Tabela - tekst formatowany ...

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Tabela - tekst formatowany ...

Post autor: Zibi123 »

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z problemem zobrazowanym na załączonym zdjęciu. Tabela utworzona poprzez "Stwórz tabelę" zawiera obramowanie innej szerokości niż te które można w późniejszym etapie dodać lub usunąć. Jest to coś pomiędzy "Formatuj ramki -> Grubość -> 0pt i 1pt. Czy można by coś z tym zrobić? Usunięcie wiersz często powoduje usunięcie obramowania komórki i trzeba to dodawać ręcznie ale wówczas jest to albo za grube (1pt) albo za cienkie (0pt). Ale to jeszcze pikuś. Większym problemem, przynajmniej dla mnie, jest opcja łączenia celek. Jak w poziomie wychodzi to całkiem OK, tak w pionie jest tragedia. Proszę zwrócić uwagę jak wygląda "lokalizacja" opisu umieszczonego w tabeli i na jakiej wysokości jest on umiejscowiony. W każdej kolumnie wszystkie wiersze mają taką samą wielkość liter a im więcej jest linii w tabeli tym umiejscowienie opisu coraz bardziej odbiega od założonej lokalizacji. W edytorze tekstu niby wygląda ok (powiedzmy że jest OK) natomiast na ekranie ... tragedia. Kupa zabawy oby ulokować opis w każdej komórce na tej samej linii. Pomocy!!!! Tylko nie piszcie, że "...u mnie jest ok..." bo mi ręce opadają...
Załączniki
rys.1.jpeg
rys.1.jpeg (36.38 KiB) Przejrzano 3675 razy
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Tabela - tekst formatowany ...

Post autor: Zibi123 »

I jeszcze jedno. Bardzo często mam również problem ze zgraniem linii pionowych. Niby w edytorze wygląda wszystko ok natomiast na ekranie (i wydruku) jest to co widać... Zgranie tego wymaga sporo zabawy i czasu...
Załączniki
rys.2.jpeg
rys.2.jpeg (105.8 KiB) Przejrzano 3670 razy
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Tabela - tekst formatowany ...

Post autor: grzes »

Dużego pola do manewru tu nie mamy, bo to zewnętrzna biblioteka. Nie wiem czy pomogę, ale być może lepszym rozwiązaniem będzie edycja tabelki w Open Office i przekopiowanie gotowej wersji (Open Office dlatego że jakoś najlepiej dogaduje się z tym co jest w C-Geo). A już najbezpieczniejszym sposobem na tabelki będzie edycja w takim narzędziu w jakim nam wygodnie, eksport do PDF i wstawienie tego PDF-a na mapę (przez Wstaw grafikę)
pozdrawiam
grzes
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Tabela - tekst formatowany ...

Post autor: giekon »

Witam,
Co do zgrywania linii tabelki to u mnie to załatwiam obramowaniami: jeżeli linie tabelki się nie schodzą tak jak w przesłanym przykładzie to klikam na lewą komórkę i wyłączam jej prawe obramowanie.
Z edycją tabelki w c-geo nie ma co się męczyć bo to ciężka sprawa. Ja np.: wykaz wygenerowany z c-geo zapisuję w RTFie, otwieram w edytorze tekstu (word, open office itp.) tam go obrabiam jeśli jest taka konieczność. Potem w c-geo poprzez RTF otwieram ten plik (jest on wtedy nawet łatwiejszy do obrabiania w c-geo) i wstawiam na mapę. Ma to taką przewagę nad PDFem że jeżeli do poprawy jest jakaś literówka czy coś podobnego mogę to wykonać w c-geo a nie muszę robić tego po za programem...
---
Pozdrawiam
Grzesiek
ODPOWIEDZ