EDYTOR MAPY OBIEKTOWEJ OKNO ATRYBUTÓW

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

EDYTOR MAPY OBIEKTOWEJ OKNO ATRYBUTÓW

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
Po narysowaniu powiedzmy przewodu gazowego nie wyskakuje mi okno do wpisywania atrybutów, tylko okno wstawiania tekstu.
Czegoś mi brakuje, lub trzeba włączyć jakąś opję, lub coś przeinstalować, lub dokupić jakiś moduł?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (155.07 KiB) Przejrzano 4465 razy
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: EDYTOR MAPY OBIEKTOWEJ OKNO ATRYBUTÓW

Post autor: Asia T. »

Proszę sprawdzić, czy w menu Opcje -> Parametry programu, zakładka Mapa ma Pan włączoną opcję "Wyświetlaj okienko do wpisania danych po narysowaniu obiektów".

Jeśli woli Pan, aby etykiety wstawiały się automatycznie zamiast wstawiać je ręcznie z okna to proszę w samym Edytorze mapy obiektowej wejść w ikonę trzech kropek [...] -> Etykietowanie -> Wstaw automatycznie.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: EDYTOR MAPY OBIEKTOWEJ OKNO ATRYBUTÓW

Post autor: Maciej_o2 »

No właśnie.
Działa.
Dzięki.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: EDYTOR MAPY OBIEKTOWEJ OKNO ATRYBUTÓW

Post autor: Polaris »

Problem w zasadzie identyczny - z tą (być może) różnicą, że posiadam póki co wersję cgeo 8.12.6.12. Nijak nie mogę wywołać okna z atrtybutami, tylko okno z tekstem, nawet stosując przedstawione wyżej porady. Czy to może być spowodowane wersją aktualizacji czy szukać problemu gdzieś indziej?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: EDYTOR MAPY OBIEKTOWEJ OKNO ATRYBUTÓW

Post autor: Jurek B. »

Być może nie została założona mapa z szablonem Mapa_Zasadnicza_2015.zmp - (powstają wówczas właściwe bazy danych) - wtedy przy kartowaniu z edytora mapy obiektowej wyświetlą się atrybuty obiektu. Ważne też by wybrać zestaw kodów Mapa Zasadnicza 2015.
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: EDYTOR MAPY OBIEKTOWEJ OKNO ATRYBUTÓW

Post autor: Polaris »

Bingo! Zestaw kodów miałem tak ustawiony ale nie pomyślałem o konieczności szablonu, nie miałem żadnego wybranego.
ODPOWIEDZ