problem z wyświetlaniem mapy
problem z wyświetlaniem mapy
warstwy wyświetlają się na różnych fragmentach w różny sposób. Sprawia to wrażenie nie ciągłości tak jakby mapa była uszkodzona. Pierwszy rysunek obie warstwy włączone, drugi wyłączona warstwa użytków, trzeci wyłączona warstwa działek. Warstwa użytków w wyświetlaniu jest wyżej od warstwy działek
Re: problem z wyświetlaniem mapy
Nie umiem niestety ocenić co jest nieprawidłowo wyświetlane w tych kolejnych widokach - może dobrze by było gdyby to Pan dokładniej opisał, ewentualnie zakreślił na rysunku co jest nie tak.
Chyba, że chodzi o te krzyżyki na załamaniach, które wyłącza się w Opcje-Parametry programu-Mapa - "Rysuj znaczniki na załamaniach obiektów".
Chyba, że chodzi o te krzyżyki na załamaniach, które wyłącza się w Opcje-Parametry programu-Mapa - "Rysuj znaczniki na załamaniach obiektów".
Pozdrawiam Jurek B.
Re: problem z wyświetlaniem mapy
rysunek 1 południowa krawędź drogi w części widoczna jest granica działki w części granica konturu. Naprawdę cała ta linia jest jednolita. Na całej długości jest linia granicy oraz linia użytku
Re: problem z wyświetlaniem mapy
Bez widzenia tej mapy na żywo, nie wiem co jest źle. Może, jeśli problem jest z widocznością wspólnych krawędzi, włączyć opcję "nieprzezroczyste linie przerywane"? Może "wygładzanie krawędzi"?
Pozdrawiam Jurek B.
Re: problem z wyświetlaniem mapy
No to chyba jest te słynne przesłanianie konturu przez granicę gdy się pokrywają. Sęk w tym, że w cgeo następuje to tylko wtedy, gdy odcinek konturu i granicy maja takie same punkty początku i końca. Niestety najczęściej jest tak, że kontury tną działki i linia takiego konturu pokrywa się z granicą ale tylko w jakiejś części i nie ma wspólnych końców. Wg mnie już od dawna do poprawy bo psuje całkowicie obraz mapy. Kiedyś pisałem o tym ale bez skutku. Ja przez to nie korzystam z typów warstw "działki" i "kontury" w cgeo.
Pozdrawiam
Re: problem z wyświetlaniem mapy
Właśnie ten przypadek gdy kontury i inne krawędzie nie mają wspólnych punktów załamań jest już od kilku miesięcy rozwiązany i działa poprawnie - włącza się to opcją "nieprzezroczyste linie przerywane". Wtedy linie z warstwy o wyższej hierarachii przysłaniają poprawnie linie z warstw poniżej.marioo pisze: ↑27 sty 2020, 11:42 No to chyba jest te słynne przesłanianie konturu przez granicę gdy się pokrywają. Sęk w tym, że w cgeo następuje to tylko wtedy, gdy odcinek konturu i granicy maja takie same punkty początku i końca. Niestety najczęściej jest tak, że kontury tną działki i linia takiego konturu pokrywa się z granicą ale tylko w jakiejś części i nie ma wspólnych końców. Wg mnie już od dawna do poprawy bo psuje całkowicie obraz mapy. Kiedyś pisałem o tym ale bez skutku. Ja przez to nie korzystam z typów warstw "działki" i "kontury" w cgeo.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: problem z wyświetlaniem mapy
Nie wiedziałem, będę musiał przetestować przy najbliższej okazji.
Pozdrawiam
Re: problem z wyświetlaniem mapy
taka nie jednolitość linii występuje u mnie gdy linie działek są pod liniami użytków przy wybranej opcji "nieprzezroczyste linie przerywane". Gdy użytki są poniżej granic wszystko jest dobrze
Re: problem z wyświetlaniem mapy
Bo tak właśnie ma być - zgodnie z rozporządzeniem w sprawie mapy zasadniczej, wyżej w hierarchii warstw jest warstwa działek, a więc warstwa użytków powinna być w kolejności warstw w C-GEO pod warstwą działek. Tak jest zresztą uporządkowany szablon mapy - Mapa Zasadnicza 2015 w C-GEO. Gorzej jeśli importuje Pan dane np. z DXF - tam kolejność może być dowolna, wtedy trzeba albo uporządkować właściwie warstwy, albo wyłączyć opcję "nieprzezroczyste linie przerywane".
Pozdrawiam Jurek B.