problem z wyświetlaniem mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1148
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: maciekwu »

warstwy wyświetlają się na różnych fragmentach w różny sposób. Sprawia to wrażenie nie ciągłości tak jakby mapa była uszkodzona. Pierwszy rysunek obie warstwy włączone, drugi wyłączona warstwa użytków, trzeci wyłączona warstwa działek. Warstwa użytków w wyświetlaniu jest wyżej od warstwy działek
1.png
1.png (5.55 KiB) Przejrzano 4315 razy
1.png
1.png (5.55 KiB) Przejrzano 4315 razy
2.png
2.png (7.4 KiB) Przejrzano 4314 razy
3.png
3.png (5.16 KiB) Przejrzano 4313 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: Jurek B. »

Nie umiem niestety ocenić co jest nieprawidłowo wyświetlane w tych kolejnych widokach - może dobrze by było gdyby to Pan dokładniej opisał, ewentualnie zakreślił na rysunku co jest nie tak.
Chyba, że chodzi o te krzyżyki na załamaniach, które wyłącza się w Opcje-Parametry programu-Mapa - "Rysuj znaczniki na załamaniach obiektów".
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1148
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: maciekwu »

Inked1_LI.jpg
Inked1_LI.jpg (177.94 KiB) Przejrzano 4296 razy
rysunek 1 południowa krawędź drogi w części widoczna jest granica działki w części granica konturu. Naprawdę cała ta linia jest jednolita. Na całej długości jest linia granicy oraz linia użytku
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: Jurek B. »

Bez widzenia tej mapy na żywo, nie wiem co jest źle. Może, jeśli problem jest z widocznością wspólnych krawędzi, włączyć opcję "nieprzezroczyste linie przerywane"? Może "wygładzanie krawędzi"?
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: marioo »

No to chyba jest te słynne przesłanianie konturu przez granicę gdy się pokrywają. Sęk w tym, że w cgeo następuje to tylko wtedy, gdy odcinek konturu i granicy maja takie same punkty początku i końca. Niestety najczęściej jest tak, że kontury tną działki i linia takiego konturu pokrywa się z granicą ale tylko w jakiejś części i nie ma wspólnych końców. Wg mnie już od dawna do poprawy bo psuje całkowicie obraz mapy. Kiedyś pisałem o tym ale bez skutku. Ja przez to nie korzystam z typów warstw "działki" i "kontury" w cgeo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: Jurek B. »

marioo pisze: 27 sty 2020, 11:42 No to chyba jest te słynne przesłanianie konturu przez granicę gdy się pokrywają. Sęk w tym, że w cgeo następuje to tylko wtedy, gdy odcinek konturu i granicy maja takie same punkty początku i końca. Niestety najczęściej jest tak, że kontury tną działki i linia takiego konturu pokrywa się z granicą ale tylko w jakiejś części i nie ma wspólnych końców. Wg mnie już od dawna do poprawy bo psuje całkowicie obraz mapy. Kiedyś pisałem o tym ale bez skutku. Ja przez to nie korzystam z typów warstw "działki" i "kontury" w cgeo.
Właśnie ten przypadek gdy kontury i inne krawędzie nie mają wspólnych punktów załamań jest już od kilku miesięcy rozwiązany i działa poprawnie - włącza się to opcją "nieprzezroczyste linie przerywane". Wtedy linie z warstwy o wyższej hierarachii przysłaniają poprawnie linie z warstw poniżej.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: marioo »

Nie wiedziałem, będę musiał przetestować przy najbliższej okazji.
Pozdrawiam
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1148
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: maciekwu »

taka nie jednolitość linii występuje u mnie gdy linie działek są pod liniami użytków przy wybranej opcji "nieprzezroczyste linie przerywane". Gdy użytki są poniżej granic wszystko jest dobrze
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: problem z wyświetlaniem mapy

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 27 sty 2020, 18:25 taka nie jednolitość linii występuje u mnie gdy linie działek są pod liniami użytków przy wybranej opcji "nieprzezroczyste linie przerywane". Gdy użytki są poniżej granic wszystko jest dobrze
Bo tak właśnie ma być - zgodnie z rozporządzeniem w sprawie mapy zasadniczej, wyżej w hierarchii warstw jest warstwa działek, a więc warstwa użytków powinna być w kolejności warstw w C-GEO pod warstwą działek. Tak jest zresztą uporządkowany szablon mapy - Mapa Zasadnicza 2015 w C-GEO. Gorzej jeśli importuje Pan dane np. z DXF - tam kolejność może być dowolna, wtedy trzeba albo uporządkować właściwie warstwy, albo wyłączyć opcję "nieprzezroczyste linie przerywane".
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ