Rozliczenie użytków

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Rozliczenie użytków

Post autor: MACIERZ »

Mam problem z rozliczeniem użytków. W zasadzie rozliczenie użytków w programie zawsze wydawało mi się niedopracowane.
W obliczeniach jest prawidłowo a raport generuje się niekompletny. Nie mam pojęcia co robię źle.
MM
Załączniki
Raport.jpg
Raport.jpg (224.26 KiB) Przejrzano 8383 razy
Rozliczenie.jpg
Rozliczenie.jpg (210.55 KiB) Przejrzano 8383 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Jest o tym w tym wątku pisane - proszę spróbować na wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: maciekwu »

trochę podczepiam się pod wątek gdyż dotyczy to rozliczenia powierzchni.
Mam rysunek z rozwarstwieniem klas i użytków. Mogę stworzyć warstwę, a na niej obiekty tylko dla klas lub użytków. Nie wiem w jaki sposób stworzyć obiekty dla drugiej warstwy lub jak przejść na klaso-użytki
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Najlepiej byłoby mieć założone bazy danych dla warstw z obiektami:
1. konturów użytków gruntowych z atrybutami OFU, OZU,
2. konturów klasyfikacyjnych z atrybutami OZK
Potem przeciąć (Mapa-Przecięcie warstw) warstwę nr 1 z warstwą nr 2, a jako wynikową wskazać EGB_Klasouzytek - to powinno wygenerować klasoużytki.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: maciekwu »

Dziękuję za pomoc będę próbował tak zrobić.A a jak wygląda sprawa z bazami. Rozumiem, że trzeba od nowa opracować bazę dla nowej warstwy, czy też jest możliwość połączenia lub innego wykorzystania baz ze starych warstw?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Po przecięciu, dane z atrybutów warstw źródłowych automatycznie trafią do właściwych atrybutów OFU, OZU, OZK wynikowej warstwy EGB_Klasouzytek.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: maciekwu »

Problem jest z tym, że tylko jedna z tych baz może posiadać obiekty powierzchniowe i mieć do nich przypisane atrybuty (np OFU), na drugiej obiektami są linie i nie ma możliwości przypisania im atrybutów OZU OZK. Jest to możliwe gdy wyrzuci się warstwę działek i jedną z tych warstw określi się jako działki. Ale wtedy trzecia warstwa klaso-użytków musi mieć możliwość stworzenia obiektów. Jak to zrobić? Wykasować stare warstwy, a dla nowej utworzyć obiekty i do importować warstwę działek? Chyba, że się mylę.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

Tylko na czas generowania obiektów z linii warstwa musi być typu Działki lub typu użytki - potem można ten typ ustawić dla właściwej warstwy.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: maciekwu »

to rozwiązuje problem.
Dziękuję za pomoc
SmartGeo
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2021, 00:05

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: SmartGeo »

Jurek B. pisze: 07 sty 2020, 11:57 Najlepiej byłoby mieć założone bazy danych dla warstw z obiektami:
1. konturów użytków gruntowych z atrybutami OFU, OZU,
2. konturów klasyfikacyjnych z atrybutami OZK
Potem przeciąć (Mapa-Przecięcie warstw) warstwę nr 1 z warstwą nr 2, a jako wynikową wskazać EGB_Klasouzytek - to powinno wygenerować klasoużytki.
A jeśli powyższa metoda nie działa to gdzie może być problem? Mam z podgik gml z działkami bez konturów/użytków, wkreśliłem sobie te dane z rastra na warstwach odpowiednio z konturami i użytkami, atrybuty OFU, OZU, OZK są ustawione a przy zastosowaniu powyższej opcji nie tworzy żadnych obiektów. W związku z tym nie mam możliwości rozliczenia powierzchni.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

SmartGeo pisze: 04 wrz 2022, 23:34
Jurek B. pisze: 07 sty 2020, 11:57 Najlepiej byłoby mieć założone bazy danych dla warstw z obiektami:
1. konturów użytków gruntowych z atrybutami OFU, OZU,
2. konturów klasyfikacyjnych z atrybutami OZK
Potem przeciąć (Mapa-Przecięcie warstw) warstwę nr 1 z warstwą nr 2, a jako wynikową wskazać EGB_Klasouzytek - to powinno wygenerować klasoużytki.
A jeśli powyższa metoda nie działa to gdzie może być problem? Mam z podgik gml z działkami bez konturów/użytków, wkreśliłem sobie te dane z rastra na warstwach odpowiednio z konturami i użytkami, atrybuty OFU, OZU, OZK są ustawione a przy zastosowaniu powyższej opcji nie tworzy żadnych obiektów. W związku z tym nie mam możliwości rozliczenia powierzchni.
Potrzebny byłby ten projekt, żeby coś stwierdzić, najlepiej wysłać go na adres softline.
Pozdrawiam Jurek B.
SmartGeo
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2021, 00:05

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: SmartGeo »

Wysłałem projekt, będę wdzięczny za diagnozę.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: marcinn »

A policzone są użytki i klasy? Samo narysowanie ich chyba nic nie da- trzeba wejść do bazy danych i żarówką wyliczyć powierzchnię
SmartGeo
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2021, 00:05

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: SmartGeo »

Rzeczywiście nie było policzone, ale nic to nie zmieniło.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rozliczenie użytków

Post autor: Jurek B. »

SmartGeo pisze: 05 wrz 2022, 10:50 Wysłałem projekt, będę wdzięczny za diagnozę.
Dotychczasowa mapa musiała być uszkodzona. Naprawiłem ją naprawą bazy, wykonałem eksport do nowej mapy z szablonu MZ2015 z K1. Z tej nowej mapy rozliczenie generuje się poprawnie (tam gdzie są użytki w działkach). Trzeba jeszcze było skopiować idDziałki do numeru działki w bazie działek (z wycięciem TERYT lub bez).
W razie potrzeby proszę o kontakt ze mną - wyjaśnię szczegóły:
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-09-05 132119.png
Zrzut ekranu 2022-09-05 132119.png (77.29 KiB) Przejrzano 3149 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ