Usuwanie symbolu, przesuwanie

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: marioo »

Po ostatniej aktualizacji na mapie nie mogę usunąć symbolu bez usuwania punktu. Proszę o powrót do poprzedniego stanu gdzie było to możliwe. Aktualnie jest to utrudnienie w pracy.

To samo dotyczy przesuwania symboli na mapie(opcja z ikonki "przesuwanie symboli na mapie myszką"). Teraz chcąc przesunąć symbol przesuwa mi wszystko co jest podczepione pod ten punkt. I taka opcja jest przydatna, nawet bardzo, ale tylko wtedy kiedy mamy możliwość wyboru jakie przesunięcie chcemy. Proszę o powrót do poprzedniego stanu w którym przesuwamy tylko wybrany obiekt i dodanie jakiejś opcji wyboru dla przesuwania wielu obiektów na raz (podczepionych pod ten sam punkt).
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (43.72 KiB) Przejrzano 9105 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Jurek B. »

To samo dotyczy przesuwania symboli na mapie(opcja z ikonki "przesuwanie symboli na mapie myszką"). Teraz chcąc przesunąć symbol przesuwa mi wszystko co jest podczepione pod ten punkt. I taka opcja jest przydatna, nawet bardzo, ale tylko wtedy kiedy mamy możliwość wyboru jakie przesunięcie chcemy. Proszę o powrót do poprzedniego stanu w którym przesuwamy tylko wybrany obiekt i dodanie jakiejś opcji wyboru dla przesuwania wielu obiektów na raz (podczepionych pod ten sam punkt).
Od wprowadzenia tej funkcji - Przesuwania symboli, zawsze działała ona tak samo - czyli przemieszczała także wszystkie punkty załamania obiektów oparte o przesuwany symbol (punkt). Sprawdziłem to na kilku aktualizacjach C-GEO aż do tej, która wprowadziła tą funkcję przesuwania symboli.
Wyjątkiem jest gdy mapa pochodzi np. z GML - wtedy symbole są oparte o punkty z @, obiekty o inne punkty z @ o tych samych współrzędnych - wtedy są to dwa odrębne punkty i przesuwanie punktu nie powoduje przesuwania obiektu. Programista doda jednak nową opcję umożliwiającą wyłączenie przesuwania obiektów opartych punkty z symbolami.
Po ostatniej aktualizacji na mapie nie mogę usunąć symbolu bez usuwania punktu. Proszę o powrót do poprzedniego stanu gdzie było to możliwe. Aktualnie jest to utrudnienie w pracy.
Faktycznie, programista wyłączył jedno pytanie przy tej modyfikacji - w piątek poprawka powinna być już dostępna w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze: 06 lut 2020, 14:29 Programista doda jednak nową opcję umożliwiającą wyłączenie przesuwania obiektów opartych punkty z symbolami.
Może jest taka możliwość żeby dodać tą opcję np z przytrzymaniem jakiegoś klawisza np ctrl. Bez klawisza ctrl przesuwa jeden wybrany obiekt, z wciśniętym ctrl przesuwa wszystkie elementy - cały węzeł. To byłoby proste w stosowaniu.
Pozdrawiam
Daro
____
____
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Daro »

odnośnie przesuwania...

jak przesunąć np. komorę podziemną która jest łamaną?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Jurek B. »

Po wybraniu ikonki z tego paska:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (27.18 KiB) Przejrzano 8013 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Daro
____
____
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Daro »

i co dalej? komora w postaci łamanej nie ma środka... w jaki sposób wykonać to przesunięcie ?
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Asia T. »

Jak złapie Pan za punkt - wykona się przesunięcie, jak za krawędź - obrót.
Daro
____
____
Posty: 196
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Daro »

a jak złapać za środek komory podziemnej która jest łamaną ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Jurek B. »

Nie łapie się za środek obiektu ale za jego punkt załamania, tu jest filmik, który to pokazuje:
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: MarekOtt »

Mam problem.

Co może być powodem tego, że czasami po imporcie mapy zasadniczej w DXF po przesunięciu symbolu punktu granicznego, przesuną się wszystkie linie doczepione, a czasami nie. Wtedy trzeba rączynie przesuwać każdą linie (granica, użytek, klasoużytek itp). Czy jest to wina redakcji mapy DXF ? czy coś źle robię ?

Film przedstawia problem:
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Asia T. »

MarekOtt pisze: 07 maja 2020, 09:49 Mam problem.

Co może być powodem tego, że czasami po imporcie mapy zasadniczej w DXF po przesunięciu symbolu punktu granicznego, przesuną się wszystkie linie doczepione, a czasami nie. Wtedy trzeba rączynie przesuwać każdą linie (granica, użytek, klasoużytek itp). Czy jest to wina redakcji mapy DXF ? czy coś źle robię ?

Film przedstawia problem:
Powodem jest brak wykonanej kontroli spójności mapy - wtedy każde załamanie i punkt są oparte o inny punkt z @.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: MarekOtt »

Wykonuję ją automatycznie po imporcie DXF, za każdym razem.
Asia T.
Team
Team
Posty: 698
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Asia T. »

MarekOtt pisze: 07 maja 2020, 10:23 Wykonuję ją automatycznie po imporcie DXF, za każdym razem.
W tej sytuacji najlepiej będzie skontaktować się z naszym serwisem telefonicznie i zobaczymy na połączeniu zdalnym, w czym problem.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: MarekOtt »

Niestety, znowu świeżo po imporcie z DXF (wygenerowanym przez Ergo Comarch), mimo kontroli spójności mapy, po przesuwaniu symboli do których są zaczepione obiekty liniowe, obiekty liniowe pozostają w miejscu.

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: Jurek B. »

Proszę zrobić drugi raz kontrolę spójności mapy i wtedy sprawdzić. Jeśli to nie pomoże, proszę przesłać ten DXF, sprawdzimy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Usuwanie symbolu, przesuwanie

Post autor: MarekOtt »

To jest generalnie dziwna sprawa. Bo wykonałem ponowną kontrole spójności i nie pomogło. Wiec założyłem jeszcze raz nową tabelę, wczytałem tego DXF'a i standardowo po imporcie uruchomiłem kontrole spójności i teraz jest OK. Ciężko jednak znaleźć regułę kiedy się tak dzieje.
ODPOWIEDZ