wygląd napisów

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

wygląd napisów

Post autor: maciekwu »

czy jest możliwa masowa zmiana grubości tekstów po zmianie grubości linii warstwy? Wstawiałem napisy gdy warstwa maiła zdefiniowaną grubość linii na 0.35. Zmieniłem na 0.13. Napisy pozostały nadal z grubością 0.35. Przez funkcję zmień czcionkę ani też poprzez legendę nie mogę tego zmienić.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: wygląd napisów

Post autor: FaFaL »

ale w C-GEO napisy mają grubość uzależnioną od wysokości, a nie od grubości linii zdefiniowanej na warstwie ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: wygląd napisów

Post autor: maciekwu »

2019-06-16_13h07_43.png
2019-06-16_13h07_43.png (9.51 KiB) Przejrzano 5293 razy
W załączniku powstała sytuacja. oba napisy ta sama czcionka, ta sama wysokość obie bez pogrubienia. Jedna wstawiona po zmianie grubości linii warstwy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wygląd napisów

Post autor: Jurek B. »

Zmieniałem grubość linii dla warstwy i dla obiektów na różne sposoby, ale wstawiane teksty u mnie zawsze są tej samej grubości, więc przez forum raczej nie uzyska Pan pomocy. Najlepiej zadzwonić do naszego serwisu i tam przedstawić swój problem, wtedy na pewno uda się pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wygląd napisów

Post autor: marcinn »

W jaki sposób można uzyskać "cieńszą" czcionkę? Generalnie mam ustawioną arial. Ta czcionka wychodzi dość grubo na wydrukach. Dałoby się gdzieś dorzucić w opcjach programu ustawienie grubości czcionki?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wygląd napisów

Post autor: Jurek B. »

Raczej nie ma szans bo Arial to czcionka systemowa, której budowy nie da się zmieniać. Może proszę użyć czcionki C-GEO - nasza jest cieńsza.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wygląd napisów

Post autor: marcinn »

A czy dałoby się wprowadzić ustawianie grubości tekstu dla czcionki CGEO? Poniżej zamieszczam porównanie grubości w C-geo i w programie CAD (po eksporcie). A Autocadzie napisy wychodzą dużo cieńsze. Nie ukrywam, że to nawet lepiej, bo wydruk jest przyjemniejszy dla oka, dlatego fajnie gdyby dało się tym "sterować"
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (63.75 KiB) Przejrzano 3629 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wygląd napisów

Post autor: Jurek B. »

Powinno się to dać zrobić - w styczniowej aktualizacji pojawi się nowa opcja do zmiany grubości czcionki C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wygląd napisów

Post autor: marcinn »

Super!
ODPOWIEDZ