Witajcie,
Po ostatniej aktualizacji pojawił się błąd w module GML. Problem dotyczy punktów wysokościowych - sztucznych np. na jezdni lub punktów wysokościowych na obiektach GESUT. Gdy np. kartuję obiekt JEZDNIA i jest on pozbawiony wysokości, wtedy walidacja przechodzi pozytywnie, gdy jednak nadaję jakiemuś punkowi wysokość, wtedy wyskakuje błąd, że brak obiektu, do którego jest referencja. Podobna sytuacja pojawia się podczas kartowania np. przewodu wodociągowego.
Czy ktoś jeszcze ma taki problem?
problem z GML po ostatniej aktualizacji
problem z GML po ostatniej aktualizacji
- Załączniki
-
- jezdnia-blad.jpg (242.71 KiB) Przejrzano 3753 razy
Re: problem z GML po ostatniej aktualizacji
Dzień dobry,PawełP pisze: ↑18 cze 2019, 13:41 Witajcie,
Po ostatniej aktualizacji pojawił się błąd w module GML. Problem dotyczy punktów wysokościowych - sztucznych np. na jezdni lub punktów wysokościowych na obiektach GESUT. Gdy np. kartuję obiekt JEZDNIA i jest on pozbawiony wysokości, wtedy walidacja przechodzi pozytywnie, gdy jednak nadaję jakiemuś punkowi wysokość, wtedy wyskakuje błąd, że brak obiektu, do którego jest referencja. Podobna sytuacja pojawia się podczas kartowania np. przewodu wodociągowego.
Czy ktoś jeszcze ma taki problem?
proszę ponownie pobrać aktualizację programu z naszej strony internetowej i zainstalować - plik zawiera poprawkę tego błędu.
Link do aktualizacji: http://www.softline.geo.pl/update/upd2019-06-12.exe
Re: problem z GML po ostatniej aktualizacji
Działa, dzięki