Problem z wysokościami w GESUT

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
MarMar
__
__
Posty: 19
Rejestracja: 08 kwie 2014, 14:15

Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: MarMar »

Witam.

Mam problem ze wstawieniem wysokości np na zaworze. Wykonując wszystko zgodnie z poradnikiem na wiki (http://www.softline.geo.pl/wiki/index.p ... _i_relacje) punkt z @ w tabeli ma prawidłowy kod. Natomiast ramka z automatu się wypełnia (zapewne dzięki połączeniu) jednak ma wpisany kod SUBP_01_08 czyli komory podziemnej i brak jest miejsca na wpisanie rzędnych.
To samo się dzieje przy próbie dodania rzędnych do włazów zachaczając na punkcie załamania linii.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: Asia T. »

MarMar pisze: 18 cze 2019, 12:26 Witam.

Mam problem ze wstawieniem wysokości np na zaworze. Wykonując wszystko zgodnie z poradnikiem na wiki (http://www.softline.geo.pl/wiki/index.p ... _i_relacje) punkt z @ w tabeli ma prawidłowy kod. Natomiast ramka z automatu się wypełnia (zapewne dzięki połączeniu) jednak ma wpisany kod SUBP_01_08 czyli komory podziemnej i brak jest miejsca na wpisanie rzędnych.
To samo się dzieje przy próbie dodania rzędnych do włazów zachaczając na punkcie załamania linii.
Myślę, że trudno będzie pomóc przez forum - prosimy o kontakt telefoniczny z naszym serwisem, połączymy się z Panem zdalnie i postaramy się rozwiązać problem.
MarMar
__
__
Posty: 19
Rejestracja: 08 kwie 2014, 14:15

Re: Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: MarMar »

Ok. Szukałem i znalazłem. Wszystkie kody, które są odpowiedzialne za wysokości w GESUT są przypisane do warstwy GES_BudowlaPodziemna. Szablon orginalny bez zmian.

Pozdrawiam
Mariusz.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: Asia T. »

MarMar pisze: 18 cze 2019, 12:37 Ok. Szukałem i znalazłem. Wszystkie kody, które są odpowiedzialne za wysokości w GESUT są przypisane do warstwy GES_BudowlaPodziemna. Szablon orginalny bez zmian.

Pozdrawiam
Mariusz.
Prawdopodobnie nastąpiło u Pana uszkodzenie szablonu przy zakladaniu tabeli - proszę spróbować założyć ponownie tabelę z szablonu i sprawdzić przypisanie kodów do warstw. Jeśli to nie pomoże zachęcamy do kontaktu z serwisem.
MarMar
__
__
Posty: 19
Rejestracja: 08 kwie 2014, 14:15

Re: Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: MarMar »

Nie chcę zakładać miliona tematów, więc napiszę jeszcze tu.

Kolejny problem, wstawiam rzędną naturalnej wysokości na pikietę. Przy robieniu GML-a na warstwie BDZ_PunkOOkreslonejWysokosci, C-Geo nie widzi żadnych zmian i traktuje warstwę jako taką, która nie posiada obiektów. Po eksporcie plik GML jest pusty.
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (20.69 KiB) Przejrzano 5361 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: Jurek B. »

Myślę, że jednak najlepiej byłoby skorzystać z pomocy w naszym serwisie, ale teraz może być już późno, więc może lepiej już jutro rano po godz. 8.
Pozdrawiam Jurek B.
MarMar
__
__
Posty: 19
Rejestracja: 08 kwie 2014, 14:15

Re: Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: MarMar »

Już dzwoniłem, jutro zadzwonię ponownie.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: marioo »

Miałem podobnie, dzwoniłem - pobierz jeszcze raz najnowszą aktualizację, podobno coś w niej wcześniej było nie tak. U mnie pomogło.
Pozdrawiam
MarMar
__
__
Posty: 19
Rejestracja: 08 kwie 2014, 14:15

Re: Problem z wysokościami w GESUT

Post autor: MarMar »

marioo pisze: 18 cze 2019, 16:35 Miałem podobnie, dzwoniłem - pobierz jeszcze raz najnowszą aktualizację, podobno coś w niej wcześniej było nie tak. U mnie pomogło.
Wszystko działa, dzięki.
Zmyliło mnie, bo program pobierałem 17.06, a aktualny był na dzień 12.06. Aktualizacja była również z 12.06, więc byłem pewny, że mam ostatnią wersję.

Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam
Mariusz
ODPOWIEDZ