Kodowanie obiektów liniowych

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Kodowanie obiektów liniowych

Post autor: PrzemekN »

Witam!
Jak należy skonfigurować c-geo, aby po sporządzeniu mapy w module GML wyeksportować prawidłowo pikiety z podziałem na bazy do pliku txt?
Obecnie eksportowi podlegają pikiety które mają nadany kod ( tylko obiekty punktowe), obiekty liniowe nie są eksportowane. Program nie nadaje pikietom z których tworzy się obiekty liniowe kodów w tabeli , co powoduje późniejszy ich brak w plikach z podziałem na bazy. Może mam coś źle ustawione w programie, proszę o radę. Coraz więcej ośrodków wymaga rozbicia wykazu współrzędnych na poszczególne bazy.
PrzemekN
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Kodowanie obiektów liniowych

Post autor: Asia T. »

PrzemekN pisze: 15 lip 2019, 17:15 Witam!
Jak należy skonfigurować c-geo, aby po sporządzeniu mapy w module GML wyeksportować prawidłowo pikiety z podziałem na bazy do pliku txt?
Obecnie eksportowi podlegają pikiety które mają nadany kod ( tylko obiekty punktowe), obiekty liniowe nie są eksportowane. Program nie nadaje pikietom z których tworzy się obiekty liniowe kodów w tabeli , co powoduje późniejszy ich brak w plikach z podziałem na bazy. Może mam coś źle ustawione w programie, proszę o radę. Coraz więcej ośrodków wymaga rozbicia wykazu współrzędnych na poszczególne bazy , a funkcja która jest w eksporcie pikiet nie działa prawidłowo.
Dzień dobry,
domyślnie obiekty powierzchniowe i liniowe nie mają nadawanego kodu, bo to wynika z podejścia obiektowego - obiekt ma kod, a nie jego punkty załamania. Ale jeśli potrzebuje Pan kodowania na punktach załamania to proszę przed rysowaniem obiektów włączyć w Edytorze mapy obiektowej -> [...] -> Nadawaj punktom kod obiektu.
Załączniki
kodobiektu.png
kodobiektu.png (18.69 KiB) Przejrzano 3731 razy
ODPOWIEDZ