo to pojawiają się błędy w raporcie (mogę pracować na pliku ale jak wykonam eksport to błędy będą i starostwo nie pod czyta pliku). Starostwo uważa że plik który wydają jest dobry i nie posiada błędów (starostwo pracuje na EwMap).
Czy mógł by ktoś spróbować zaimportować plik żeby sprawdzić czy jest ok.
Załączniki
Targowa.rar
(99.38 KiB) Pobrany 116 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML z EwMap

Post autor: Jurek B. »

Witam, niestety w tym GML z PODGiK jest kilkaset błędów - załączam raport z kontroli.
Zapewne pracownik PODGiK nie sprawdził tego GML, który wydał z bazy, bo nie wie jak to zrobić. Z drugiej strony, nie ma przepisów określających, że te dane, które wydaje Panu PODGiK muszą być poprawne.
Natomiast może Pan wyeksportować do z C-GEO do GML tylko obiekty, które Pan modyfikował, usunął lub dodał - podając przy eksporcie datę modyfikacji (czyli datę od której zaczął Pan pracę na tych danych). W ten sposób do PODGiK wyśle Pan wyłącznie te dane, które Pan edytował, a więc takie, które powinien Pan doprowadzić do zgodności z przepisami.
Dzięki temu, do PODGiK nie wrócą ich własne błędne obiekty, które zapewne przy imporcie do Ewmapy są też sprawdzane, co powoduje sygnalizację tych błędów, z czym jak widać, nie radzą sobie pracownicy PODGiK.
Załączniki
raport.rar
(257.04 KiB) Pobrany 101 razy
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: GML z EwMap

Post autor: viadro »

Witam,
Dziękuje za odpowiedź.
Wydaje mi się że dane, które wydaje PODGiK powinny być zgodne z rozporządzeniem a skoro są błędy w pliku to nie spełniają warunku rozporządzenia.
Właśnie byłem ciekaw czy mogę wyeksportować tylko te dane, które ja edytowałem, uprzedził Pan moje pytanie dzięuje :D
Z tego co zauważyłem to na razie ciężko idzie współpraca GML z EwMap :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML z EwMap

Post autor: Jurek B. »

Ewmapa bardzo dobrze obsługuje GML gdy jest on zgodny z rozporządzeniami, natomiast gorzej jest z jakością danych, które posiadają PODGiK-i, to już nie jest wina Ewmapy.
Ograniczenie przekazywanych danych w GML do tych zmodyfikowanych, powinno załatwić problem importu do Ewmapy.
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: GML z EwMap

Post autor: viadro »

To prawda że EwMapa obsługuję GML dobrze jeśli zasób jest OK.
Dziękuje za pomoc
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: GML z EwMap

Post autor: viadro »

Jednak z tym plikiem musi być coś nie tak ponieważ jak edytuje np chodnik i eksportu mape do gml to w raporcie z walidacji pojawiają się błędy (punkty się powtarzają).
Gdy wykonuje mapę obiektową sam i eksportuje ją do gml to wszystko jest w porządku.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML z EwMap

Post autor: Jurek B. »

Tak, oczywiście były w tym GML z PODGiK także błędy topologii, których już w raporcie nie umieszczałem - z litości.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: GML z EwMap

Post autor: marioo »

Też mam problem z importem pliku GML z EWmapy. Tak jak na załączonym zrzucie:
- podpory wielosłupowe są błędną linią ciągłą bez kółek
- na słupach dwumasztowych z latarnią symbol latarni jest z kółkiem, wg mnie chyba powinien być sam symbol latarni
- przy zaznaczonej kanalizacji kd500 są opisy "poroj.k", czy linia kanalizacji nie powinna być rysowana jak projektowana czyli l. przerywaną?

GML przesyłam do analizy na serwis
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (120.08 KiB) Przejrzano 6318 razy
Pozdrawiam
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: GML z EwMap

Post autor: Asia T. »

marioo pisze: 29 kwie 2019, 10:37
- przy zaznaczonej kanalizacji kd500 są opisy "poroj.k", czy linia kanalizacji nie powinna być rysowana jak projektowana czyli l. przerywaną?
symbole projektowane są przerwane, natomiast obok nich są także istniejące studzienki, które przesłaniają obiekty projektowane
marioo pisze: 29 kwie 2019, 10:37 - podpory wielosłupowe są błędną linią ciągłą bez kółek
Proszę pobrać pliki z załącznika, wypakować jego zawartość do katalogu C-GEO/bin i zamienić.
marioo pisze: 29 kwie 2019, 10:37
- na słupach dwumasztowych z latarnią symbol latarni jest z kółkiem, wg mnie chyba powinien być sam symbol latarni
Tak jest to wysyłane w pliku - jeśli miałby byc to tylko sam symbol "wąsów" powinien zostac wysłany obiekt karto SUSM01_01, a Ewmapa nie obsługuje symboli karto. Natomiast oni wprost wysyłają obiekt "latarnia", a my zgodnie z Rozporządzeniem interpretujemy to jako SUSM01
Załączniki
pliki.zip
(165.85 KiB) Pobrany 100 razy
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: GML z EwMap

Post autor: marioo »

Dziękuję za wyjaśnienie, teraz import w kwestii słupów był ok. Niestety mam kolejny problem - taki jak na zrzucie...

Podsyłam kolejny GML do zbadania na serwis
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (58.8 KiB) Przejrzano 6273 razy
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: GML z EwMap

Post autor: marioo »

trazja pisze: 29 kwie 2019, 11:45
marioo pisze: 29 kwie 2019, 10:37
- na słupach dwumasztowych z latarnią symbol latarni jest z kółkiem, wg mnie chyba powinien być sam symbol latarni
Tak jest to wysyłane w pliku - jeśli miałby byc to tylko sam symbol "wąsów" powinien zostac wysłany obiekt karto SUSM01_01, a Ewmapa nie obsługuje symboli karto. Natomiast oni wprost wysyłają obiekt "latarnia", a my zgodnie z Rozporządzeniem interpretujemy to jako SUSM01
Mam pytanie, czy da się w jakiś sposób zamienić te latarnie z podporą na same latarnie? Chodzi mi o szybki sposób zamiany, najlepiej hurtowo w całej mapie. Potrzebuję mieć prawidłowy obraz słupów na wydruku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML z EwMap

Post autor: Jurek B. »

Dziękuję za wyjaśnienie, teraz import w kwestii słupów był ok. Niestety mam kolejny problem - taki jak na zrzucie...
Podsyłam kolejny GML do zbadania na serwis
W wersji testowej jest już poprawka importu tego GML - był błąd w szczególnym przypadku budowy skarpy, który dawał taki efekt jak na obrazie.
Co do tych symboli latarni - trzeba poczekać na koniec długiego weekendu - w poniedziałek podpowiemy jak to podmienić.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ