Taras i nawis w GML
Taras i nawis w GML
Witam, mam problem. Przekazuje do PZGiK plik GML w którym ujawniam budynek w budowie oraz związane z tym budynkiem taras oraz nawis i pojawia się problem z walidacją ponieważ taras i nawis mogą tylko być powiązane z budynkami wybudowanymi i u mnie walidacja z błędami ponieważ brak budynku z którym można powiązać te elementy. W PZGiK również błędy i nie chcą przyjąć pliku. Proszę o informację czy jest jakiś sposób żeby to obejść?
Re: Taras i nawis w GML
Witam,
mówimy o walidacji w C-GEO, czy o walidacji walidatorem od GUGiK, ZSiN Kontrole?
mówimy o walidacji w C-GEO, czy o walidacji walidatorem od GUGiK, ZSiN Kontrole?
Re: Taras i nawis w GML
Jedno i drugie pokazuje błędy.
Re: Taras i nawis w GML
To proszę podesłać plik GML, który został wysłany do ośrodka i kopię projektu, z którego robi Pan eksport na at[malpa]xgeo.pl
Re: Taras i nawis w GML
Nie będę zakładał nowego tematu. Pytanie odnośnie bazy EGiB. Czy jeżeli nie mam wykupionego modułu SWDE/GML to nie mogę poprawnie zaktualizować mapy obiektowej o podział? Problem jest w tym, że po wniesieniu podziału na mapę brak jakichkolwiek relacji między punktami granicznymi, działkami, konturami użytków, obrębami itp.
Re: Taras i nawis w GML
Moduł SWDE/GML nie jest potrzebny do aktualizacji mapy zasadniczej o podział. Jak zwykle najprościej będzie podesłać kopię projektu i plik GML na at[malpa]xgeo.plTrolu87 pisze: ↑02 lip 2019, 13:04 Nie będę zakładał nowego tematu. Pytanie odnośnie bazy EGiB. Czy jeżeli nie mam wykupionego modułu SWDE/GML to nie mogę poprawnie zaktualizować mapy obiektowej o podział? Problem jest w tym, że po wniesieniu podziału na mapę brak jakichkolwiek relacji między punktami granicznymi, działkami, konturami użytków, obrębami itp.
Re: Taras i nawis w GML
Poprawka wiązania do pobrania w wersji testowej programu C-GEO.Trolu87 pisze: ↑01 lip 2019, 10:03 Witam, mam problem. Przekazuje do PZGiK plik GML w którym ujawniam budynek w budowie oraz związane z tym budynkiem taras oraz nawis i pojawia się problem z walidacją ponieważ taras i nawis mogą tylko być powiązane z budynkami wybudowanymi i u mnie walidacja z błędami ponieważ brak budynku z którym można powiązać te elementy. W PZGiK również błędy i nie chcą przyjąć pliku. Proszę o informację czy jest jakiś sposób żeby to obejść?