kolor warstw

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

kolor warstw

Post autor: drelson »

Witam, proszę o objaśnienie jak działa kolumna kolor w tabeli punktów.
Raz mam okienko np. całe czarne a raz np. okienko mam pół czarne pół przezroczyste.

dodatkowo mam ustawiony kolor warstwy dla wysokości na niebieski i w momencie dodania kodu do punktu punkt ten dalej zostaje czarny a nie zmienia się na niebieski taki jak kolor warstwy na której jest ten kod. O co może chodziĆ ?
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: kolor warstw

Post autor: piotr j. »

okienko mam pół czarne pół przezroczyste
- oznacza kolor zgodny z kolorem domyślnym warstwy
okienko np. całe czarne
- kolor nadany punktowi, inny niż domyślny
dodatkowo mam ustawiony kolor warstwy dla wysokości na niebieski i w momencie dodania kodu do punktu punkt ten dalej zostaje czarny a nie zmienia się na niebieski taki jak kolor warstwy na której jest ten kod
- domyślam się, że chodzi o dodanie punktu z edytora mapy obiektowej. Tutaj obiekty mają swoją definicję zgodną z przepisami (MZ2015), a nie z definicją warstw.
Pozdrawiam.
piotr j.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: kolor warstw

Post autor: drelson »

Ok dziękuję za wyjaśnienie.
3 punkt trochę inaczej już piszę :
Mam warstwę "wysokości" która ma ustalony kolor niebieski.
Na tej warstwie jest przypisany kod od wys RTPW01

Wczytuje z gps pkt z pomiaru i danej pikiecie przypisuje kod RTPW01 i teraz zamiast ta pikieta zrobić się niebieska (symbol wys i opis pkt) to zostaje czarna, a na przykład dla starego kodu WSP kolor się zmienia.. czemu ?
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: kolor warstw

Post autor: piotr j. »

- domyślam się, że chodzi o dodanie punktu z edytora mapy obiektowej. Tutaj obiekty mają swoją definicję zgodną z przepisami (MZ2015), a nie z definicją warstw.
Nie wiem czy dobrze dobiorę słowa. Jeśli korzysta Pan z szablonu mapy zasadniczej 2015 program przypisuje kod do odpowiedniej bazy danych. A ich definicje są zawarte w plikach ***.dob, które edytuje się zgodnie z załącznikiem graficznym. Definicje są tak zapisane, aby korzystając z edytora mapy obiektowej, mapa była zawsze zgodna z przepisami, a nie z ustawieniami użytkownika.
Te punkty na niebiesko dodały się, jak zmieniłem kolor symbolu i tekstu w tych ustawieniach (4)
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (248.52 KiB) Przejrzano 4028 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
drelson
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

Re: kolor warstw

Post autor: drelson »

NIe nie.. to spróbuję jeszcze raz to opisać:
Korzystam z szablonu mojego. Zestaw kodów mam nowy+stary.
I na przykładzie mam warstwę "drzewa" która ma kolor zielony, mam drugą warstwę "wysokości" która ma kolor niebieski
Zaznaczam pikiety i zmieniam kod na OBOP (np. drzewo liściaste) i wtedy dzieje się to że punkt wskakuje na warstwę "drzewa" i zmienia się kolor w tabeli punktów z czarnego na zielony (cały). Tutaj wszystko gra.
Tutaj nie gra --> Zaznaczam pikiety i zmieniam im kod na RTPW (np. wys. naturalna), punkt wskakuje na warstwę "wysokości" ale kolor pozostaje bez zmian czyli czarny (a powinien zmienić się na cały niebieski zgodnie z warstwą, tak jak to miało miejsce przy drzewach ) i teraz pytanie czemu tak się dzieje ??
Dla porównania gdy dodaję kod WSP ze starej K-1 punkty wskakują na warstwę "wysokości" i kolor zmienia im się na niebieski taki jak warstwa.
więc chodzi mi o to dlaczego dla drzew działa a dla wysokości nie działa ?

Ps. Jest to małej wagi problem i mogę bez tego żyć ;) więc jeśli tym postem nie potrafiłem wytłumaczyć tego należycie to zamykam temat :) aczkolwiek nie lubię nie rozwiązanych sytuacji...

EDIT: Podpowiedź - kiedy po zmianie kodów punktów punkty wskakują na warstwę wysokości ale kolor zostaje czarny (nie robi się niebieski zgodnie z moim życzeniem) klikam w legendzie warstw na warstwę wysokości prawym klawisze i kliam opcję USTAW OBIEKTOM DOMYŚLNY KOLOR i wtedy dzieje się to co chciałem aczkolwiek też nie w pełni bo kolor w tabeli punktów robi się na w pół niebieski na w pół przezreoczysty a nie cały niebieski .. eh.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: kolor warstw

Post autor: Jurek B. »

Wynika to z budowy katalogu obiektów w Edytorze mapy obiektowej - Punkt wys. ma przypisany na stałe kolor czarny, dlatego nieważne na jakiej warstwie się znajdzie i jaki kolor ona będzie miała nadany, zawsze będzie czarny. Jeśli chciałoby się to zmienić, trzeba zmienić definicję koloru dla tego obiektu - na inny, albo na domyślny dla warstwy:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (162.86 KiB) Przejrzano 3782 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ