Czy ktoś mógłby sprawdzić jak u niego działa wstawienie "Punkt wysokościowy naturalny" z narzędzia "edytor mapy obiektowej"?
Zastanawiam się czy to tylko u mnie punk ląduje na warstwie budowla hydrotechniczna i nie pojawia się okno do uzupełnienia atrybutów bazy.
--
pozdrawiam
michał
GML - Punkt wysokościowy naturalny
Re: GML - Punkt wysokościowy naturalny
Witam
Prawdopodobnie coś z szablonem. Może zły był ustawiony przy zakładaniu tabeli
Proszę założyć nowy projekt z szablonem Mapa zasadnicza 2015.zmp i zestawem kodów Mapa zasadnicza 2015 i tam spraweić (oczywiście edytor mapy obiektowej też musi być z zestawem Mapa zasadnicza 2015)
Jak będzie problem proszę o kontakt z serwisem
Prawdopodobnie coś z szablonem. Może zły był ustawiony przy zakładaniu tabeli
Proszę założyć nowy projekt z szablonem Mapa zasadnicza 2015.zmp i zestawem kodów Mapa zasadnicza 2015 i tam spraweić (oczywiście edytor mapy obiektowej też musi być z zestawem Mapa zasadnicza 2015)
Jak będzie problem proszę o kontakt z serwisem
-To serve and protect-
Re: GML - Punkt wysokościowy naturalny
Dziękuję, faktycznie na czystym projekcie z szablonem "Mapa zasadnicza 2015.zmp" działa ok, problem w tym, że zrobiłem na jego bazie swój szablon i tam coś się popsuło a nie bardzo mam ochotę wszystko od nowa ustawiać. Czy da się jakoś poprawić swój szablon ?
--
pozdrawiam
michał
--
pozdrawiam
michał
Re: GML - Punkt wysokościowy naturalny
ok, wystarczyło poprawić w mapa -> kody - warstwy
--
pozdrawiam
Michał
--
pozdrawiam
Michał
Re: GML - Punkt wysokościowy naturalny
Witam.
Temat również z punktami wysokościowymi.
W edytorze mapy obiektowej, punkty wysokościowe znajdują się w "BDOT500 Pokrycie terenu". Natomiast w legendzie są przypisane do "BDOT500 Budowle i Urządzenia" jako "BDZ_PunktOOkreslonejWysokosci". Czy to tak powinno być?
Pozdrawiam
Mariusz
Temat również z punktami wysokościowymi.
W edytorze mapy obiektowej, punkty wysokościowe znajdują się w "BDOT500 Pokrycie terenu". Natomiast w legendzie są przypisane do "BDOT500 Budowle i Urządzenia" jako "BDZ_PunktOOkreslonejWysokosci". Czy to tak powinno być?
Pozdrawiam
Mariusz
Re: GML - Punkt wysokościowy naturalny
MarMar pisze: ↑17 cze 2019, 23:18 Witam.
Temat również z punktami wysokościowymi.
W edytorze mapy obiektowej, punkty wysokościowe znajdują się w "BDOT500 Pokrycie terenu". Natomiast w legendzie są przypisane do "BDOT500 Budowle i Urządzenia" jako "BDZ_PunktOOkreslonejWysokosci". Czy to tak powinno być?
Pozdrawiam
Mariusz
Dzień dobry,
jest jeszcze inaczej - punkty wysokościowe powinny mieć własną kategorię Rzeźba terenu. Jednak szablony powstawały już na etapie projektów rozporządzeń i prawdopodobnie w związku z tym punkty wysokościowe trafiły do budowli i urządzeń. W tym momencie zmiana, polegająca na dodawaniu nowego folderu "BDOT500 Rzeźba terenu" lub przerzucenia warstwy BDZ_PunktOOkreslonejWysokosci do folderu "BDOT500 Pokrycie terenu" mogłoby skutkować rozsypaniem się starszych projektów.
Możemy to ujednolicić w edytorze mapy obiektowej dodając osobną kategorię "BDOT500 Rzeźba terenu" zgodnie z Rozporządzeniem.